Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim

Seria: Nieprzeciętni
Wydawnictwo: Literatura
Piłsudski, patriotyzm
Bella

Nikt nie wie, jak wiele jest we mnie zawsze małego Ziuczka – to słowa które wypowiedział Józef Piłsudski, gdy był już dorosłym, bardzo znanym człowiekiem. Ale kim był mały Ziuk, zanim stał się wielkim Józefem? Co go fascynowało, czym się interesował, a czego bał chłopiec, którego nazwisko można znaleźć dziś na ulicach w prawie każdym polskim mieście? Co spowodowało, że został bohaterem? Czy...

Ale kim był mały Ziuk, zanim stał się wielkim Józefem? Co go fascynowało, czym się interesował, a czego bał chłopiec, którego nazwisko można znaleźć dziś na ulicach w prawie każdym polskim mieście? Co spowodowało, że został bohaterem? Czy po prostu urodził się taki?

Weźcie do ręki tę książkę i wyruszcie w podróż w przeszłość – do czasów małego Ziuka, kiedy Polska nie istniała na mapie, a polskość była najdroższym skarbem. Niech porwie Was ta historia, która pokazuje drogę do wolności, a może zaprzyjaźnicie się z małym Ziukiem, który stał się wielkim Marszałkiem.

źródło opisu: www.wydawnictwoliteratura.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoliteratura.pl

Toperz85 | 2019-04-02

Ogromny plus za popularyzację historii wśród młodszych czytelników i za lekki styl. Jednakże nie obyło się bez religijno-patriotycznego patosu.

adam | 2019-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Książka opowiada o dzieciństwie Józefa Piłsudskiego dawniej zwanego Ziukiem
Plusy:

Ciekawa treść, zabawne przygody

Minusy:

Anna | 2019-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Kolejna lekcja historii dla dzieci wydana przez Wydawnictwo Literatura. Pani Anna Czerwińska-Rydel barwnym językiem rysuje postać Józefa Piłsudskiego - Ziuka.
Atutem wydania jest dołączony audiobook.
Polecam,