Komandosi. Wspomnienia dowódcy jednostki specjalnej 1940-1945

Memoirs of a Fighting Commando in World War Two
83-85852-77-8
komandosi
davinczi

Wspomnienia dowódcy pierwszego oddziału brytyjskich komandosów w czasie II wojny światowej. Generał John Durnford-Slater stworzył i wyszkolił w 1940 roku 3 Commando, którego zadaniem stało się nękanie sił nieprzyjaciela wszędzie tam, gdzie nie można było posłać oddziałów regularnej armii. Dowodził najsłynniejszymi operacjami brytyjskich komandosów: rajdami zwiadowczymi na Lofoty i Vagsoy u wybrzeży Norwegii, atakiem na Dieppe, akcjami we Włoszech, Francji, Belgii, Holandii i w Niemczech. W swej książce opisuje nie tylko walki i heroizm żołnierzy, ale także ich życie codzienne z jego często zabawnymi incydentami.

silv_x | 2015-10-24
Przeczytana: 24 października 2015