Ucieczka Lotha

Okładka książki Ucieczka Lotha Aleksander Wat
Okładka książki Ucieczka Lotha
Aleksander Wat Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Czytelnik
Data wydania:
1996-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1996-01-01
Język:
polski
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
200
34

Na półkach:

Tę książkę trzeba włożyć między te, które lepiej opowiadać niż czytać. Nawet nie ze względu na to, że została niedokończona, co przez powód, z którego nigdy nie mogła zostać zakończona. Posłuchajcie, bracia miła, opowieści o „Ucieczce Lotha".

Wat, który odsiadywał w kilkunastu więzieniach sowieckich, postanowił osadzić swoją powieść w międzywojennych Niemczech (już to powinno wzbudzić pierwszą wątpliwość). Oczytany, o czym świadczą rozliczne książki, którymi otaczał się w przygotowaniach do pisania, na pewno posiadał rozległą wiedzę o niemieckim nazizmie, ale, na zdrowie, przecież nie to stanowiło część jego życiorysu, nie Niemcy, a Rosja. To o Rosji Wat tak naprawdę chciał pisać. Ale jak uczynić to, gdy tak daleko zabrnęło się w Niemcy? Jak poprzez Niemców opowiedzieć o rosyjskich wypaczeniach? Nazizm i komunizm, jakkolwiek pokrewne, rozmijają się znacząco, toteż pisarz wyznaczający sobie tak karkołomne wyzwanie musi kiedyś ze smutkiem skonstatować, że osiągnąć coś takiego niepodobna.

Tak oto Wat zarzucił pisanie powieści, moim zdaniem słusznie, i skupił swój i tak nadszarpnięty zapał na między innymi uwagach do portretu Stalina – niedokończonych!... ale to już leży w naturze większości moich ulubionych polskich twórców, musi więc ten niezwykły pierwiastek stanowić jakoś o nas, Polakach. Z tych uwag do portretu Stalina wynika mnóstwo mądrości, które Wat niewątpliwie chciał wyrazić poprzez Lotha, a których w tej formie nigdy nie byłby w stanie ująć. Powieść, której może nie chciałbym czytać ponownie, ale o której mógłbym odbyć z kimś zajmującą rozmowę. Gdybym kogoś takiego znał.

Tę książkę trzeba włożyć między te, które lepiej opowiadać niż czytać. Nawet nie ze względu na to, że została niedokończona, co przez powód, z którego nigdy nie mogła zostać zakończona. Posłuchajcie, bracia miła, opowieści o „Ucieczce Lotha".

Wat, który odsiadywał w kilkunastu więzieniach sowieckich, postanowił osadzić swoją powieść w międzywojennych Niemczech (już to...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1
  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ucieczka Lotha


Podobne książki

Przeczytaj także