Mania Skłodowska

Okładka książki Mania Skłodowska Jakub Skworz
Logo Lubimyczytac Patronat

Bardzo przyjemna i idealne lektura dla młodszych czytelników. Pomysł tego, że książki są tak wciągające, że podczas czytania po prostu do nich wpadamy i przeżywamy z główną bohaterką jej życie i przygody, jest po prostu świetny. Tak właśnie wnuczka z dziadkami i syn z ojcem znaleźli się w Paryżu i podążali śladem Marii Curie. Towarzyszyli jej od najmłodszych lat aż do jej życia w Paryżu.
Dla dzieci to lektura idealna, bo w bardzo przystępny sposób można poznać życie naszej polskiej noblistki, a sama książka bardzo angażująca, po takie podróze po książce mogą też nieść ze sobą niebezpieczeństwo, tak w każdym razie było w tym przypadku 😊
Ja podczas czytania bawiłam sie świetnie, przedstawione są najważniejsze wydarzenia, bez wchodzenia w mniej istotne szczegóły, a do tego piękne krajobrazy Warszawy i Paryża.
Świetnie byłoby uczucie być tak blisko Marii Skłodowskiej-Curie i nawet zamienić z nią słowo.
Niesamowite, ale to tylko w książkach 🤔

Prawdziwe życie bywa ciekawsze od fikcji, a życie Mani Skłodowskiej zdecydowanie takie własnie było. Jakub Skworz napisał ciekawą książkę biograficzną, ale też i fikcyjną, ponieważ główną bohaterką jest Ola, wymyślona dziewczynka, która odnajduje tajemniczą książkę i w nią wpada!
Książka jest o Marii Skłodowskiej-Curie i okazuje się, że życie tej wybitnej Polki było wielce ciekawe i to nie tylko dlatego, że zdobyły Nagrodę Nobla (dwa razy!),ale także jej życie prywatne obfitowało w wiele wzlotów i upadków... oraz niestety tragedii, a także trafił się pewien skandal. Ta pozycja pięknie pokazuje nie tylko życiorys noblistki, ale również realia minionej rzeczywistości. Skłodowskiej było naprawdę trudno, bo już samo studiowanie dla kobiety zdawało się nieosiągalne.
MANIA SKŁODOWSKA wciąga, ja nie mogłam się oderwać od lektury. Jest napisana prosto, styl jest przejrzysty, poprawny i idealny dla młodszego czytelnika, ale i straszy powinien sięgnąć, bo biografię Skłodowskiej będąc Polakiem trzeba znać.
To bardzo inspirująca opowieść i także wzruszająca. Trudno nie poczuć sympatii do Mani i do jej uporu. To piękny wzór dla kobiet i dobrze mieć taki autorytet. Jest to druga odsłona WCIĄGAJĄCYCH KSIĄŻEK O WIELKICH POLAKACH, pierwszą Skworz napisał o Adasiu Mickiewiczu - chętnie poznam i tę. Polecam - mądra, miła, ładnie zilustrowana przez Paulinę Derecką, świetnie wydana.

kobieta uparta
cykl WCIĄGAJĄCE KSIĄŻKI O WIELKICH POLAKACH
tom II
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Dziwię się tym wszystkim cudownym opiniom... ciężko się czyta tę książkę, to skakanie z rozdziału do rozdziału sprawia że historia nie ma spójności, ciężkie słownictwo jak dla mojej 7-latki. Przez pierwsze 50 stron wydaje się że nic się dzieje...ten wątek z Erykiem w Paryżu jest uważam zbędny a wręcz przeszkadza... ogólnie to mało wciągająca. Jestem zawiedzona...a większość tych opinii wyglądają mi na fejki...i jeszcze do tego jakieś dziwne insynuacje na temat "tiruriru" i że ona z nim "ten tego"... I to od 10-letniej dziewczynki...

Jestem zafascynowana osobą Marii Skłodowskiej Curie i mam potrzebę czytać wszystko o Niej co mi wpada w ręce
Ta pozycja została przesłuchana w audiobooku. Autor wykorzystuje motyw książki która wciąga czytelnika. Dzięki temu czytający jest świadkiem wydarzeń. W tym przypadku mała Ola ma okazję towarzyszyć i poznawać losy Marii. Ciekawy sposób by przedstawić fakty z życia noblistki. Nie testowałam na swoich dzieciach ale myślę że ma szansę się sprawdzić ten pomysł

Są takie pozycje z literatury dziecięcej, które trafiają zarówno do małoletniego, jak i dorosłego odbiorcy. Niestety to nie jest jedna z nich...
Opowieść o Mani przyjemna, natomiast cała ta otoczka z wnikaniem (dosłownym) do książki nieco mnie irytowała i męczyła.

Wyprawa w głąb „wciągającej” książki niesie naukę dla bohaterów i zostawia swój ślad w sercu czytelników.
Naprawdę świetna lektura dla uczniów szkoły podstawowej rozpoczynających swoją przygodę z chemią, po której wiadomości same wskakują do głowy.

Książka świetnie łączy opowieść o dziadku z "wciągającym" księgozbiorem i biografią Marii Skłodowskiej-Curie. Dziecko pozna szczegóły z życia pierwszej Noblistki od jej dzieciństwa po starość w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Niektóre informacje są pominięte, ale to w końcu książka dla dzieci. Estetyczne ilustracje są kropką nad i.

Więcej na:

Więcej...

Bardzo przyjemna książka, jest też jakiś pomysł wykorzystany, a mianowicie wciągające (dosłownie) książki. Na początku lekko się zawiodłem, natomiast to uczucie minęło w dalszej części.

Ciekawie przedstawione losy bohaterki. Dla dzieci łatwo przyswajalna lektura z drobnymi kometarzami czytającego rodzica.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam