Wyzwanie czytelnicze LC

O psie, który wrócił do domu

Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska
Seria: Był sobie pies
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
A Dog’s Way Home
L_Settembrini

Po wielkim sukcesie uroczego Bailey’a, bohatera powieści Był sobie pies, czas na wesołą suczkę Bellę, która ma do wykonania trudną misję – musi odnaleźć drogę do domu! W końcu psia wierność wobec człowieka nie ma żadnych granic, których nie da się pokonać. Bella to uroczy szczeniaczek, który trafia w ramiona Lucasa. Mężczyzna od razu wie, że ten wesoły czworonóg odmieni jego życie na lepsze....

Bella to uroczy szczeniaczek, który trafia w ramiona Lucasa. Mężczyzna od razu wie, że ten wesoły czworonóg odmieni jego życie na lepsze. Piesek również czuje, że trafił na swojego człowieka i chce być dla niego najlepszym zwierzakiem na świecie.
Lucas nie może zatrzymać Belli w swoim mieszkaniu. Postanawia podjąć ryzyko i zabiera ją do szpitala, w którym pracuje. Piesek wnosi mnóstwo radości do życia pacjentów. Jednak pracownicy Kontroli Zwierząt twierdzą, że zwierzę jest niebezpieczne ze względu na swoją rasę, która w Denver jest zakazana. Zrozpaczony Lucas musi rozstać się z ukochaną Bellą, która zostaje wywieziona do innego domu poza granice stanu.
Mimo wszystko piesek nie zamierza żyć z dala od swojego najlepszego przyjaciela i postanawia wziąć sprawy we własne łapy. Teraz Bella staje przed ważnym wyzwaniem. Musi odnaleźć drogę do swojego człowieka. Wyrusza w wielką, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, aby wrócić do domu. Czy jeszcze zobaczy Lucasa?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5559

Z psim przyjacielem żyje się o niebo lepiej

Możemy mieć w życiu wielu przyjaciół, ale żaden z nich nie pokocha nas tak jak pies. Mając czworonożnego przyjaciela, doświadczymy idealnej przyjaźni. Wiernej i bezwarunkowej. Takiej, której zło nie jest w stanie pokonać. Z psem pod jednym dachem będzie nam się żyć po prostu lepiej. Pies to najlepszy terapeuta, który w zamian oczekuje tylko odrobiny uwagi i miłości. Pies będzie kochał nas o wiele bardziej niż samego siebie. Pies zrani nas tylko raz – gdy odejdzie za Tęczowy Most.

Na księgarskie półki trafiła kolejna książka autora hitu „Był sobie pies”. Nosi ona tytuł „O psie, który wrócił do domu” i opowiada perypetie sympatycznej suczki w typie pitbulla. Bella to bezpańskie szczenię, który przyszło na świat w opuszczonym domu przeznaczonym do rozbiórki. Pierwsze tygodnie suczka spędziła z mamą, rodzeństwem i bezdomnymi kotami. Jako kilkutygodniowy szczeniak znalazła swojego człowieka – sympatycznego młodego mężczyznę, który dokarmiał bezdomne zwierzęta. Lucas zakochał się w malutkiej od pierwszego wejrzenia i został jej opiekunem. Bella przynosiła mu i jego matce – weterence wojennej wiele radości. Błyskawicznie podbiła ich serca i stała się pełnoprawnym członkiem rodziny. Sielankę przerwały jednak bezlitosne fakty. Właściciel budynku, w którym Lucas wynajmował mieszkanie, zabronił trzymania zwierząt. Bellę odłowił hycel. Ponowne jej odłowienie groziło uśpieniem... Lucas chciał za wszelką cenę ocalić suczkę. Czy mu się to udało? I czy Bella pogodziła się z rozwiązaniem, które wyrwało ją z kochających ramion?

Od pierwszych stron ta powieść ujęła mnie ciepłem. Czułam, że została napisana przez osobę, która kocha i szanuje zwierzęta. W. Bruce Cameron umie bowiem zajrzeć do psiego serca i odmalować słowami, co drzemie w psiej duszy.

Opowiadając przygody Belli, autor celowo oddał jej głos i uczynił narratorką. Sympatyczna psina wciąga nas do swego świata i pokazuje, jak odbiera nasze ludzkie zasady, wymysły i absurdy. Łatwo odkryć, że punkt widzenia psa jest niezwykle prosty, ale i pozbawiony fałszu czy obłudy. Białe jest białe, czarne jest czarne, a przyjaźń jest na całe życie. Przedstawione w tej książce sceny często wzruszają i powodują, że oczy robią się mokre od łez. Pies – jak dowodzi autor – jest bardzo wrażliwym zwierzęciem, które ma swoje zasady i jest prostolinijne. Obce są mu gierki i knowania.

Na uznanie zasługują zawarte w książce dialogi i opisy. Styl jest prosty, a treść wyrazista – idealnie odzwierciedla ogrom miłości, jaką pies jest w stanie obdarzyć człowieka. To nie tylko lektura dla posiadaczy psów, a także tych, którzy rozważają nabycie psa. Przekona niezdecydowanych i rozwieje wszelkie wątpliwości. Główna bohaterka zaś podbije czytelnicze serca i pozwoli zrozumieć wyjątkowość psiej natury.

Ta powieść to świetna propozycja dla każdego bez względu na płeć czy wiek. Mogą ją czytać zarówno nastolatkowie, jak i ich rodzice czy dziadkowie. Jestem przekonana, że po jej lekturze w wielu domach pojawi się nowy, czworonożny członek rodziny. Z psem żyje się bowiem o niebo lepiej.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Trzeba Wam wiedzieć, Drodzy Czytelnicy, że PIES JEST JEDYNYM STWORZENIEM NA ZIEMI, KTÓRY KOCHA WAS WIĘCEJ NIŻ SIEBIE SAMEGO. Te jakże prawdziwe i ponadczasowe słowa Josha Billingsa można uznać za cudowną myśl przewodnią nowej powieści autora bestselleru „Był sobie pies”. W. Bruce Cameron powraca z kolejną ciepłą i wzruszającą historią w książce „O psie, który wrócił do domu”, która pojawi się na naszym rynku wydawniczym już z końcem stycznia 2019 roku, a kilka dni wcześniej będziecie mogli obejrzeć przygody przesympatycznej Belli na dużym ekranie. Pięknie wydana powieść ze słodkim szczeniaczkiem na okładce, któremu po prostu nie można się oprzeć, przyciąga wzrok i skusi chyba każdego. Ale co najważniejsze, za tą cudną obwolutą kryje się naprawdę fantastyczna opowieść, która wcale nie jest mdła i lukrowana, ale opowiada o wyjątkowej przyjaźni człowieka i psa.

Bellę poznajemy jako kilkutygodniowego szczeniaka, który wraz ze swoją mamą i rodzeństwem...

Hanna | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Nieopodal domu Lucasa Ray'a znajdują się ruiny, a pod nimi mieszkają kotki. Mężczyzna je dokarmia i marzy o tym, aby przed rozbiórką budynków znalazły nowy, prawdziwy i ciepły dom. Czy tak się stanie? Pewnego dnia do kotów przyjeżdża Audrey, pracownica towarzystwa opieki nad zwierzętami. Podczas interwencji w ręce Lucasa trafia piękny szczeniak, który od razu skrada jego serce. Lucas zabiera suczkę do domu. Z każdym kolejnym dniem przyzwyczaja się Belli, tak samo jak Bella do niego. Spędzają wspólnie wiele czasu. Lucas uczy suczkę sztuczek i posłuszeństwa. Niestety ktoś donosi na to, że w mieszkaniu mężczyzny mieszka pies (pitbulle w Denver są zakazane). Jednak Lucas się nie poddaje i jest w stanie zrobić wszystko, aby pies był przy nim. Mimo wszystko, Bella musi zostać odesłana poza granice stanu... Zrozpaczona ślicznotka bierze sprawy we własne łapy i próbuje odnaleźć drogę do swojego wybawiciela. Czy jej się uda?

"Kiedy byłam z Lucasem, świat wydawał się wspaniały, a kiedy go...

Grazia_czytaninka_ | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Miałam już okazję przeczytać dwie psie przygody tego autora. Jako wielka miłośniczka zwierząt bardzo chętnie sięgnęłam i po kolejną powieść. Zresztą myślę, że wszyscy którzy kochają psy bardzo chętnie przeczytają tę pozycję.

Powieść napisana jest z perspektywy suczki, której nadano imię Bella. Zapewne dla wielu z was to niecodzienny zabieg. Pomyślicie, jak autor umie wcielić się w psa i przedstawić świat z jego perspektywy? A jednak, jak widać jest to możliwe. Każdy, który choć raz w swoim życiu miał psa z całą pewnością to zrozumie. Otóż pies, to najlepszy przyjaciel człowieka i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

Bella jako mały szczeniak nie rozumie wielu rzeczy, ale z każdym dniem staje się coraz mądrzejszą suczką i uczy się coraz więcej komend. Kocha swojego pana, który ją przygarnął ponad życie. Niestety, w życiu wszystko co piękne szybko się kończy. Pewien hycel uparcie poluje na Bellę, twierdząc, że jest pitbullem, których nie można trzymać w Denver. Za wszelką cenę...

Monika | 2018-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Są takie książki, które pozostawiają w naszych sercach ślad, wzbogacając naszą duszę, emocje i wrażliwość. Dla mnie jedną z takich powieści stanie się opowieść, którą skończyłam czytać zaledwie kilka chwil temu. Każdy, kto miał okazję zetknąć się z twórczością W. Bruca Camerona oraz kocha zwierzęta, a zwłaszcza psy, na pewno przyzna, że takie tytuły jak: „Był sobie pies” czy „Psiego najlepszego czyli był sobie pies na święta” to historie, obok których nie można przejść obojętnie. Teraz dołączył do nich trzeci tytuł – „O psie, który wrócił do domu”.

Czytając tą niezwykłą historię, leżałam wtulona w mojego psiaka, który niejednokrotnie towarzyszy mi w takich chwilach, jak ta. A obok nas drzemał psiak, który znalazł u nas schronienie do czasu znalezienia swojego własnego człowieka. Czytając historię stworzoną przez W. Bruca Camerona spoglądałam na niego co chwilę, zastanawiając się jaką historię on sam mógłby opowiedzieć i czy byłaby ona pełna podobnych wzruszeń i emocji, jak...

ZaczytanaOlaa | 2019-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2019

"Każdy pies pragnie być blisko swojego człowieka"

Chyba dla nikogo nie jest to tajemnica, że kocham pieski i gdy tylko widzę w nowościach czytelniczych ciekawą książkę z psem w roli głównej to bez wahania zawsze po nią sięgam.

Uwielbiam książki W. Bruce Camerona, wszystkie wydane po polsku mam na swojej półce i gdy zobaczyłam zwiastun filmu na podstawie nowej książki nie umiałam się doczekać, aż ta książka trafi w moje ręce.

Kolejny raz autor stworzył książkę z perspektywy psa, co jest naprawdę świetne. Historia Belii wciąga od pierwszych stron. Czytelnik może przeżywać wszystkie przygody razem z tą mądrą suczką.

Jest to historia, która na pewno złapie za serce wszystkich czytelników i miłośników psów, a razem z Bellą odkryjecie prawdziwą przyjaźń i będziecie się z nią cieszyć i smucić.

Jest to książka i dla dużych i dla małych, moje serce podbiła i cieszę się, że mogłam ją przeczytać.

Polecam wszystkim!!!

Już nie mogę się doczekać premiery filmu na podstawie tej...

Ania | 2018-12-30

Niedaleko domu Lucasa znajdują się ruiny, pod którymi mieszkają kotki. Mężczyzna dokarmia je i pragnie, aby przed rozbiórką budynków znalazły nowy dom. Pewnego dnia podczas interwencji schroniska, w ręce Lucasa niespodziewanie trafia szczeniak, który skrada jego serce. Lucas zabiera psa do domu, spędza z nim wiele czasu, a także uczy sztuczek. Niespodziewanie ktoś donosi na to, że w mieszkaniu znajduje się pies zakazanej rasy, a wróg Lucasa postanawia uprzykrzyć mu życie i odebrać Bellę.

Bailey zawładną mym sercem i jest moim ulubionym psim bohaterem. Z wielką przyjemnością sięgam po każdą z książek W. Bruce'a Cameron'a, ponieważ wiem, że dzięki historii poznam losy cudownego psiaka. Po raz kolejny, podczas czytania musiałam mieć obok siebie chusteczki. Autor porusza moim sercem i wywołuje lawinę emocji. Od zawsze kocham psy i nie wyobrażam sobie bez nich życia, dlatego takie historie mną wstrząsają.

ciąg dalszy:...

atii_monster | 2019-01-11
Na półkach: 2019, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Cóż to była za wspaniała przygoda! Bella to mieszaniec ras, nikt do końca nie wie kim byli jej rodzice ponieważ znaleziono ją pod domem do rozbiórki, gdzie jako szczeniak przebywała z małymi kotkami. Zaadoptował i pokochał ją Lucas, Bella zamieszkała z nim i jego mamą - weteranem wojennym. Z całych sił starała się być codziennie „dobrym pieskiem” z różnymi skutkami jak to w przypadku szczeniaków bywa. - nie raz znalazłam pogryzione buty czy zabawki gdy Chrupek dorastał. Niestety w Denver gdzie dorasta Bella panuje całkowity zakaz trzymania psów rasy pitbull i właśnie za taką rasę zostaje posadzona Bella przez paskudnego i złego hycla. Co z tego wyniknie? Całkowicie porywająca, wzruszająca historia o miłości do człowieka, do zwierzęcia, oddaniu, przywiązaniu, ukojenia. Historia o powrocie Do Domu, o wielkiej wyprawie, o weteranach wojennych, mamie Kotce, Małej Koteczce i wielu, wielu innych bohaterach. Polecam tę książkę z całego serduszka

onlypretender | 2018-12-23

Ludzie dzielą się na dwie grupy: ci, którzy uwielbiają psy i ci, którzy jeszcze nie mieli z nimi styczności. Jeśli zaliczacie się do tej drugiej, po tej lekturze zapragniecie mieć własnego psiaka!
• Najnowsza książka Camerona od samego początku mnie wciągnęła, nie pozwalając na długo oderwać się od lektury. Odczuwałam ekscytację, bo po raz kolejny miałam możliwość spojrzenia na świat oczami psa, a także złość na tych, którzy powodowali problemy Belli i Lucasa.
• Narratorką tej powieści jest Bella, dlatego bohaterowie są wykreowani dosyć prosto, taki sam jest język książki. Dodaje jej to wiarygodności.
• Autor podejmuje się również trudnego problemu, od dawna dotykającego amerykańskie społeczeństwo - sytuacji zapomnianych weteranów wojennych.
• "O psie, który wrócił do domu" to wzruszająca opowieść o losach Belli i jej człowieka, Lucasa. Przedstawienie jej z punktu widzenia psa jest czymś fantastycznym, dlatego gorąco polecam ją wszystkim psiarzom i nie tylko!
Więcej:...

eddieegger | 2019-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2019

W. Bruce Cameron to mój ulubiony autor powieści z psami w roli głównej. Pisane przez niego historie opowiadane są z perspektywy zwierzaka. Idealnie pokazują zmagania czworonogów ze zrozumieniem siebie, ludzi i świata. Tego autora na pewno kojarzycie z książką "Był sobie pies". Wiecie, że dopiero kilka dni temu z ciekawości obejrzałam jej ekranizację? Historia "O psie, który wrócił do domu" również pojawi się na dużym ekranie!
A o czym i o kim ona opowiada?
Główną bohaterką jest Bella - szczeniak uratowany z opuszczonego domu przeznaczonego do rozbiórki. Między suczką, a jej nowym opiekunem szybko rodzi się prawdziwa miłość, która niestety musi przejść wielką próbę. Zakaz trzymania zwierząt w wynajmowanym przez Lucasa mieszkaniu, brak pozwolenia na przebywanie psa tej rasy w mieście. To komplikuje życie zarówno Belli jak i jej właściciela. Już niedługo będą musieli się rozstać. Czy Bella to zrozumie? Czy odnajdzie się w nowej sytuacji? To będzie dla suczki szkoła życia, podczas...

Magia_ksiazek | 2019-01-13
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Tę książkę powinien przeczytać każdy! Dlaczego? Nie ma ona ograniczeń wiekowych, więc może ją przeczytać osoba w podstawówce albo ktoś już pracujący. Osobiście świetnie bawiłam się czytając tę historię i nie uważam, że mogłaby ona negatywnie na kogoś wpłynąć. Książka uczy nas jak pies widzi wszystko dookoła, ale także jakie jest to mądre i potrzebujące miłości stworzenie. Nawet będąc tak daleko wywiezionym jak Bella, pies będzie tęsknił i starał się odszukać drogę powrotną do domu. Coś naprawdę pięknego i niezwykłego. W fabułę można wkręcić się już na samym początku i śledzić losu pieska z zapartym tchem. Ta książka na pewno nie zmarnowała mojego czasu i zapewne jeszcze kiedyś po nią sięgnę.