Cząstka pomarańczy

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381192569
marcin100

Opowieść o miłości, delikatnej i czystej. Jest to emocjonująca podróż, niezwykła historia o dorastaniu i życiowych wyborach. Ukazuje pierwsze doświadczenia Mai, głównej bohaterki, w dorosłym świecie. Maja staje przed wieloma różnymi życiowymi wyborami. Jednym z łatwiejszych pozostaje rozważenie, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera. Ciepła,...

Maja staje przed wieloma różnymi życiowymi wyborami. Jednym z łatwiejszych pozostaje rozważenie, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera. Ciepła, pogodna opowieść, w której jednak nie brakuje sytuacji trudnych i dramatycznych.

Patronat medialny nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, Nietypowe recenzje Agi, Poligon domowy, dlaLejdis, W szponach literek

źródło opisu: http://www.psychoskok.pl/produkt/czastka-pomaranczy/

źródło okładki: http://www.psychoskok.pl/produkt/czastka-pomaranczy/

Mirosława | 2018-12-16
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Książka jest dosyć obszerna, gdyż liczy 750 stron lecz fabuła wciąga z każdym rozdziałem i z chęcią dałam się poprowadzić śladami bohaterów. Historia jest niezwykła, niecodzienna i wciągająca, wzbudzająca ciekawość co do losów głównych postaci.

Miłośnicy „Sagi Zmierzch“ z pewnością odnajdą w niej swoich ulubionych bohaterów, mimo, jest ona jedynie tłem dla wydarzeń jakie spotykają Maję. To przede wszystkim opowieść o miłości, czystej, bezwarunkowej, która rozkwita, mimo przeciwności. Nie brakuje też scen erotycznych, gdyż Maja i Taylor są spragnieni siebie mimo upływającego czasu. Powieść nasycona ciepłem, pogodą ducha i pozytywną energią pokazująca, że w życiu wszystko jest możliwe. Trzeba tylko umiejętnie wykorzystać szansę jaką daje nam los.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/12/444-czastka-pomaranczy.html

Kasia | 2018-12-12
Przeczytana: listopad 2018

„Cząstka pomarańczy” to dla mnie najlepsza książka, jaką w tym roku przeczytałam i szczerze ją polecam każdej dziewczynie. Zaintrygowała mnie ze względu na Sagę Zmierzch, którą kiedyś czytałam i byłam bardzo ciekawa, jaki związek może mieć ta książka z tamtymi, ale okazało się Saga jest tu tylko tłem. I bardzo dobrze! Takim tłem mogłaby być też jakaś inna książka, to nie ma aż takiego wielkiego znaczenia dla kogoś kto nie zna Zmierzchu.
„Cząstka pomarańczy” została napisana tak, że czytając ją, nie śledziłam losów głównej bohaterki. Ja się nią po prostu stawałam. Byłam Mają i przeżywałam wszystko to, co ona.
Bardzo sugestywny język, jakim „Cząstka” jest napisana i narracja pierwszoosobowa, jak w pamiętniku, powodują, że dosłownie wchodzimy w świat, który nam autorka pokazuje. A ten świat jest bardzo pogodny, ciepły, przyjazny i chociaż Majka przeżywa nie tylko same radości, ale i dramaty, książka jest bardzo pozytywna. Idealna na chandrę i zły nastrój. Miłość i przyjaźń pokazane...

Monika | 2018-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2018

"Cząstka pomarańczy" to opowieść o miłości, delikatnej i czystej. Jest to emocjonująca podróż, niezwykła historia o dorastaniu i życiowych wyborach. Ukazuje pierwsze doświadczenia Mai - głównej bohaterki - w dorosłym świecie. Maja staje przed wieloma różnymi życiowymi wyborami - z których problem, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera, jest jednym z łatwiejszych.

Poznajemy w "Cząstce pomarańczy" nie tylko historię pierwszej, młodzieńczej miłości, delikatnej i czystej, pierwsze doświadczenia młodej dziewczyny w dorosłym świecie - i to nie tylko erotyczne, ale także poznajemy od kulis pracę nad filmem i twarde reguły rządzące światem show biznesu.

Powieść jest bardzo pogodna, choć nie brakuje w niej momentów trudnych czy wręcz dramatycznych sytuacji. Jak to w życiu bywa.
Początkowy "fanfik" Sagi Zmierzch, „Cząstka pomarańczy” daleko wykroczyła poza ramy typowego fanfiction i stała się samodzielną, odrębną powieścią, która...

kamyk97 | 2018-11-18

Po całą recenzję zapraszam na bloga: czytamjakchce.blogspot.com

Książka bardzo lekka, przyjemna, pokazująca życie znanych osób ze wszystkimi plusami i minusami. Problemem dla nich stają się takie rzeczy jak chociażby wyjście na kolację. Takie osoby coraz bardziej szanują bezpieczeństwo i anonimowość. Jak dla mnie związek Mai z Taylorem, dość mocno przerysowany. Chyba każdemu zdarzy się czasem pokłócić czy chociażby mieć odmienne zdanie. Na to też czekałam przez całą książkę, ale niestety nie doczekałam się. Wszystko to było zbyt idealne. Dziwne było również to, że ani razu przez książkę, która ma 750 stron nie spotkałam się, żeby bohaterowie musieli uczyć się ról. Trochę dziwne biorąc pod uwagę to, że wątek aktorski jest tu dość dobrze rozwinięty. Poza tym myślę, że wszystko to można by zawszeć na chociażby 400 stronach. Możliwe, że autorka chciała nas wprowadzić w codzienne życie i czynności bohaterów. To zdecydowanie się jej udało, a ja nie wiem jak poradzę sobie teraz bez...

Janusz Grazyna | 2018-10-16

Początkowo „Cząstka pomarańczy” powstawała jako tzw. fanfic „Sagi Zmierzch” Stefanie Meyer i we fragmentach ukazywała się w Internecie na blogu, ale z czasem wykroczyła daleko poza ramy fanfiction i stała się odrębną, piękną opowieścią o miłości dwojga młodych ludzi pochodzących z dwóch różnych krańców świata.

Jeśli kiedykolwiek czytałaś Sagę Zmierzch lub oglądałaś filmy na podstawie tej bestselerowej serii i polubiłaś ten świat, to „Cząstka pomarańczy" Ci go przypomni i dzięki niej będziesz miała okazję wejść wraz Mają do filmowego świata i do show biznesu w samym Hollywood.