Szczęściarz

Okładka książki Szczęściarz Nicholas Sparks
Okładka książki Szczęściarz
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Ekranizacje: Szczęściarz (2012) literatura piękna
The Lucky One
Albatros
2010-02-12
Elżbieta Zychowicz
Ekranizacje:
Szczęściarz (2012)
fotografia uczucie rywalizacja

Logan podczas ćwiczeń na pustyni odnajduje fotografię. Kiedy jego kolega z oddziału ginie w wypadku, mężczyzna postanawia odnaleźć kobietę ze zdjęcia. Wraz ze swoim psem wyrusza na pieszą wyprawę. Czy odnajdzie dziewczynę ze zdjęcia? Co zrobi, jeśli cała wyprawa okaże się na marne?

Opis mnie zauroczył, ale środek to już zupełnie inna bajka. Bohaterowie są strasznie nijacy. Autor niby nam ich przedstawia, ale mam wrażenie jakbym nic o nich nie wiedziała. Akcja w tej powieści ciągnie się jak flaki z olejem. Kompletnie nic się nie dzieje. Jest trochę ciągłego tekstu, a gdy ten się kończy zaczynają się bezsensowne dialogi, które nie dość, że nie wnoszą nic do fabuły to jeszcze są płytkie. Takie jakby wymuszone. Liczyłam na coś wzruszającego, chwytającego za serce, ale jedyne co zrobiłam przy tej historii to się wynudziłam. Jedyną postacią, którą polubiłam był pies Logana, Zeus. Tylko on przykuł moją uwagę.

Fajnie się czyta chociaż po przeczytaniu 100 stron myślałam że wymięknę bo nic się nie działo. Ogólnie książka fajna, ale daleko jej do mojego numeru jeden.

Książka , która pozwala się zrelaksować, ale nie zachwyca. Zakończenie jakieś takie jakby napisane w pośpiechu.

Wzruszająca historia z dreszczykiem w tle (jak zawsze u Sparksa). Polecam baaaardzo

Lekka, wakacyjna książką opowiadająca historię o miłości i przyjaźni.
Opowieść o Loganie Thibault służącym w Iraku, posiadającym zdjęcie, które traktuje jako swoisty talizman przynoszący szczęście. Po powrocie postanawia odnaleźć nieznajomą dziewczynę. Historia trochę mało realna, ale czyta się całkiem nieźle.

Lekka, wakacyjna książką opowiadająca historię o miłości i przyjaźni.

Romanse to książki, które wybieram szczególnie rzadko. Nie lubię ich nierzeczywistego klimatu, nie lubię poczucia, że kompletnie odbiegają od tego, jak wyglądają prawdziwe relacje. A jednak dałam się skusić, bo ta książka leżała u mnie już chyba od 2020 roku. I przyznaję, że dobrze się przy niej bawiłam, a od połowy nie chciałam jej przerywać, byleby tylko dowiedzieć się, w jaki sposób potoczą się losy bohaterów. I pomimo nierealności wydarzeń przepłynęłam przez nie gładko i choć przez chwilę miałam poczucie, że na każdego dobrego czeka szczęśliwe zakończenie… Lekka, nieambitna lektura, ale jeśli ktoś lubi takie, to czemu nie sięgnąć?

Logan Thibault jest urodzonym szczęściarzem. Służył w piechocie morskiej, ma za sobą służbę w Iraku, gdzie wielokrotnie otarł się o śmierć. Przyżył i wrócił do domu z pamiątką - znalezionym na pustyni zdjęciem młodej kobiety, które traktuje jak przynoszący mu szczęście talizman. Kiedy w bezsensownym wypadku ginie jego przyjaciel, Logan stawia sobie za cel odszukanie dziewczyny z fotografii. Przemierzając pieszo kraj w towarzystwie wilczura Zeusa, odnajduje ją w Hampton, miasteczku w Karolinie Północnej. Beth nie jest jednak księżniczką z bajki, ale rozwódką z dziesięcioletnim synem. Skonfliktowaną z niedojrzałym psychicznie byłym mężem Keithem, zastępcą szeryfa i wnukiem najbogatszego, najbardziej wpływowego obywatela Hampton. Keith nadal jej pragnie. Pomiędzy nim a Loganem dochodzi do nieuchronnej rywalizacji...

Kolejna świetna książka Nicholasa Sparksa. Zakończenie jak zwykle zaskakujące. Cudowna historia o miłości i przyjaźni. A także opowieść o budowaniu relacji rodzinnych i partnerskich.
Polecam, miło spędzony czas :)

Polecam, miło spędzony czas :)

Książka utrzymała bardzo dobry poziom . Czytałem ze sporym zainteresowaniem . Szczególnie ciekawiło mnie zakończenie tej powieści . I powiem szczerze , że oczekiwałem innego zakończenia . No ale było jakie było . Ale całość w kategorii powieść obyczajowa bardzo dobra . Polecam.

2052

Tym razem bez miłości.

Chyba zawsze podświadomie uważałam, że to moja najmniej ulubiona książka Sparksa (dopóki nie przeczytałam Pamiętnika xd). Nigdy się z ta historią nie polubiłam i mimo, że pierwszy widziałam film, to kompletnie mi sie to zatarło z zupełnie inna historią, chyba też Sparksową albo w podobnym klimacie. Chyba po prostu cały ten motyw z szukaniem dziewczyny ze zdjęcia zawsze wydawał mi się mocno naciągany i w całej historii brakuje mi tego jednego elementu, który chwyci mnie za serce. Tutaj chyba najmocniej przywiązałam się do Bena i Zeusa, totalnie ich uwielbiam i gdyby historia całkowicie skupiła się na tej dwójce, byłabym wniebowzięta. Sam romans głównych bohaterów był mi kompletnie obojętny, a Keith i jego postawa to był ten element zapalny, który sprawiał, że miałam ochotę walnąć czymś o ścianę.

Tym razem bez miłości.

• Nicholas Sparks