Szczęściarz

literatura piękna
2010-02-12
Elżbieta Zychowicz
fotografia uczucie rywalizacja

Czy fotografia nieznanej osoby może być talizmanem? Czy może uchronić drugą osobę przed niebezpieczeństwem? Okazuje się, że tak. Logan Thibault służył niegdyś w piechocie morskiej. Podczas służby odnajduje fotografię nieznanej kobiety, która przynosi mu szczęście. Mężczyzna postanawia odnaleźć kobietę. W tym celu przemierza daleką podróż razem ze swoim psem, Zeusem. Czy...

Cieszę się, że najpierw przeczytałam "Anioła Stróża". Dzięki temu były mąż głównej bohaterki nie wydaje się aż takim draniem, któremu życzyłoby się, aby sczezł gdzieś w ciemnym kącie. Historia jest ciekawa, chętnie się z nią zapoznałam.

Jedna fotografia znaleziona w piasku. Ale tyle pomogła. Każdy z nas ma swój amulet, który pomaga. Logan chce poznać kobietę, na którą patrzył na zdjęciu, trzymał blisko siebie. Która tak wiele pomogła nie będąc blisko.

Dobra, ale nie najlepsza książka tego autora. Ekranizację na szczęście obejrzałam dawno temu, więc nie zepsuła mi lektury. Wątek rzeczywiście przypomina trochę "List w butelce", ale tutaj - dla odmiany, nie musimy wylewać morza łez :)

Chyba nie raz powtarzałam, że książki Nicholasa Sparksa sprawiają mi problem. Z jednej strony, gdy zaczynam je czytać denerwuje mnie infantylny styl, trochę moralizatorski, trochę na siłę próbujący budować emocje. Potem jednak, sama nie wiem, w którym momencie daję się wciągnąć w historię, zaczynają mnie interesować bohaterowie, chcę poznać ich historię i tak, cały czas mam...

Na półkach: , , , , ,

Kolejna przyjemna książka Sparksa.
Spodziewałam się innego zakończenia, ale to które się rzeczywiście wydarzyło bardzo mnie zaskoczyło - bardzo pozytywnie :)

Bardzo przyjemna pozycja, ciężko się oderwać.

Nie mam bogatego doświadczenia z książkami Sparksa, jest to drugi strzał podyktowany chęcią skonfrontowania obejrzanej ekranizacji z powieścią i nadal mi się podoba lekkość pióra i harmonia opisanej historii. Oczywiście, że wersja literacka podoba mi się bardziej, w końcu twórca nie musiał się ograniczyć do dwóch godzin z odbiorcą! Sama nie wiem, czy to ja pochłonęłam tę...

Przyjemna powieść. Historia Logana i Beth jest niesamowita. To jak ich losy się splotły, jak ich przejścia życiowe pozwoliły na to by tak doskonale potrafili się wzajemnie uleczyć... Choć to fikcja to jednak bardzo prawdziwa i bliska. W tej powieści mamy masę bólu, prób radzenia sobie z codziennością i przepiękne uczucie, które z pewnością nie jest przesłodzone.
Kolejna...

Piękna historia, do której chętnie będę wracać. ♥

Dyskusje

7 837