Tabletki na dorosłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
9788374207683
dla dzieci, Suwalska
Ewa

Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. Wreszcie stanie się dorosłym i będzie mógł zlekceważyć załamującą nad nim ręce mamusię. Oleje mającego i tak wszystko gdzieś tatusia. Zignoruje zapatrzone w siebie dziewczyny. Wypnie się na nic nierozumiejących kumpli. Wyśmieje nauczycieli złośliwie stawiających pałę za pałą.

Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. A dopiero się zaczęło.

źródło opisu: http://www.adamada.pl/tabletki-na-doroslosc.html

źródło okładki: http://www.adamada.pl/tabletki-na-doroslosc.html

redgirl_books | 2018-09-30

"Tabletki na dorosłość" to historia o Emanuelu Marku, zwanym przez rówieśników Mikrobem. Chłopiec jedyne o czym marzy, to o tym, aby w końcu dorosnąć. Mieć spokój z rodzicami, którzy ciągle się kłócą, z rówieśnikami, którzy go upokarzają i z nauczycielami, którzy się na nim uwzięli. Zakłada bloga, na którym opisuje swoje smutki, nadzieję na to, aby szybko dorosnąć. Pod jego postem komentarz zostawia tajemniczy Magik, który nakierowuje go na sklep, gdzie można kupić tabletki na dorosłość. Podekscytowany nastolatek pomimo początkowych wątpliwości postanawia zaryzykować. Nie przepuszcza, że tym samym rozpoczyna niezapomnianą i pouczającą przygodę.

Kto z nas jako nastolatek nie przechodził momentu, w którym chciał w końcu być dorosłym móc robić, co się chce, kiedy się chce i jak się chce? Ta wizja sama sobie była fascynująca, prawda? Teraz się z tego śmiejemy, a w międzyczasie wielu nastolatków pragnie tego samego. Myślą sobie: będę dorosły, to w końcu rodzice i nauczyciele będą...

Buba | 2018-08-12
Przeczytana: sierpień 2018

Marek ma 13 lat i niski wzrost.
W szkole przezywają go Mikrob.
Może to nie jest sprawa życia i śmierci, ale gdy na horyzoncie pojawia się dziewczyna,
problem zaczyna uwierać bardziej niż wcześniej.
Marek ma luzackiego tatę-muzyka, troskliwą, choć nieco gderającą mamę
i dwóch dobrych kolegów. Chociaż jednego z nich właśnie stracił (przez ową dziewczynę).
Z resztą świata ma na bakier. Czuje się samotny, skrzywdzony, nierozumiany.
Gdyby tak być dorosłym! Wszyscy traktowaliby go poważniej.

I oto nadarza się okazja na wyjście z sytuacji.
Marek ryzykuje i kupuje przez internet tabletki na dorosłość.
E, nawet nie kupuje, pierwsze zamówienie (dwie tabletki) jest darmowe.
Zapala Wam się czerwona lampka?
Markowi się nie zapaliła...

Co prawda część jednej tabletki poświęcił na testy na psie,
ale restzę łyka bez zahamowań.
Co prawda przemiana w dorosłego nie ma być trwała,
ale za to przewidziane są skutki uboczne.
Jakie? O tym właśnie jest książka Doroty Suwalskiej "Tabletki na...

Kris | 2018-11-13
monika | 2018-11-09
Galadierka | 2018-11-08
Agata2003 | 2018-11-08
yetii | 2018-11-04

Dobre książki na czas dojrzewania

Kiedy dzieci przestają słuchać czytania rodziców, następuje wielkie SPRAWDZAM. Często bywa, że po prostu już nie sięgają po książki. Dlatego tak ważne jest podsunięcie im odpowiednich lektur – budzących zainteresowanie, intrygujących, czasem śmiesznych, czasem strasznych, wszystko zależy od preferencji młodego czytelnika. Lektur, które dotyczą jego świata i jego problemów, a jest ich przecież sporo w tym przełomowym wieku, kiedy zaczyna się burzliwy okres dojrzewania.