Dzień Sądu Ostatecznego trwa od dawna

Ryszard Turczyn
istoty pozaziemskie piramida wiara

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jak dla mnie mało przekonywujące to wszystko - ni to nauka ni fantastyka. Tylko dla wielbicieli gatunku.

Nie rozumiem fenomenu książek von Dänikena. "Dzień Sądu Ostatecznego trwa od dawna" to pseudonaukowy utwór. Rozważania autora mają charakter spiskowej teorii dziejów. Wszystko napisane jest trudnym, zawiłym językiem, co ma nadać pozorowanej powagi temu, co ma do przekazania. Autor wprawdzie odwołuje się do pozycji bibliograficznych, nierzadko cytuje słowa innych, lecz dokonuje przy tym nadinterpretacji i wyciąga z kontekstu, próbując usnuć sensacyjną wizję świata, sugeruje przyjąć to jako nową prawdę objawioną. Nie polecam tego rodzaju literatury, a już na pewno nie można brać jej na serio.

Opinia w całości do przeczytania tutaj: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/07/133-dzien-sadu-ostatecznego-trwa-od.html

Ci, co mnie znają, doskonale wiedzą, że na punkcie zjawisk paranormalnych, niewytłumaczonych zagadek przeszłości i sekretów antycznych cywilizacji od dawien dawna mam jobla. Nazywam rzecz po imieniu - i dobrze mi z tym. Od lat... chyba dziecięcych zresztą, a przynajmniej okołopodsawówkowych, kiedy już gówniarzem byłam na tyle dużym, że w bibliotece sobie sama wybierałam pozycje do czytania, w moje łapki wpadła pozycja Ericha von Dänikena. I... przepadłam! Jak kamień w wodę. I nie ma sił, jak widzę tylko jakieś jego książki, dostaję drgawek i rozpaczliwie ich potrzebuję na swojej półce... ;)
[...]

Spojrzenie świerzym i obiektywnym okiem na przekazy religijne ze spotkań z "aniołami" i innymi bytami z poza naszego świata. Realna i obiektywna ich interpretacja, która daje jeszcze możliwość własnej interpretacji.

Daje wysoką ocenę z jednego powodu. Dużo źródeł i jak na Danikena dość rzeczowe podejście do tematu. Oczywiście jest mocne grono osób które będą opluwać twórczość tego Pana. On sam jednak wiele razy powtarzał że uruchamianie swojej wyobraźni do napisania tych i innych rzeczy nie jest niczym złym a co więcej, każdy może to robić. Chęć kreacji, otwartości jest sprawą bardzo indywidualną. Wystarczy chcieć. A co do tekstów biblijnych które bardzo często są tu cytowane - jest to kwestia interpretacji na którego każdego przecież stać. Przeczytać w każdym razie warto. Choćby z tego względu aby poznać inną opinię.

Jak do wszystkich pozycji autora, polecam podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu. Choć wciągająca i miejscami pasjonująca, nie oznacza to, że nie pozbawiona błędnego rozumowania i fantazjowania.

• Beletrystyka/inne: Zainteresowania różne
  • 🔄 Wymienię/sprzedam