Złamany kod Leonarda da Vinci

Wydawnictwo: Bertelsmann Media
8373919198

W jakim zakresie słynna powieść Browna opiera się na prawdzie, co jest w niej zniekształceniem wprowadzonym przez fikcję literackąa To pierwsza książka, która usuwa istniejący w tej materii zamęt. Dla wielbicieli powieści Browna ten przewodnik stanowić będzie nieocenione źródło informacji. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

grzech-pierworodny | 2014-07-30
Przeczytana: 24 lipca 2014

Nie dziwi mnie mnogość pozycji takich jak powyższa.
Rekiny biznesu, ci piszący i wydający, wiedzą co zrobić by przejechać się na obcych plecach lub ogrzać się w nie swoim blasku.
Choć to nie jest do końca zła książka, jednak nie wnosi ona nic nowego.
Wszystkie ciekawostki w „Kodzie Leonarda da Vinci”, są w mniejszym lub większym stopniu udokumentowane. Osoba, która będzie zainteresowana zgłębianiem tematu, nie napotka problemów z odnalezieniem większości z nich.
Simon Cox zaproponował książkę, która wprowadza tylko alfabetyczne wyszukiwanie haseł, więc nie ma konieczności wertowania kartek by znaleźć interesujący nas temat.
Śmiało można jednak stwierdzić, że świat przetrwałby bez tej pozycji.
Dlatego zastanawiam się nad sensem ich wydawania, oprócz oczywiście pieniędzy.
Z drugiej strony publikować można wszystko a od czytelnika zależy czy po to sięgnie czy też nie.
Autor znalazł jednak swój sposób na życie i wraz z każdą książką Dana Browna wydaje swoją, „rozszyfrowującą”...

kinia84p | 2012-06-15

książka jest czymś w rodzaju słownika, autor rozkłada powieść Browna na czynniki pierwsze opierając się na faktach historycznych, znajdują się tam też zdjęcia obrazów o których mowa jest w powieści...polecam dla tych którym podobała się powieść Browna

Bożena | 2012-07-12

Kupiłam spontanicznie, potem żałowałam. Może i wyjaśnia parę faktów i mitów z powieści Dana Browna, ale mnie nie zachwyciła. Nie musze poznać ile prawdy jest w książce, którą i tak traktuję jako fikcję.

Herbatka | 2013-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Kilka ciekawostek można się z tej książki dowiedzieć, ale nic ponad to. Większa część jej treści jest prawie że nieuargumentowana, a z przydługich wywodów autora nie wynika nic pobudzającego myśl do odkrywania.

kasiorek | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, Raz wystarczy
Przeczytana: 04 marca 2014

Coś bezcennego dla chcących wiedzieć, co w przysłowiowej trawie piszczy.

Zydel | 2017-04-02
Przeczytana: 17 stycznia 2011