Dzień Sądu Ostatecznego trwa od dawna

Wydawnictwo: Świat Książki
Der Jüngste Tag hat längst begonenn
istoty, pozaziemskie, piramida, wiara
Pistacia

Opinia w całości do przeczytania tutaj: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/07/133-dzien-sadu-ostatecznego-trwa-od.html

Ci, co mnie znają, doskonale wiedzą, że na punkcie zjawisk paranormalnych, niewytłumaczonych zagadek przeszłości i sekretów antycznych cywilizacji od dawien dawna mam jobla. Nazywam rzecz po imieniu - i dobrze mi z tym. Od lat... chyba dziecięcych zresztą, a przynajmniej okołopodsawówkowych, kiedy już gówniarzem byłam na tyle dużym, że w bibliotece sobie sama wybierałam pozycje do czytania, w moje łapki wpadła pozycja Ericha von Dänikena. I... przepadłam! Jak kamień w wodę. I nie ma sił, jak widzę tylko jakieś jego książki, dostaję drgawek i rozpaczliwie ich potrzebuję na swojej półce... ;)
[...]

Daje wysoką ocenę z jednego powodu. Dużo źródeł i jak na Danikena dość rzeczowe podejście do tematu. Oczywiście jest mocne grono osób które będą opluwać twórczość tego Pana. On sam jednak wiele razy powtarzał że uruchamianie swojej wyobraźni do napisania tych i innych rzeczy nie jest niczym złym a co więcej, każdy może to robić. Chęć kreacji, otwartości jest sprawą bardzo indywidualną. Wystarczy chcieć. A co do tekstów biblijnych które bardzo często są tu cytowane - jest to kwestia interpretacji na którego każdego przecież stać. Przeczytać w każdym razie warto. Choćby z tego względu aby poznać inną opinię.

Kamil Nebula | 2013-12-25

Jak do wszystkich pozycji autora, polecam podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu. Choć wciągająca i miejscami pasjonująca, nie oznacza to, że nie pozbawiona błędnego rozumowania i fantazjowania.

Leszek Gramacki | 2014-11-23

Spojrzenie świerzym i obiektywnym okiem na przekazy religijne ze spotkań z "aniołami" i innymi bytami z poza naszego świata. Realna i obiektywna ich interpretacja, która daje jeszcze możliwość własnej interpretacji.

Piotr Zogała | 2018-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2018