Targ zamknięty. Lekcje Hioba. Droga do zbawienia

Wydawnictwo: RTCK
religia
Ag2S

Ta audiokonferencja pomaga w rozwoju najważniejszego z poziomów Twojego powołania. Twojej relacji z Bogiem. Całkowicie łamie starotestamentalną postawę handlowania ze Stwórcą: “Panie, moje modlitwy i dobre uczynki, w zamian za Twoje błogosławieństwo”. W miejsce handlu, wprowadza to co najbardziej istotne i co może być prawdziwym źródłem Twojego błogosławieństwa. Całość oparta jest na historii...

Całość oparta jest na historii Hioba – jednej z najbardziej komentowanych ksiąg Starego Testamentu, którą o. Adam przedstawia z zupełnie innej strony niż dotychczas mogłeś słyszeć w kościele, na języku polskim, czy lekcjach religii.

ZGRUZUJ HANDEL, ABY ZROBIĆ PRZESTRZEŃ
DLA TEGO CO NAJCENNIEJSZE:
DLA RELACJI OPARTEJ NA WOLNOŚCI

źródło opisu: https://www.rtck.pl/sklep/wydawnictwo/targ-zamkniety/

źródło okładki: https://www.rtck.pl/sklep/wydawnictwo/targ-zamkniety/

Damian Marek | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Jedna z ważniejszych konferencji, jakie usłyszałem. Wyłuskałem z niej myśl, która szczególnie mnie dotyka: odpowiedzią Boga na nasze cierpienie nie jest zabranie cierpienia, lecz jest nią udział w cierpieniu, współodczuwanie razem z nami (często w obliczu ogromu cierpienia słowa są zbędne, a cenna jest obecność).

Dawca życia, samo życie - dla naszego szczęścia wiecznego - jakby neguje swoją istotę. Bóg jest w naszym cierpieniu, doświadcza go. Co więcej, Bóg umierając na krzyżu jest nawet w naszej śmierci, wyprowadza z niej życie, śmierć staje się eksplozją życia w Chrystusie.

Prócz tego, jeśli zauważymy, że Jezus jest w naszym cierpieniu, to cierpienie w prawdzie nie przestaje boleć, lecz przestaje nas krzywdzić (może stać się dla nas łaską, wyzwoleniem). Dziękuję serdecznie.

marw | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Kto zna o. Szustaka specjalnej rekomendacji nie potrzebuje. Dla tych Czytelników nie znających Autora napiszę, że o. Szustak jest jednym z niewielu kapłanów potrafiących odkryć, wydobyć i przedstawić z niewyczerpanego źródła Słowa Bożego malutkie fragmenty, cząstki, które nadają nieustannie nowy blask i nowe znaczenie tego co nam przekazuje Pismo Święte.

Piotr Kamiński | 2018-11-21
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 19 listopada 2018

Wspaniałe. Zawsze męczyłem się z Hiobem, a tu zupełnie inne spojrzenie. Rzeczywiście. Bóg jest zupełnie nie taki jak my myślimy o nim.
PS.
"Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!" To z Rewizora M.Gogola, nie z Wesela.

niechmibedzieann | 2018-10-10
kaneko | 2018-09-22