Targ zamknięty. Lekcje Hioba. Droga do zbawienia

Seria: Jestem legendą
Wydawnictwo: RTCK
religia
marw

Porzuć wreszcie handel z Bogiem, aby zrobić przestrzeń dla tego co najcenniejsze: dla relacji opartej na wolności. „TARG ZAMKNIĘTY” POWSTAŁ NA PODSTAWIE JEDNEJ Z NAJWAŻNIEJSZYCH W ŻYCIU KONFERENCJI O. ADAMA SZUSTAKA NIE BĘDZIESZ HANDLOWAŁ Z PANEM BOGIEM SWOIM. Tak mogłoby brzmieć jedno z przykazań Dekalogu, które Pan Bóg nam ofiarował na górze Synaj. Całkiem prawdopodobne, że gdyby...

Tak mogłoby brzmieć jedno z przykazań Dekalogu, które Pan Bóg nam ofiarował na górze Synaj. Całkiem prawdopodobne, że gdyby historia świata potoczyła się na nowo, tak właśnie brzmiałaby jedna z najważniejszych reguł danych przez Boga człowiekowi.
Dlaczego handlowanie względem Pana Boga jest „do wyrzucenia”? I co dokładnie się za taką postawą kryje?
Dlaczego, jeśli będziemy chcieli zasłużyć na łaskę, wytargować swoje zbawienie oraz szczęście tutaj na ziemi, to “pocałujemy klamkę”, bo Boży targ jest ZAMKNIĘTY!?
O tym właśnie jest ta książka!
Książka mówi o naszej RELACJI Z BOGIEM na podstawie Księgi Hioba.
Nie, nie o cierpieniu – jeśli myślisz „Księga Hioba = cierpienie” to porzuć to myślenie – przynajmniej do czasu przeczytania książki. A czyta się ją… jakby się oglądało film. Sama Księga Hioba ma układ jak scenariusz najlepszego hollywoodzkiego filmu. Książka genialnie wykorzystuje ten motyw.
Najpierw poznajemy bohatera, który wiedzie swoje „normalne” życie. Ma we wszystkim błogosławieństwo Pana. I nagle – jak w dobrym filmie, wszystko po kolei zaczyna się psuć. Pojawia się przeciwnik. Bohaterowi rzucane są kłody pod nogi, przechodzi przez różne trudne doświadczenia, aż w końcu następuje moment kulminacyjny i rozwiązanie budowanego od samego początku napięcia.
Ojciec Adam prowadzi czytelnika przez całą historię w tak fascynujący sposób, że nie można oderwać się od lektury.
„Targ zamknięty” to urzekająca opowieść o Bogu, jego obecności w życiu człowieka, ofiarności wobec ludzi, a także o naszym życiu w całkowitej wolności. I jak wszystkie najpiękniejsze filmy i piosenki świata – to jest też opowieść o prawdziwej miłości!

źródło opisu: https://www.rtck.pl/sklep/wydawnictwo/targ-zamkniety-ksiazka/

źródło okładki: https://www.rtck.pl/sklep/wydawnictwo/targ-zamkniety-ksiazka/

BIETKA | 2019-02-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 lutego 2019

Książka jest częścią serii "Jestem legendą", a powstała na kanwie audiokonferencji w tym temacie. Cykl prac graficznych do tej publikacji wykonał artysta-grafik, Jacek Hajnos, zaś znamiennym wydawcą jest RTCK- Rób to co kochasz. Skromnie wydana, składa się ze wstępu i 7 rozdziałów.
Napisana językiem artystycznym z domieszką potocznego.
Źródłem narracji jest sam Autor, O.Adam Szustak, wędrowny kaznodzieja dominikański, skądinąd niekiedy kontrowersyjny duchowny.
W oparciu o świetną znajomość Biblii, rozważa i analizuje fabułę Księgi
Hioba w kulturowym kontekście czasów biblijnych, a także w odniesieniu do współczesnej, polskiej religijności społeczeństwa i Kościoła.
Podaje przykłady z osobistego doświadczenia, wyznaje swoje życiowe credo kapłańskiego powołania, bezpośrednio zwraca się do potencjalnego czytelnika, czy czytelniczki. Nadto, przywołuje komentarze wielkich i znaczących postaci z historii, które odnoszą się do Księgi Hioba.
Księgi mistrzowsko napisanej przypowieści o...

Damian Marek | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Jedna z ważniejszych konferencji, jakie usłyszałem. Wyłuskałem z niej myśl, która szczególnie mnie dotyka: odpowiedzią Boga na nasze cierpienie nie jest zabranie cierpienia, lecz jest nią udział w cierpieniu, współodczuwanie razem z nami (często w obliczu ogromu cierpienia słowa są zbędne, a cenna jest obecność).

Dawca życia, samo życie - dla naszego szczęścia wiecznego - jakby neguje swoją istotę. Bóg jest w naszym cierpieniu, doświadcza go. Co więcej, Bóg umierając na krzyżu jest nawet w naszej śmierci, wyprowadza z niej życie, śmierć staje się eksplozją życia w Chrystusie.

Prócz tego, jeśli zauważymy, że Jezus jest w naszym cierpieniu, to cierpienie w prawdzie nie przestaje boleć, lecz przestaje nas krzywdzić (może stać się dla nas łaską, wyzwoleniem). Dziękuję serdecznie.

Marchewka | 2019-01-05
Przeczytana: 30 grudnia 2018

O. Adam po prostu pisze genialnie. Wnioski takie, że człowieka zaskakują. Lektura obowiązkowa dla każdego kto styka się z cierpieniem.

marw | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Kto zna o. Szustaka specjalnej rekomendacji nie potrzebuje. Dla tych Czytelników nie znających Autora napiszę, że o. Szustak jest jednym z niewielu kapłanów potrafiących odkryć, wydobyć i przedstawić z niewyczerpanego źródła Słowa Bożego malutkie fragmenty, cząstki, które nadają nieustannie nowy blask i nowe znaczenie tego co nam przekazuje Pismo Święte.

ZaczytanaAgniesia | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

Uwielbiam komentarze o. Szustaka do Pisma świętego. Są konkretne, przekazane w lekki, zrozumiały sposób.
W tej książce przyjrzymy się ks. Hioba, jego historii.
O Bożej Miłości, cierpieniu i handlu z Bogiem. Czy faktycznie działa system nagród i kar?
Bardzo ciekawa pozycja, aczkolwiek chyba przynosi więcej pytań niż odpowiedzi. Ale na pewno daje nam obraz Boga i jego Miłości. Daje wskazówki, zachęca do poszukiwania.
Polecam :)

Freja78 | 2019-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2019

"Niemal każdy uważa, że jest to część Biblii najbardziej poświęcona temu, co to znaczy i dlaczego tak się dzieje, że ludzie cierpią i jaka jest na to odpowiedź Boga...Ta księga nie jest o tym ..." Adam Szustak OP
Jesteś z Nim, bo to się opłaca? A czy miłość z definicji nie powinna być bezinteresowna? ...

Piotr Kamiński | 2018-11-21
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 19 listopada 2018

Wspaniałe. Zawsze męczyłem się z Hiobem, a tu zupełnie inne spojrzenie. Rzeczywiście. Bóg jest zupełnie nie taki jak my myślimy o nim.
PS.
"Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!" To z Rewizora M.Gogola, nie z Wesela.

Rafał Splisteser | 2019-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2019

dla wszystkich wierzących i tych co kwestionują istnienie Boga.Spojrzenie na na nasze życie i to co się wokoło nas dzieje.Wyjaśnienie na przykładzie Hioba, że Bóg jest z nami mimo wszystkich niepowodzeń i cierpień

Mateusz | 2018-12-15
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Bardzo polecam wszystkim, niesamowita książka :)

michaleozzo | 2019-01-09

warto sięgnąć.