krzusowa 
Uwielbiam czytać, uwielbiam poznawać to, co do tej pory było ukryte na szarych kartkach papieru ;)
23 lat, kobieta, Katowice/Brzuśnik/Żywiec, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 6 cytatów, ostatnio widziana 5 godzin temu
Teraz czytam
 • Droga rzadziej przemierzana. Nowa psychologia miłości, wartości tradycyjnych i rozwoju duchowego
  Droga rzadziej przemierzana. Nowa psychologia miłości, wartości tradycyjnych i rozwoju duchowego
  Autor:
  "Droga rzadziej przemierzana" od czasu pierwszego wydania przed trzydziestu pięciu laty wciąż zajmuje czołowe miejsca na prestiżowych listach bestsellerów; jest najbardziej poczytną książką...
  czytelników: 495 | opinie: 16 | ocena: 7,83 (111 głosów) | inne wydania: 4
 • Na pokuszenie
  Na pokuszenie
  Autor:
  Na podstawie powieści powstał film w reżyserii Sofii Coppoli (nagroda za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes), w rolach głównych zagrali Nicole Kidman, Colin Farrell, Kirsten Dunst oraz Elle Fan...
  czytelników: 789 | opinie: 28 | ocena: 6,09 (157 głosów)
 • Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach
  Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach
  Autor:
  Kiedy myślimy o seryjnych zabójcach, przychodzą nam do głowy głównie mężczyźni, jak choćby Kuba Rozpruwacz. Okazuje się jednak, że około dziesięciu procent morderstw dokonały kobiety, nawet jeśli o wi...
  czytelników: 388 | opinie: 20 | ocena: 6,65 (115 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-15 23:39:17
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Autor:
Seria: Dreszcze
 
2018-09-15 23:38:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: Kwiat paproci (tom 4)
 
2018-09-09 10:18:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ulubione
 
2018-09-05 13:04:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Klasyka, Posiadam
Autor:

Podobno na świecie nie ma ludzi zdrowych - są tylko nieprzebadani...
Po przeczytaniu tej książki mogę stwierdzić, że jest to przerażająca prawda. Ludzie, którzy pozornie są "normalni", okazują się większymi wariatami niż ci zdiagnozowani i zmuszeni do leczenia w szpitalu psychiatrycznym. Warto przeczytać "Lot nad kukułchym gniazdem" chociażby właśnie po to, żeby dostrzec ten paradoks.

Książka...
Podobno na świecie nie ma ludzi zdrowych - są tylko nieprzebadani...
Po przeczytaniu tej książki mogę stwierdzić, że jest to przerażająca prawda. Ludzie, którzy pozornie są "normalni", okazują się większymi wariatami niż ci zdiagnozowani i zmuszeni do leczenia w szpitalu psychiatrycznym. Warto przeczytać "Lot nad kukułchym gniazdem" chociażby właśnie po to, żeby dostrzec ten paradoks.

Książka leżała u mnie na półce już od dłuższego czasu i jakoś nie mogłam się do niej przekonać. Muszę przyznać, że początki również były ciężkie. Nie przemawiał do mnie styl pisania a dodatkowo zniechęcił fakt, iż historia jest opowiadana przez jednego z wariatów. Jednak z każdą przeczytaną stroną przekonywałam się, że jest to niezwykła wartość tej powieści. Czytelnik może bowiem wejść w głowę Wielkiego Wodza i razem z nim przyglądać się życiu w szpitalu oraz poznawać jego mieszkańców. Znacie to uczucie, kiedy zaczynacie kibicować bohaterom książki? Zaczynacie żyć razem z nimi w literackiej rzeczywistości? Jeśli tak, to doskonale wiecie jak czułam się podczas czytania "Lotu nad kukułczym gniazdem".
Wielki plus dla autora również za zakończenie, które mnie osobiście bardzo zaskoczyło i jest świetnym podsumowaniem moich przemyśleń po przeczytaniu książki.

pokaż więcej

 
2018-09-04 21:02:47
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Owoc granatu (tom 1)
 
2018-09-04 19:20:09

Dziś mój pierwszy dzień pracy. Nie lubię ludzi, nie lubię z nimi rozmawiać i nie lubię ich poznawać. Nic mnie bardziej nie stresuje niż rozmowa z kimś, kogo widzę pierwszy raz w życiu. W moim nowym miejscu pracy jest ona - niska dziewczyna, która wygląda na wiecznie obrażoną i wredną. W duchu modlę się, żebym nie musiała z nią pracować, bo na pewno się nie dogadamy. Pech... To właśnie z nią... Dziś mój pierwszy dzień pracy. Nie lubię ludzi, nie lubię z nimi rozmawiać i nie lubię ich poznawać. Nic mnie bardziej nie stresuje niż rozmowa z kimś, kogo widzę pierwszy raz w życiu. W moim nowym miejscu pracy jest ona - niska dziewczyna, która wygląda na wiecznie obrażoną i wredną. W duchu modlę się, żebym nie musiała z nią pracować, bo na pewno się nie dogadamy. Pech... To właśnie z nią muszę zostać do końca dnia... Trzęsą mi się ręce... Boję się do niej odezwać... W pewnym momencie podchodzi do mnie, przedstawia się i tyle... Jednak odchodząc rzuca w przestrzeń piękne, soczyste "Boże, jak ja nie lubię ludzi." To jest ten moment, w którym dociera do mnie, że jednak ta mała, wredna istotka jest tym człowiekiem, którego wyjątkowo polubię.
PS. Nasza przyjaźń rozkwita od kilku lat a my nadal nie lubimy ludzi. Łatwiej jednak nie lubić ich razem ;)

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-04 17:44:07

Kiedy byłam młodsza, babcia często powtarzała, że miłość przychodzi niczym grom z jasnego nieba. Jako mała dziewczynka wierzyłam w to i z wielką nadzieja czekałam na chwilę, kiedy spotkam księcia z bajki. Z biegiem czasu zauważyłam jednak, że babci chyba się coś pomyliło i nawet nie ma na co czekać. Mijały lata, a tu żadnego gromu, żadnych niespodziewanych motyli w brzuchu. I nagle, w... Kiedy byłam młodsza, babcia często powtarzała, że miłość przychodzi niczym grom z jasnego nieba. Jako mała dziewczynka wierzyłam w to i z wielką nadzieja czekałam na chwilę, kiedy spotkam księcia z bajki. Z biegiem czasu zauważyłam jednak, że babci chyba się coś pomyliło i nawet nie ma na co czekać. Mijały lata, a tu żadnego gromu, żadnych niespodziewanych motyli w brzuchu. I nagle, w momencie, kiedy moje życie było uporządkowane i miałam wrażenie, że niczego mi nie brakuje, pojawił się on - grom z jasnego nieba, który wywrócił moje życie do góry nogami. Miłość przyszła w momencie, w którym najmniej się jej spodziewałam. Jest dla mnie czymś niespodziewanym ale również pięknym niczym wielka błyskawica rozświetlająca gładkie i bezchmurne niebo.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-08-26 11:24:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
 
2018-08-07 13:44:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
 
2018-08-06 23:54:01
Ma nowego znajomego: bluejeans13
 
2018-07-19 14:17:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
 
Moja biblioteczka
209 36 445
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (23)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (41)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd