Madame X

2016-06-16
2016-06-16
francuski

Ciekawa, niebanalna książka.
Bohaterka, tytułowa Madame X, w wyniku napadu sprzed 6 lat, straciła całkowicie pamięć. Nie pamięta kim jest, kim była jej rodzina, gdzie mieszkała, czy co robiła. Zna tylko życie po wypadku, kiedy to pojawił się w nim Caleb.
Bohaterka jest dość słaba psychicznie. Nie potrafi uwolnić się od swojego kochanka (a tak na prawdę trochę właściciela),który zawiaduje całym jej życiem. Nie zna kompletnie świata na zewnątrz, tylko cztery ściany swojego apartamentu.
Książka jest ciekawa, pomimo że akcja jest dość powolna i statyczna (przez większość czasu dzieje się w apartamencie Madame X),ale wciągająca.
Bohaterów jest trudno polubić - Madame X, przez to że jest dość bezwolna wobec Caleba, a jego samego przez to jaki jest.

Mam nadzieję, że książka zostanie wydana kiedyś w Polsce.

Ciekawa, niebanalna książka.

• Przeczytać ❤️