Kot na medal. Prawdziwe historie bohaterskich kotów

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
koty, dla dzieci, ilustracja
tomaszefska

Myślisz może, że kot to tylko mrucząca przytulanka albo kanapowiec, leniwie wylegujący się godzinami na kanapie? Nic bardziej mylnego! Poznaj niezwykłe historie Simona, Maszy, Siemiona, Kiddo i Rudzielca, a odkryjesz prawdziwą kocią naturę. Służba na okręcie wojennym, przejście tysięcy kilometrów, by wrócić do domu, ostrzeżenie rodziny przed pożarem, lot balonem - oto, do czego zdolne są koty! Potrafią być odważne i narażać się dla ludzi oraz stawać w ich obronie. To właśnie o nich jest ta książka. Bohaterskie koty wkraczają do gry!
Ilustracje: Aleksandra Gołębiewska

źródło opisu: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,44993ee-kot_medal_prawdziwe.html

źródło okładki: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,44993ee-kot_medal_prawdziwe.html

Ervisha | 2018-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2018

Wiele mówi się o bohaterskich psach i ich czynach. To jak uratowały ludzi, jak ludzi ratują. Jakie są mądre. Najlepsi przyjaciele człowieka. Towarzysze ich życia. O kotach się zapomina. A te mruczaki, które kojarzą się z książkomaniakami również odcisnęły swoją łapę w życiu ludzi. Jednak tak na prawdę nie wiemy jakie jest "prawdziwe" kocie życie...
A wystarczy tylko odrobina chęci aby i o kotach znaleźć wiele ciekawych i w ciągających historii. Takich w których kot ze zwykłego dachowca lub kanapowca przeobraża się w superbohatera.

Pięć historii niezwykłych kocich bohaterów: Simona, Maszy, Siemiona, Kiddo i Rudzielca, które odkrywają drugą stronę kociego życia - pokazują prawdziwą kocią naturę. Lot balonem, służba na okręcie wojennym, ogrzanie własnym ciałem małego dziecka... to i wiele, wiele więcej

Napisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem opowiadania oczarują nie tylko najmłodszych i kociarzy ale również tych, których poruszają historie zwierząt. Jestem pewna (prawie...

Evik | 2018-08-03
Przeczytana: 27 lipca 2018

Ciekawa książka przedstawiająca pięć autentycznych, kocich historii. Każdą informację o kocie dodatkowo sprawdziłam w Wikipedii. Są to:
1) Kot Simon - jedyny kot nagrodzony medalem Dickin
2) Siemon - kot, który według legendy przebył ponad 2 tysiące kilometrów, aby wrócić do domu. Kot ten ma swoją ławeczkę w Murmańsku. Prawdziwą!!!
3) Latający kot Kiddo
4) Masza, kotka która w zimie własnym ciałem ogrzewała niemowlę i tym samym uratowała mu życie
5) Rudzielec, kot, który ocalił rodzinę z pożaru. Zbudził jednego z domowników.

Asia | 2018-07-01
Przeczytana: 22 maja 2018

Książka o kotach wyjątkowo wyjątkowych, które zrobiły coś, czego byśmy się po nich nie spodziewali. Opowiedzianych zostało pięć historii niezwykłych kotów. Część z nich uratowała ludziom życie, część miała niesamowite przygody. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że to są prawdziwe historie! Plusem jest też dość spory druk, a więc starsze dziecko może samo próbować swoich sił w czytaniu.

Waszka | 2018-08-25
Przeczytana: 2018 rok