Tajemnica francuskiej willi

literatura dziecięca
Zielona Sowa
2022-08-10
2022-08-10

Wspaniała międzypokoleniowa opowieść, o przyjaźni, odkrywaniu skarbów. Idealna dla starszych dzieci jak i ich rodziców czy nawet dziadków. Niesamowicie trafie połączona współczesność z czasami II Wojny Światowej. Cudowne pozytywne zakończenie.

Ciekawa i wesoła książka. Każdego dnia wakacji rodzeństwo odkrywa sekrety z dalekiej przeszłości.
Książkę polecam dziecią, które lubią przygody i skarby. Według mnie wciągająca i zachęcająca do odkrycia tajemnic
dawnego życia książka.

dawnego życia książka.

Historia opisana w książce jest tak naiwna i pełna zbiegów okoliczności, że aż zęby bolą. Niemniej jednak lektura lekka i przyjemna.

Książka zakupiona na lotnisku - zapomnieliśmy z Piotrkiem zabrać na tygodniowy wypad aktualnie czytanej pozycji. Książka okazała się strzałem w dziesiątkę! Sugerowaliśmy się opiniami z lubimyczytac i z empiku.
Mega wciągająca. Ciekawa nie tylko dla mojego ośmiolatka, mnie również pochłonęła.
Oby więcej takich "szczęśliwych przypadków" w naszej czytelniczej przygodzie :).

Oby więcej takich "szczęśliwych przypadków" w naszej czytelniczej przygodzie...

Pierwsza moja książka którą przeczytałam sama z własnej woli. Nigdy jej nie zapomnę. Z początku nie zbyt mi się podobała,a potem była ekstra.Szybko się czyta i wciąga. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Po przeczytaniu tej książki mam wrażenie, że przez chwilę cofnęłam się w czasie, a to za sprawą tego, że „Tajemnica francuskiej willi” dzieli się na dwie części. Obecnie (teraźniejszość) oraz przeszłość i zagadka pewnego skarbu. Przedział wiekowy według wydawnictwa to 9-11 lat, ale uważam, że dorosły też będzie miał fajną np. weekendową odskocznię. Już kiedyś podczas pisania jednej recenzji wspomniałam, że najwięcej zabawy oraz przygód zawsze jest u dziadków. Zdawało mi się wtedy, że bez względu na to, gdzie pójdę to będę pierwszą osobą, która tam jest i odkryje coś fascynującego. Szok był w momencie, kiedy poza starą pordzewiałą szprychą od roweru nie znalazłam nic, co mogłoby nadawać się do sprzedaży albo chociaż do przeżycia przygody życia, lecz to, co przeżyłam, widziałam na zawsze pozostanie w mojej pamięci.
Nasi bohaterowie spędzą te wakacje na francuskim wybrzeżu Dinard, w której mieszka ich babcia. Oboje uwielbiają to miejsce. Zachęcam do zapoznania się z opisem na stronę wydawnictwa lub innych stronach z tą książką w ofercie. W tej willi zakocha się każde dziecko (ale i dorosły też) kochający podróże w czasie, zagadki, tajemnice, łamigłówki oraz najcudowniejszą z ludzkich uczuć, jakim jest empatia wobec krzywdy kogoś bliskiego i nie tylko, a to za sprawą upadającej willi, którą trzeba ratować przed sprzedażą. Tutaj zaczyna się cała zabawa i przygody podzielone na te obecne oraz te, które odbyły się kilkadziesiąt lat wstecz.
Podczas czytania mojej córce (bo obrała sobie za cel, żebym to ja jej czytała) powiedziała, że myśli i wspiera jedną bohaterkę, a chodzi o Annie jednej z bohaterek książki ma tak samo na imię, jak jej mama, czyli ja. Muszę przyznać, że w pewnej chwili myślałam, że będzie mi kazała czytać na głos, podczas gdy ona będzie brała prysznic. Tak bardzo jej się nie chciało iść, bo już chce dowiedzieć się co z tym skarbem, jaskinią itp. Na szczęście obyło się bez tego.
Książka poza cudownymi ilustracjami wciągnie każdego czytelnika do tego stopnia, że zapomni o bożym świecie, więc lepiej naszykować się na dłuższe bądź krótsze spędzenie czasu z Julką i Frankiem oraz z klubem „czaszołki”. Kim była grupka przyjaciół, czyli Lisa, Anna, Karol, Henry, John, którzy w 1927 spędzali wakacie w Dinard? No tego dowiecie się już sami. Przyznam się, że chciałabym, żeby nasi bohaterowie wrócili za rok w to miejsce i może odkryli jeszcze coś?! Mam nadzieję, że i Wy spędzicie przy tej książce mnóstwo fantastycznych chwil.
Zachęcam do wspólnego czytania z Waszymi pociechami, bo widząc ich zdenerwowanie, zniecierpliwienie oraz to cudowne pytanie „Co było dalej”? Itp. jest nie do opisania cudowne.

Super książeczka dla młodszych nastolatków

Super książeczka dla młodszych nastolatków

WSPANIAŁA! Tajemnicza, zabawna i bogata w piękne ilustracje💚

WSPANIAŁA! Tajemnicza, zabawna i bogata w piękne ilustracje💚

• Dla Hani
  • ❇️ Legimi

Dodaj cytat z książki Tajemnica francuskiej willi