Zwierzokracja

Wydawnictwo: Papilon
zwierzęta edukacja
Dorry_2000

Zwierzokracja - bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się. "Zwierzokracja" składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie....

"Zwierzokracja" składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek.
Książka w przyjazny sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o przenikaniu się światów dzieci i zwierząt. Empatia, wrażliwość, uważność – to chcemy przekazać Wam na kartach "Zwierzokracji."

Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Psy, koty, konie, kury, lisy i inni podopieczni bardzo Wam dziękują za pomoc!

Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o los zwierząt.

"Podobno ryby głosu nie mają, ale wierzcie mi, że mamy i dzięki tej książce jest coraz bardziej słyszalny!"
Karp

"Dziękujemy Autorce i Otwartym Klatkom za wsparcie! KO, KO, kochamy Was!"
Szczęśliwe kury

"Chciałam zauważyć, że w tej książce nie występuję i jest to poważne niedopatrzenie. Niemniej pragnę przypomnieć, iż Światowa deklaracja praw zwierząt powstała w 1978 roku i jest bardzo mądra, jak ja. Podpisuję się pod nią oboma skrzydłami."
Sowa

"Daję 10/10. Czytając, czułam mrowienie w czułkach. PS I tak wiemy, że jest to mrówkokracja!"
Mrówka

"Super! Polecamy wszystkim dwunogom. VIVAt!"
Psy i koty ze schroniska

źródło opisu: https://publicat.pl/papilon/oferta/nauczanie-wczes...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/papilon/oferta/nauczanie-wczes...»

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Już na samym początku urzekły mnie zamieszczone na każdej stronie ilustracje, które nie tylko nadawały unikalny klimat książce, lecz także sprawiały, że dzięki nim łatwiej nam było przystosować przedstawioną tam treść oraz zapamiętać najważniejsze informacje z całej tej lektury.

"Zwierzokracja" skierowana jest przede wszystkim dla nieco młodszych czytelników, jednak sądzę, że nawet nieco starsi odbiory znaleźliby w niej coś dla siebie. Ola Woldańska-Płocińska w prosty i przyjemny w odbiorze sposób przedstawiła nam wiele ciekawych jak i odrobinę smutnych informacji, dzięki którym możemy pod nieco innym spojrzeć na relację człowiek - pupil i wyciągnąć z niej własne wnioski.

Na mojej twarzy niejednokrotnie pojawiał się uśmiech, gdy mój wzrok zatrzymywał się na rekomendacjach. Chcecie wiedzieć, co w nich mnie urzekło? A oto i mój faworyt:

Daję 10/10. Czytając czułam mrowienie w czułkach. P.S. I tak wiemy, że jest to mrówkokracja!

Mrówka

Taka mała rzecz, a jednak cieszy....

niepoczytalna com | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Inaczej o zwierzętach

Dlaczego trzeba szanować zwierzęta? Odpowiedź na pytanie wydaje się oczywista, ale czy w równie oczywisty sposób da się ją przedstawić dziecku, zwłaszcza nie mając wielkiego talentu oratorskiego? Jak w przystępny sposób wytłumaczyć maluchowi, że wszystkiemu, co żyje, należy się szacunek? Tu z pomocą przychodzi "Zwierzokracja".

Książka już na pierwszy rzut oka zachwyca szatą graficzną – uwielbiam te ilustracje, ale obrazki to nie wszystko, co dostajemy. Najważniejsze jest jej przesłanie: szanuj wszystko, co żyje. Bez propagandy i dziwnego prania mózgu, które ostatnio coraz częściej pojawia się w publikacjach dedykowanych najmłodszym (co doprowadza mnie do szewskiej pasji). Owszem, w książce jest wyjaśnione, kim jest wegetarianin i weganin, ale autorka nie mówi dzieciom: “Jedzenie mięsa jest złe”. Złe jest okrutne traktowanie zwierząt, więc jeżeli widzimy, że ktoś to robi, powinniśmy zrezygnować z kupowania jego produktów. Tak się wychowuje świadomych...

Bajkochlonka | 2018-03-14
Przeczytana: 13 marca 2018

Odkąd dostałam ,,Zwierzokrację”, nie potrafię się od niej odkleić. Przeglądam i zachwycam się.
Jak najlepiej można by określić czym jest Zwierzokracja? Moim zdaniem to państwo w którym zwierzęta mają prawa, które każdy respektuje. To nowa era i nowy sposób myślenia o nich.
Autorka zebrała wszystkie współczesne kontrowersje jakie krążą wokół tematu zwierząt i przedstawiła je w sposób, który będzie zrozumiały dla każdego czytelnika.
Dlaczego to takie ważne? Ponieważ spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za wychowanie nowego pokolenia, które być może, będzie traktowało zwierzęta z większym szacunkiem, niż nasza generacja.

Cała recenzja na: http://bajkochlonka.pl/2018/03/13/zwierzokracja-recenzja-przedpremierowa/

lew_kanapowy | 2018-03-22
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 22 marca 2018

Uwielbiam, kiedy w moje ręce wpadają takie książki. Książki-monumenty, które z dumą i przyjemnością mogę pokazywać dziecku. Ta poświęcona została naszym największym przyjaciołom – zwierzętom.

To jednocześnie pełna ciekawostek encyklopedia, wykład dotyczący empatii, wrażliwości i odpowiedzialności oraz hedonistyczna uczta dla oczu. W solidnej, twardej oprawie kryje się 38 bogato ilustrowanych plansz poruszających najróżniejsze tematy. Łączy je jedno – zwierzęcy bohaterowie. Mały czytelnik przeniesie się zatem do starożytnego Egiptu, gdzie dowie się co nieco o kulcie i mumifikacji kotów, pozna poglądy starożytnych myślicieli na temat jedzenia mięsa, a także dowie się co nieco o pewnej epidemii królików i ludziach, którzy skazywali ślimaki na karę pozbawienia wolności. Poza historią książka stara się wytłumaczyć jak najwięcej z otaczającej nas rzeczywistości i pokazać dziecku, jak duży wpływ mamy na los naszych zwierzęcych przyjaciół – co oznaczają pieczątki na jajkach, dlaczego nie...

Buba | 2018-06-07
Przeczytana: kwiecień 2018

Czy zwierzęta mają prawa?
To filozoficzne pytanie, nad którym od dawna zastanawiają się najmądrzejsi ludzie. I jak to zwykle bywa
w trudnych sprawach, zdania są podzielone. To znaczy, że różne osoby mają różne opinie na ten sam temat
i nie da się jednoznacznie powiedzieć, kto ma rację. Dlatego najlepiej poznać wszystkie możliwości
i wybrać tę, która wydaje się nam najbliższa:
1. Zwierzę całkowicie podlega człowiekowi, który jest jego właścicielem i panem jego losu.
Może je przerobić na kiełbasę, zamknąć w ciasnej klatce albo nauczyć rzucać piłką.
Czyli robić z nim, co tylko zechce.
2. Człowiek może wykorzystywać zwierzę (podbierać mu mleko, jaja, czy zaprzęgać do sanek),
ale musi jednocześnie dbać o jego dobro. Nie narażać na ból, stres ani żadne inne cierpienia.
3. Zwierzę jest taką istota jak człowiek, więc należą mu się takie same prawa. Człowiekowi nie wolno
w żaden sposób go wykorzystywać. Ta opcja wydaje się najbardziej szlachetna, ale trzeba pamiętać,
że według niej...

Melania | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

Nie podobała mi się ta książka. Nie wydaje mi się nawet odpowiednia dla małych dzieci. Piękne rysunki, czcionka i oprawa idealna, ale na tym plusy się kończą. Język i styl, był dla mnie zbyt dyktatorski. Poczułam, że jedzenie mięsa to najgorsza rzecz na świecie, a jedynie wegetarianizm jest odpowiednim stylem życia. Autorka narzuca pewne przekonania, a po chwili jakby zdawała sobie sprawę, próbuje pisać łagodniej. Wydaje mi się, że w tej książce jest zbyt dużo przekonywania do niejedzenia mięsa i dbania o zwierzęta. Zabrakło mi tu kilku informacji ogólnych bardziej neutralnych. Nawet jeśli owa się pojawia, ostatnie zdanie jest szpilą wbitą w osoby, które robią/myślą inaczej. Nie dałabym tej książki dziecku, jest zbyt napastliwa.

MoWi | 2018-10-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Co zrobić by uwrażliwić nasze dzieci na ich los? Jak rozbudzać w dzieciach empatię? Oczywiście najlepiej otworzyć swój dom i serce na jakiegoś czworonożnego przyjaciela (albo i dwóch!). No i rozmawiać, oglądać a także czytać o prawach zwierząt. W tym roku ukazała się piękna i mądra książka, która opowiada o przenikaniu się światów dzieci i zwierząt.

książek: 1961
Syl_wina | 2018-09-24