Znaki

Między Słowami
2018-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Czasem lubię z ciekawości poczytać o znakach zodiaku itp. Gdy zobaczyłam „Znaki …” stwierdziłam, że chętnie się dowiem, co to jest i z czym się je. Autorka wyjaśnia nam, co to jest kosmogram. Jak on funkcjonuje, co może nam dać poprawne jego odczytanie.

Omawia po kolei planety, ich znaczenie, znaki zodiaku oraz znaczenie domów. Z tego wszystkiego właśnie składa się urodzinowy horoskop. Daje też konkretne przykłady ze swojej pracy z klientami.
Dla laika jak ja było miejscami ciężko wytłumaczone, można było miejscami bardzo się pogubić. Trzeba czasem przeczytać parę razy, by móc zrozumieć treść. Kiedy doszłam do tego jak z czym i dlaczego, zrobiłam swój urodzinowy horoskop. No cóż, wyszło przekomicznie. Zgadza się może ze 30% tego co wyszło.  No ale chociaż się pośmiałam. Parę rzeczy faktycznie się ciut się zgadzało, ale w większości nawet nie było blisko. Potraktowałam to jako zabawę, ciekawostkę. Raczej nie należę do osób, które będą podporządkowywać temu życie.

Rada, trzeba faktycznie najpierw przeczytać tę książkę, by sięgnąć do najnowszej „Znaki miłości”. Wtedy więcej zrozumie się tamtej treści.

Książka może być fajnym prezentem lub ciekawostką.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie wierzę w astrologiczne cuda, cechy znaków zodiaku czy potencjał drzemiący w coachingu. Nie ciągnie mnie do tego w żaden sposób, dlatego gdy Wydawnictwo Znak zaproponowało mi recenzję książki Carolyne Faulkner, byłam dość sceptycznie nastawiona. Autorka uznawana jest za twórczynię astrologii dynamicznej, której zaufało wiele znanych osób ze świata show-biznesu. "Znaki" mają być swego rodzaju przewodnikiem po współczesnej astrologii. Przedstawiają jak poznać swoje właściwe ścieżki, aby potem dobrze wykorzystać je do samorozwoju. Nie powiem, książka jest wydana bardzo estetycznie i czytelnie. Wszystko ma swój porządek, dzięki czemu łatwo można zapoznać się z jej treścią. Znajdziecie tu rady na temat zdrowia, miłości, pracy. Ale także opisy cech osobowości i ludzkich zachowań. Choć treściowo do mnie nie przemawia, bo niejako kłóci się z wyznawanymi przeze mnie wartościami, to zapewne dla kogoś innego będzie istną perełką. Jeśli takie tematy Was interesują, to myślę, że warto zerknąć. Chociażby rzucić okiem.

Nie daje oceny.
Musze do niej wrócić w dogodniejszym czasie. Bo chociaż ładna okładka,która mnie przyciągnęła i dużo stron, to nie idzie mi zrozumienie jej.

Nie daje oceny.

„Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie” to pięknie wydana książka, która jest przewodnikiem po astrologii dynamicznej, czyli metodzie poprawiania samoświadomości, napisana przez Carolyne Faulkner. Ta książka ma nauczyć nas jak wspomóc predyspozycje i indywidualne cechy każdego z nas.
Przyznam, że horoskopy i wróżby traktuję z przymróżeniem oka, a astrologią nigdy specjalnie się nie interesowałam. Kiedy dostałam propozycję zrecenzowania książki, pomyślałam, czemu nie. Może to być ciekawe doświadczenie.

Autorka w przystępny sposób przybliża nam czym jest kosmogram i jak go interpretować. Jak dzięki niemu poznać lepiej siebie oraz własne wady i zalety. Jak dla mnie, laika w tej dziedzinie, wszystko jest podane w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Dzięki temu pokusiłam się o stworzenie mojego własnego kosmogramu.
Książka zawiera wiele rad i wskazówek, które pomogą zmienić nasze życie na wielu płaszczyznach. Dzięki niej każdy może wykorzystać drzemiący w nim potencjał.

"Astrologia dynamiczna łączy nauczanie duchowe i astrologiczne z badaniami na temat współczesnych ludzkich zachowań z perspektywy trenera rozwoju osobistego. Z takiego punktu widzenia twój horoskop urodzeniowy nie jest odgórnie narzuconym opisem tego, kim jesteś, ale zestawem zasad, do których masz się stosować. Astrologia staje się narzędziem służącym tworzeniu interpretacji, dzięki którym to ty podejmujesz decyzje. Wiedza o gwiazdach umożliwi ci harmonijne współdziałanie z ich energią."

"Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie" Carolyne Faulkner to przewodnik po astrologii dynamicznej. Autorka krok po kroku tłumaczy czym jest kosmogram, domy, planety, dzięki czemu można inaczej spojrzeć na horoskop i znaki zodiaku. Prawidłowe odczytanie naszego kosmogramu nie ma prowadzić do poznania przyszłości - ale spojrzenia w głąb siebie, odkrycia ukrytego potencjału. Warto zaznaczyć, że nie jest to książka kierowana do sceptyków, ale do laików - osób, które chciałyby zainteresować się tematem, ale nie wiedzą od czego zacząć. I właśnie dla takiego odbiorcy "Znaki" okażą się prawdziwą perełką!

Należy Autorce przyznać, że napisała świetny przewodnik dla osób, które niewiele wiedzą o kosmogramach i astrologii dynamicznej. Wszystkie pojęcia zostają wyjaśnione, a cały proces odczytywania kosmogramu, który pozornie wydaje się skomplikowany, rozbity jest na poszczególne elementy. Dodatkowo w książce zawarte jest miejsce na notatki - do czego zachęca Autorka. Dzięki temu całość przypomina nieco wykład, z którego rzeczywiście możemy się krok po kroku czegoś nauczyć. Choć sama wcześniej nie słyszałam o kosmogramie to wyjaśnienia i prosty język pozwalały na łatwe przyswojenie treści. Jest to z pewnością ogromny atut - nie każdy przewodnik jest tak przyjazny laikowi!

Same opisy znaków zodiaku również są interesujące - choć potrafią być kontrowersyjne. Każdy z nich ma swoje pozytywne i negatywne aspekty, a zdaniem Autorki, ich poznanie pozwoli nam na pracę ze sobą - wykorzystanie własnego potencjału w różnych sferach życia - za co odpowiadają domy i planety. Innymi słowy astrologia dynamiczna wskazuje, że na naszą osobowość wpływa masa czynników, a nie tylko potocznie przyjęty słoneczny znak zodiaku. I nawet jeśli nie do końca wierzymy, że układ planet w momencie naszych narodzin ma wpływ na naszą osobowość - to Autorce udało się jedno: przekonanie, że warto spojrzeć w głąb siebie, zastanowić się nad mocnymi i słabymi stronami. Ponadto Carolyne Faulkner nieustannie zachęca do poszukiwań, do eksplorowania nie tylko przedstawionych zagadnień, ale właśnie samego siebie czy bliskich - aby zrozumieć dlaczego mogą zachowywać się tak, a nie inaczej. I choć opisuje pewne typy - co wymaga uogólnień - to wbrew pozorom ukazuje jak bardzo jesteśmy różnorodni.

Tak jak zaznaczyłam na początku, "Znaki" skierowane są raczej do osób posiadających znikomą lub początkującą wiedzę na temat znaków zodiaków i astrologii niż do sceptyków. Tej grupy Faulkner nie przekona - bo i nie o to chodzi. Ja podeszłam do tematu neutralnie, z pewną dozą ciekawości. I o ile cała skala możliwości odczytania kosmogramu okazała się niezwykle interesująca, to niektóre argumenty Autorki wydały mi się zbyt naciągane. Wynika to pewnie z mojego doświadczenia z pracami naukowymi - ale można w niektórych miejscach zarzucić Autorce dobieranie odpowiednich przykładów, żeby pasowały do tezy. Przykładem jest odczytanie kosmogramu Salvadora Dalego - Autorka przytacza przykłady jego zachowania, które można wytłumaczyć ustawieniem planet i gwiazd w momencie jego narodzin - jednocześnie w tym samym akapicie wspominając o jego wychowaniu. Czy zatem jego podejście do seksualności wynikało z astrologii czy surowego wychowania przez ojca? Autorce można także zarzucić zbyt dużą "obecność" - powoływanie się na własne doświadczenia i jej klientów.

"Znaki" to przede wszystkim doskonały przewodnik - treść podana jest w sposób łatwy i angażujący, nie skupia się na teorii, ale zachęca do pracy nad własnym kosmogramem już od samego początku. Dla osób, które intryguje ten temat, ale jeszcze nie są ekspertami - pozycja obowiązkowa! Jeśli wciągnie w temat - to zapewniam, że niejednokrotnie będzie się do tego praktycznego podręcznika wracać. Książka spodoba się także tym, którzy cenią samorozwój - i chcieliby poznać kolejne podejście do odblokowania własnego potencjału. "Znaki" to również niezła zabawa - właśnie przez prostotę podejścia - i świetnie sprawdzi się we wspólnym czytaniu ze znajomymi. I chociaż staram się nie oceniać książek po okładce - to trzeba przyznać, że to wydanie naprawdę zachwyca!

"Zapomnij o przeszłości. Bądź tu i teraz i wysłuchaj się w swój najwyższy potencjał. Przyszłość jest w twoich rękach." ❤️

Astrologia.
Znaki zodiaku.
Planety.
Domy.
Brzmi skomplikowanie?
Jeśli tylko dacie sobie szansę na to, by poznać i rozszyfrować swój horoskop urodzeniowy, astrologia może okazać się dla Was niezwykle cennym narzędziem samorozwoju.
A co to jest horoskop urodzeniowy (kosmogram)?
To wykres przedstawiający ułożenie gwiazd i planet w chwili waszego przyjścia na świat. Niezwykle unikalny.
Na pierwszy rzut oka, może być dla nieczytelny i mało zrozumiały.
I właśnie tu, z ogromną pomocą przychodzi nam ta książka!
Znajdziecie w niej absolutnie wszystko, by zinterpretować swój kosmogram!
Poznacie swoje mocne strony, ale i te obszary nad którymi musicie popracować.
Oczywiście nie liczcie na to, że wszystko zmieni się w jeden dzień.
Każda zmiana wymaga od Nas pracy!
A może, gdy poznacie swój kosmogram to pokusicie się o interpretację horoskopów urodzeniowych swoich bliskich?
Ja właśnie taki mam plan!

Od zawsze lubiłam horoskopy, dlatego ucieszyłam się, gdy otrzymałam tę książkę!
To niezwykły poradnik!
Napisany w naprawdę przystępny sposób!
To prawdziwa skarbnica wiedzy!
Współpraca: @wydawnictwoznakpl ❤️
#jako_taka_matka

Astrologia.
Znaki zodiaku.
Planety.
Domy.
Brzmi skomplikowanie?
A co to jest...

Witajcie. Czy interesujecie się astrologią? Jeżeli jeszcze nie to polecam wam ciekawy przewodnik po współczesnej astrologii. Znajdziecie w nim wszystko to, co na ten temat powinniście wiedzieć.
Pięknie wydana książka. Twarda oprawa. Idealnie prezentuje się na półce.
Ponad 300 stron, które odkryją przed wami dużą część astrologii. Dzięki niej będziecie mogli odkryć siebie. Czy wiecie, jak czytać wasz kosmogram? Dokładnie tak jak wy nie miałam pojęcia na ten temat. Teraz już wiem troszkę więcej. Oczywiście, żeby się tego perfekcyjnie nauczyć potrzeba czasu. Autorka w idealny sposób nam to objaśnia. Powoli nabiorę w tym wprawy i może kiedyś dzięki tej książce będę potrafiła w 100% odczytać swój kosmogram.
Autorka w swoim dziele koncentruje się na trzech głównych obszarach astrologii: planetach, znakach i domach. Idealnie nam je objaśnia. Wyjaśnia również w jaki sposób można czytać jej książkę. Opisuje nam dwa sposoby. Jednym z nich jest przeczytanie wszystkich stron „Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie” od deski do deski. W tak poznacie lepiej astrologię. Taki sposób wybrałam ja. O drugim sposobie dowiecie się sami czytając.

Pamiętajcie: przyszłość jest w waszych rękach!

Carolyne Faulkner objaśnia nam co to są planety, znaki i domy. Dzięki niej możemy stworzyć swój własny kosmogram. Całkiem interesujące wyzwanie.
Marzeniem autorki jest by jej dzieło pomogło wszystkim wrażliwym osobom. Czy jej złote rady sprawdzą się w naszym życiu? Czas pokaże.
Żeby lepiej zrozumieć ten poradnik zachęcam do ponownego jego przeczytania. Jeden raz to za mało.
Jesteście ciekawi jak pisze „Nowa Gwiazda Astrologii”? Przeczytajcie ten poradnik.

Tą książkę nie da się przeczytać od razu. Trzeba ją sobie rozłożyć na kilka dni. Nie jest to lekka lektura.

Pięknie wydana książka. Twarda oprawa. Idealnie prezentuje się na półce.

Astrologia, znaki zodiaku, które powiązane są z naszymi narodzinami. Czy jesteś świadomy jaki mają wpływ na twoją osobowość? Czy zwracasz na to uwagę, czy dla ciebie to zwykła bujda?

Sięgając po tę książkę wiedziałam tylko jakie są znaki zodiaku oraz to, że istnieje coś takiego jak kosmogram. Jednak byłam ciekawa tego tematu, kilku moich znajomych interesuje się tym tematem i chciałam przekonać się co oni w tym widzą. Czy się dowiedziałam?

Nie do końca. Dla mnie "Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie" jest chaotyczną książką. Według mnie nie jest to książka dla kogoś kto nic nie wie o astrologii lub wie tyle co nic.

Plusem jest to, że książka jest napisana prostym językiem i ma miejsce na notatki. Dodatkowo, każdy opis znaku miał taką samą formę, więc łatwo można było znaleźć konkretną informację.

Znaki zodiaków były opisane najlepiej, reszta już mniej... Autorka opisując, na przykład daną planetę skupia się na niej, a później daje przykład dla dwóch znaków zodiaków, które bardzo mieszały mi w głowie.

Raczej nie wrócę do tej książki, do samego tematu raczej też nie planuję.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!

Dzieki tej książce zacząłem dostrzegać dużo więcej o sobie i relacjach z innymi

Dzieki tej książce zacząłem dostrzegać dużo więcej o sobie i relacjach z innymi

Wspaniale wprowadzenie do astrologii! Dzięki autorce stworzyłam swój kosmogran i potrafię odczytywać znaczenie poszczególnych planet i domów. Okazuje się, że nie wszystko jest jednoznaczne, a poznawanie tych zawisłości i odniesień do innych znaków zodiaku daje dużą satysfakcję :)

• Poradniki
  • Do kupienia