Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie

Okładka książki Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie
2018-03-14
astrologia wróżenie gwiazdy

Dzieki tej książce zacząłem dostrzegać dużo więcej o dobie i relacjach z innymi

Dzieki tej książce zacząłem dostrzegać dużo więcej o dobie i relacjach z innymi

Nie wiem jak Wy, ale ja nie wierzę w astrologiczne cuda, cechy znaków zodiaku czy potencjał drzemiący w coachingu. Nie ciągnie mnie do tego w żaden sposób, dlatego gdy Wydawnictwo Znak zaproponowało mi recenzję książki Carolyne Faulkner, byłam dość sceptycznie nastawiona. Autorka uznawana jest za twórczynię astrologii dynamicznej, której zaufało wiele znanych osób ze świata show-biznesu. "Znaki" mają być swego rodzaju przewodnikiem po współczesnej astrologii. Przedstawiają jak poznać swoje właściwe ścieżki, aby potem dobrze wykorzystać je do samorozwoju. Nie powiem, książka jest wydana bardzo estetycznie i czytelnie. Wszystko ma swój porządek, dzięki czemu łatwo można zapoznać się z jej treścią. Znajdziecie tu rady na temat zdrowia, miłości, pracy. Ale także opisy cech osobowości i ludzkich zachowań. Choć treściowo do mnie nie przemawia, bo niejako kłóci się z wyznawanymi przeze mnie wartościami, to zapewne dla kogoś innego będzie istną perełką. Jeśli takie tematy Was interesują, to myślę, że warto zerknąć. Chociażby rzucić okiem.

Nie daje oceny.
Musze do niej wrócić w dogodniejszym czasie. Bo chociaż ładna okładka,która mnie przyciągnęła i dużo stron, to nie idzie mi zrozumienie jej.

Nie daje oceny.

„Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie” to pięknie wydana książka, która jest przewodnikiem po astrologii dynamicznej, czyli metodzie poprawiania samoświadomości, napisana przez Carolyne Faulkner. Ta książka ma nauczyć nas jak wspomóc predyspozycje i indywidualne cechy każdego z nas.
Przyznam, że horoskopy i wróżby traktuję z przymróżeniem oka, a astrologią nigdy specjalnie się nie interesowałam. Kiedy dostałam propozycję zrecenzowania książki, pomyślałam, czemu nie. Może to być ciekawe doświadczenie.

Autorka w przystępny sposób przybliża nam czym jest kosmogram i jak go interpretować. Jak dzięki niemu poznać lepiej siebie oraz własne wady i zalety. Jak dla mnie, laika w tej dziedzinie, wszystko jest podane w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Dzięki temu pokusiłam się o stworzenie mojego własnego kosmogramu.
Książka zawiera wiele rad i wskazówek, które pomogą zmienić nasze życie na wielu płaszczyznach. Dzięki niej każdy może wykorzystać drzemiący w nim potencjał.

"Astrologia dynamiczna łączy nauczanie duchowe i astrologiczne z badaniami na temat współczesnych ludzkich zachowań z perspektywy trenera rozwoju osobistego. Z takiego punktu widzenia twój horoskop urodzeniowy nie jest odgórnie narzuconym opisem tego, kim jesteś, ale zestawem zasad, do których masz się stosować. Astrologia staje się narzędziem służącym tworzeniu interpretacji, dzięki którym to ty podejmujesz decyzje. Wiedza o gwiazdach umożliwi ci harmonijne współdziałanie z ich energią."

"Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie" Carolyne Faulkner to przewodnik po astrologii dynamicznej. Autorka krok po kroku tłumaczy czym jest kosmogram, domy, planety, dzięki czemu można inaczej spojrzeć na horoskop i znaki zodiaku. Prawidłowe odczytanie naszego kosmogramu nie ma prowadzić do poznania przyszłości - ale spojrzenia w głąb siebie, odkrycia ukrytego potencjału. Warto zaznaczyć, że nie jest to książka kierowana do sceptyków, ale do laików - osób, które chciałyby zainteresować się tematem, ale nie wiedzą od czego zacząć. I właśnie dla takiego odbiorcy "Znaki" okażą się prawdziwą perełką!

Należy Autorce przyznać, że napisała świetny przewodnik dla osób, które niewiele wiedzą o kosmogramach i astrologii dynamicznej. Wszystkie pojęcia zostają wyjaśnione, a cały proces odczytywania kosmogramu, który pozornie wydaje się skomplikowany, rozbity jest na poszczególne elementy. Dodatkowo w książce zawarte jest miejsce na notatki - do czego zachęca Autorka. Dzięki temu całość przypomina nieco wykład, z którego rzeczywiście możemy się krok po kroku czegoś nauczyć. Choć sama wcześniej nie słyszałam o kosmogramie to wyjaśnienia i prosty język pozwalały na łatwe przyswojenie treści. Jest to z pewnością ogromny atut - nie każdy przewodnik jest tak przyjazny laikowi!

Same opisy znaków zodiaku również są interesujące - choć potrafią być kontrowersyjne. Każdy z nich ma swoje pozytywne i negatywne aspekty, a zdaniem Autorki, ich poznanie pozwoli nam na pracę ze sobą - wykorzystanie własnego potencjału w różnych sferach życia - za co odpowiadają domy i planety. Innymi słowy astrologia dynamiczna wskazuje, że na naszą osobowość wpływa masa czynników, a nie tylko potocznie przyjęty słoneczny znak zodiaku. I nawet jeśli nie do końca wierzymy, że układ planet w momencie naszych narodzin ma wpływ na naszą osobowość - to Autorce udało się jedno: przekonanie, że warto spojrzeć w głąb siebie, zastanowić się nad mocnymi i słabymi stronami. Ponadto Carolyne Faulkner nieustannie zachęca do poszukiwań, do eksplorowania nie tylko przedstawionych zagadnień, ale właśnie samego siebie czy bliskich - aby zrozumieć dlaczego mogą zachowywać się tak, a nie inaczej. I choć opisuje pewne typy - co wymaga uogólnień - to wbrew pozorom ukazuje jak bardzo jesteśmy różnorodni.

Tak jak zaznaczyłam na początku, "Znaki" skierowane są raczej do osób posiadających znikomą lub początkującą wiedzę na temat znaków zodiaków i astrologii niż do sceptyków. Tej grupy Faulkner nie przekona - bo i nie o to chodzi. Ja podeszłam do tematu neutralnie, z pewną dozą ciekawości. I o ile cała skala możliwości odczytania kosmogramu okazała się niezwykle interesująca, to niektóre argumenty Autorki wydały mi się zbyt naciągane. Wynika to pewnie z mojego doświadczenia z pracami naukowymi - ale można w niektórych miejscach zarzucić Autorce dobieranie odpowiednich przykładów, żeby pasowały do tezy. Przykładem jest odczytanie kosmogramu Salvadora Dalego - Autorka przytacza przykłady jego zachowania, które można wytłumaczyć ustawieniem planet i gwiazd w momencie jego narodzin - jednocześnie w tym samym akapicie wspominając o jego wychowaniu. Czy zatem jego podejście do seksualności wynikało z astrologii czy surowego wychowania przez ojca? Autorce można także zarzucić zbyt dużą "obecność" - powoływanie się na własne doświadczenia i jej klientów.

"Znaki" to przede wszystkim doskonały przewodnik - treść podana jest w sposób łatwy i angażujący, nie skupia się na teorii, ale zachęca do pracy nad własnym kosmogramem już od samego początku. Dla osób, które intryguje ten temat, ale jeszcze nie są ekspertami - pozycja obowiązkowa! Jeśli wciągnie w temat - to zapewniam, że niejednokrotnie będzie się do tego praktycznego podręcznika wracać. Książka spodoba się także tym, którzy cenią samorozwój - i chcieliby poznać kolejne podejście do odblokowania własnego potencjału. "Znaki" to również niezła zabawa - właśnie przez prostotę podejścia - i świetnie sprawdzi się we wspólnym czytaniu ze znajomymi. I chociaż staram się nie oceniać książek po okładce - to trzeba przyznać, że to wydanie naprawdę zachwyca!

"Zapomnij o przeszłości. Bądź tu i teraz i wysłuchaj się w swój najwyższy potencjał. Przyszłość jest w twoich rękach." ❤️

Astrologia.
Znaki zodiaku.
Planety.
Domy.
Brzmi skomplikowanie?
Jeśli tylko dacie sobie szansę na to, by poznać i rozszyfrować swój horoskop urodzeniowy, astrologia może okazać się dla Was niezwykle cennym narzędziem samorozwoju.
A co to jest horoskop urodzeniowy (kosmogram)?
To wykres przedstawiający ułożenie gwiazd i planet w chwili waszego przyjścia na świat. Niezwykle unikalny.
Na pierwszy rzut oka, może być dla nieczytelny i mało zrozumiały.
I właśnie tu, z ogromną pomocą przychodzi nam ta książka!
Znajdziecie w niej absolutnie wszystko, by zinterpretować swój kosmogram!
Poznacie swoje mocne strony, ale i te obszary nad którymi musicie popracować.
Oczywiście nie liczcie na to, że wszystko zmieni się w jeden dzień.
Każda zmiana wymaga od Nas pracy!
A może, gdy poznacie swój kosmogram to pokusicie się o interpretację horoskopów urodzeniowych swoich bliskich?
Ja właśnie taki mam plan!

Od zawsze lubiłam horoskopy, dlatego ucieszyłam się, gdy otrzymałam tę książkę!
To niezwykły poradnik!
Napisany w naprawdę przystępny sposób!
To prawdziwa skarbnica wiedzy!
Współpraca: @wydawnictwoznakpl ❤️
#jako_taka_matka

Astrologia.
Znaki zodiaku.
Planety.
Domy.
Brzmi skomplikowanie?
A co to jest...

Astrologia, znaki zodiaku, które powiązane są z naszymi narodzinami. Czy jesteś świadomy jaki mają wpływ na twoją osobowość? Czy zwracasz na to uwagę, czy dla ciebie to zwykła bujda?

Sięgając po tę książkę wiedziałam tylko jakie są znaki zodiaku oraz to, że istnieje coś takiego jak kosmogram. Jednak byłam ciekawa tego tematu, kilku moich znajomych interesuje się tym tematem i chciałam przekonać się co oni w tym widzą. Czy się dowiedziałam?

Nie do końca. Dla mnie "Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie" jest chaotyczną książką. Według mnie nie jest to książka dla kogoś kto nic nie wie o astrologii lub wie tyle co nic.

Plusem jest to, że książka jest napisana prostym językiem i ma miejsce na notatki. Dodatkowo, każdy opis znaku miał taką samą formę, więc łatwo można było znaleźć konkretną informację.

Znaki zodiaków były opisane najlepiej, reszta już mniej... Autorka opisując, na przykład daną planetę skupia się na niej, a później daje przykład dla dwóch znaków zodiaków, które bardzo mieszały mi w głowie.

Raczej nie wrócę do tej książki, do samego tematu raczej też nie planuję.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!

Witajcie. Czy interesujecie się astrologią? Jeżeli jeszcze nie to polecam wam ciekawy przewodnik po współczesnej astrologii. Znajdziecie w nim wszystko to, co na ten temat powinniście wiedzieć.
Pięknie wydana książka. Twarda oprawa. Idealnie prezentuje się na półce.
Ponad 300 stron, które odkryją przed wami dużą część astrologii. Dzięki niej będziecie mogli odkryć siebie. Czy wiecie, jak czytać wasz kosmogram? Dokładnie tak jak wy nie miałam pojęcia na ten temat. Teraz już wiem troszkę więcej. Oczywiście, żeby się tego perfekcyjnie nauczyć potrzeba czasu. Autorka w idealny sposób nam to objaśnia. Powoli nabiorę w tym wprawy i może kiedyś dzięki tej książce będę potrafiła w 100% odczytać swój kosmogram.
Autorka w swoim dziele koncentruje się na trzech głównych obszarach astrologii: planetach, znakach i domach. Idealnie nam je objaśnia. Wyjaśnia również w jaki sposób można czytać jej książkę. Opisuje nam dwa sposoby. Jednym z nich jest przeczytanie wszystkich stron „Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie” od deski do deski. W tak poznacie lepiej astrologię. Taki sposób wybrałam ja. O drugim sposobie dowiecie się sami czytając.

Pamiętajcie: przyszłość jest w waszych rękach!

Carolyne Faulkner objaśnia nam co to są planety, znaki i domy. Dzięki niej możemy stworzyć swój własny kosmogram. Całkiem interesujące wyzwanie.
Marzeniem autorki jest by jej dzieło pomogło wszystkim wrażliwym osobom. Czy jej złote rady sprawdzą się w naszym życiu? Czas pokaże.
Żeby lepiej zrozumieć ten poradnik zachęcam do ponownego jego przeczytania. Jeden raz to za mało.
Jesteście ciekawi jak pisze „Nowa Gwiazda Astrologii”? Przeczytajcie ten poradnik.

Tą książkę nie da się przeczytać od razu. Trzeba ją sobie rozłożyć na kilka dni. Nie jest to lekka lektura.

Pięknie wydana książka. Twarda oprawa. Idealnie prezentuje się na półce.

♈Astrologią interesowałam się kiedyś bardzo intensywnie. Mam sporo książek na ten temat, uczestniczyłam też w lekcjach jednego z najlepszych astrologów w Polsce. Co mogę powiedzieć o „Znaki” Carolyne Faulkner?
♉Niestety ta pozycja mnie zawiodła. Skupia się głównie na charakterystyce pojedynczych znaków, które bardzo często nijak się mają do naszego charakteru. Aby zbadać swój charakter, potrzebny jest dużo szerszy pogląd i odnalezienie wielu zależnych.
Ale zacznijmy od plusów. Książka jest pięknie wydana. Twarda okładka i przyjemny papier, ciekawie podana wiedza sprawiają, że się przez nią płynie. Bardzo fajnie autorka zaznajamia nas z kosmogramem, tłumaczy po kolei jak co czytać. Nie da się tego przeskoczyć, tutaj trzeba się wgryźć, żeby potem dobrze wszystko rozumieć. I to jest właściwie największy plus książki – nauka kosmogramu i wyjaśnienie czym są domy, za co odpowiadają planety i znaki.
♊Z wykonaniem już niestety nie jest tak kolorowo. Wydaje mi się, że po to odczytuje się kosmogram, żeby uniknąć uogólniania w stylu „wodnik jest taki” i tyle. Na świecie jest mnóstwo wodników i są oni bardzo różni. I po to jest nam kosmogram, żeby odczytać co nas różni od innych. Dokładnie, nie ogólnie.
♋Brakowało mi tutaj bardzo wielu wiadomości, i to wcale nie jakiś wybujałych, tylko takich, które mój nauczyciel uważał za podstawowe, zanim w ogóle zaczniemy czytać kosmogram dogłębnie. Nie ma tutaj mowy o ascendencie i descendencie. Nie ma nic o jakościach: kardynalnych, stałych, zmiennych. Nic o żywiołach znaków, przewadze znaków na danej ćwiartce kosmogramu które powiedzą nam o tym czy jesteśmy introwertyczni czy ekstrawertyczni, czy jesteśmy społecznymi, czy bardziej zamkniętymi osobami, a także to jacy jesteśmy wewnątrz, a jacy pokazujemy się światu. Nie mówiąc już o aspektach kątowych jak np. trygon, opozycja czy kwadratura.
♌Zdaję sobie oczywiście sprawę, że aby zbadać każdy układ należałoby wydać co najmniej kilka tomów, ale wydaje mi się, że nawet „ogólną” książkę o kosmogramie można by było wypełnić dużo bardziej znaczącą wiedzą. Ostatecznie książkę Pani Faulkner zaliczam do pozycji ciekawej, dla zupełnych laików w temacie astrologii, może też do zachęcenia do tematu i niestety… zabawy. Moim zdaniem ta książka o właściwym czytaniu kosmogramu niewiele nam powie, natomiast o ogólnej charakterystyce znaków już tak. Ale czy o to nam chodziło, gdy sięgaliśmy po tą pozycję?

Astrologia w sposób przyjemny, przystępny i praktyczny, czyli "Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie" to książka, która ma służyć osobistemu rozwojowi.

W książce bardzo podobało mi się to, że autorka już na samym początku podkreśla, że znaki zodiaku i ich interpretacja są tylko wskazówką co do naszej osobowości i potencjału. Astrologia nigdy nie będzie w stanie w pełni określić naszego charakteru. Autorka zwraca uwagę na to, że ocenianie kogoś TYLKO na podstawie znaku zodiaku jest zgubne. To samo tyczy się oceniania związków na podstawie znaków zodiaku. Powodzenie, miłość, szczęście to coś, czego nie da się w pełni przewidzieć na podstawie znaków zodiaku. To wszystko jest wskazówką.

"Nasze umysły kształtują, a później kreują rzeczywistość. Przyszłość nie jest zapisana w gwiazdach. Tworzymy ją sami".

Astrologia w książce jest ukazana jako narzędzie do poprawienia samoświadomości, pogłębienia więzi z własnym JA. Jest to narzędzie, które służy przede wszystkim interpretacji. Wiedza o gwiazdach umożliwia nam harmonijne współgranie z ich energią.

Autorka koncentruje się na trzech głównych obszarach astrologii: planetach, znakach i domach. W książce znajduje się bardzo dokładny opis znaków zodiaku, główne zachowania, pozytywne i negatywne aspekty znaków. Można od razu przejść do konkretnego znaku zodiaku, poczytać o cechach korzystnych i niekorzystnych, analizując własne zachowania i podejście, po czym przejść do działu "recepta" i dowiedzieć się, jak zredukować swoje negatywy i wzmocnić pozytywy. To pierwsza, bardzo pobieżna możliwość posłużenia się książką. Druga opcja to nastawienie na informacje, tłumaczenie, zapamiętywanie i wynoszenie z treści jak najwięcej. Nie musimy skupiać się na konkretnych znakach, a możemy zrozumieć podstawy, dzięki którym poznamy słownictwo związane z astrologią, nauczymy się interpretacji, czytania horoskopów urodzeniowych (kosmogramów) i analizy osobowości i potencjału. Moim zdaniem, warto obrać drugą ścieżkę, ponieważ książka jest napisana zrozumiałym językiem, wszystko jest w niej wytłumaczone od A do Z. Do tego mamy miejsce na swoje notatki, możemy uzupełnić swój kosmogram i później go analizować.

Według mnie, "Znaki" to świetna lektura, dzięki której można dowiedzieć się więcej o sobie, odkryć w sobie to, co jeszcze niezbadane, a także pohamować to, co niekoniecznie w nas najlepsze. Teoria, praktyka, ćwiczenia, pomysły na realną zmianę - wszystko to znajdziecie w książce.

Dodaj cytat z książki Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie