Dom pod bocianem

Wydawnictwo: Natangia
życie na wsi, siedlisko
fraglesi

W naszej książce opisujemy jak przez lata rodziło się w nas marzenie o posiadaniu starego domu z duszą na wsi, to jak go szukaliśmy, a następnie przez parę miesięcy remontowaliśmy. To książka pełna emocji, naszych radości, ale także i smutków niepewności. Opis naszej drogi do realizacji wielkiego marzenia. Książkę można zamówić na stronie http://dompodbocianem.pl "Marzy mi się siedlisko...

"Marzy mi się siedlisko na końcu świata, i wiem gdzie jest ten mój koniec świata, to Warmia, okolice Pieniężna, Ornety, Górowa Iławeckiego. Kraina pagórkowata, z ukrytymi wśród lasów i pól małymi jeziorami. Często oglądam ją z góry okiem satelity, każę się wozić googlowozem. Przemierzyłem ją kilkanaście razy moim kamperem. Zakochałem się w niej. To ziemia opustoszała, wyludniona, odcywilizowana. Prawdziwa Terra Incognita. Dawne Prusy Wschodnie.

Oczami wyobraźni widzę ów stary warmiński dom. Zbudowany z solidnej czerwonej cegły, pokryty upstrzoną kępkami porostów i mchów, sczerniałą od słońca ciemnoczerwoną dachówką. Dom wzniesiony przed stu laty przez bogatego pruskiego chłopa, ze starannością, tak aby przetrwał lata. Dom, który pod ciężarem mijającego czasu zagłębił się w ziemię, niczym statek wyrzucony na mieliznę. Oparł się setkom tysięcy wichrów, nawałnic, burz. Dom ostoja, w którym pachnie pieczonym chlebem. W którym czas płynie normalnie, odmierzany tik-tak starego zegara."

źródło opisu: http://dompodbocianem.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Tomasz | 2018-04-25

To książka o spełnianiu marzeń. Codziennie... Czego czylenikom najszczerzej życzę. Jak i miłej lektury. Polecam szczerze.

Danka | 2018-04-24

Książka, którą bardzo łatwo, przyjemnie i dobrze się czyta.

Milcha | 2018-04-24

Ciekawa i inspirująca opowieść o spełnianiu marzeń, upartym dążeniu do celu i szczęśliwym życiu z dala od miejskiego zgiełku.