The Fall of Altdorf

Okładka książki The Fall of Altdorf Chris Wraight
Okładka książki The Fall of Altdorf
Chris Wraight Wydawnictwo: Black Library, Games Workshop Cykl: The End Times (tom 7) Seria: Warhammer fantasy, science fiction
The End Times (tom 7)
Warhammer
The Fall of Altdorf
Black Library, Games Workshop
2014-10-31
2014-10-31
warhammer dark fantasy epic

The Fall of Altdorf to druga książka z serii The End of Times mówiąca o upadku znanego nam Starego Świata. Skupia się ona na upadku stolicy Imperium – Altdorfu. Po walnej bitwie z nadciągającą z północy Armią Chaosu, Imperator Karl Franz jest stracony, a obowiązek obrony stolicy przypada Reiksmarshalowi Kurtowi Helborg. Ma on ciężkie zadanie obrony ukochanej stolicy przed wrogami zewnętrzymi ale także wewnętrznymi. Pomimo wielkiej Armii Chaosu dowodzonej przez Braci Glottkinów – „Zniewolonych Braci Nurgle’a”. Już po upadku Marienburga siły imperialne mogą liczyć jedynie na siebie. Obrona staje się rozpaczliwa, gdy na scenie pojawia się jeszcze jeden gracz. Starożytny wampir Vlad von Carstein ze swoją armią umarłych. Po której stronie konfliku się on opowie?
Książka jest drugim tomem mówiącym o upadku wszystkiego co było znane w Uniwersum Warhammera. Książka jest obszerna ale dobrze i szybko się ją czyta. Tak jak w pierwszej części wprost wypchana jest wydarzeniami, które dzieją się jednocześnie na terenie całego Imperium. Autor bardzo dokładnie opisuje najazd hordy wyznawców Nurgla na stolicę Imperium. Również w tej historii pojawi się odsiecz w postaci sił Bretońskich chcących wspomóc upadającą stolicę. Powieść obowiązkowa dla fanów uniwersum.

• Warhammer

Dodaj cytat z książki The Fall of Altdorf