Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse
ToRn

Wyobraź sobie, że to nie ty służysz swojej firmie, lecz ona służy tobie. Wyobraź sobie, że na kolejnej inwestycji wreszcie zarobisz. Wyobraź sobie, że możesz sobie tę rentowność zagwarantować. To wszystko jest możliwe, a osiągnięcie takiego stanu rzeczy jest łatwiejsze, niż mogłoby ci się wydawać. Mike Michalowicz opracował nieszablonowy system zarządzania przepływami środków pieniężnych,...

To wszystko jest możliwe, a osiągnięcie takiego stanu rzeczy jest łatwiejsze, niż mogłoby ci się wydawać. Mike Michalowicz opracował nieszablonowy system zarządzania przepływami środków pieniężnych, dzięki któremu dziesiątki małych firm wyrwały się ze spirali śmierci i momentalnie osiągnęły rentowność.
Dzięki tej książce - teraz możesz to zrobić to i ty!

Ludzie, dla których zysk ma znaczenie drugorzędne, a najważniejszy jest wzrost, zwykle szybko bankrutują. Michalowicz dokładnie pokazuje dlaczego tradycyjna reguła znana z rachunkowości, czyli przychody – koszty = zysk, jest sprzeczna
z naturą ludzkich zachowań. Przekonuje, że wzór ten należy zaliczyć do mitów – że wpędza nas on w spiralę zwiększania sprzedaży i jednoczesnego zmniejszania rentowności.

W niniejszej książce przedstawia behawioralne podejście do księgowości, które przejawia się w przekształceniu powyższego wzoru do postaci: przychody – zysk = koszty. Jak wszyscy wiemy, jedną z najskuteczniejszych strategii tracenia na wadze jest ograniczanie spożywanych porcji poprzez używanie mniejszych talerzy. Na podobnej zasadzie Michalowicz pokazuje, w jaki sposób najpierw osiągnąć zysk, a na wydatki przeznaczyć tylko tyle pieniędzy, ile zostanie. Ta jedna zmiana powoduje, że twoja firma momentalnie przekształci się z potwora przejadającego pieniądze w maszynkę do ich zarabiania.

Z tej książki dowiesz się również, dlaczego:
• przestrzeganie sformułowanych tu czterech zasad upraszcza rachunkowość i ułatwia prowadzenie rentownej działalności biznesowej, a wszystko wyłącznie dzięki analizie wyciągów bankowych,
• osiąganie w pierwszej kolejności zysku sprzyja oszczędności oraz inspiruje do tworzenia innowacji zdolnych odmieniać całe branże,
• mała, ale regularnie rentowna firma może być warta znacznie więcej niż firma duża, która ma problemy z utrzymaniem się na powierzchni,
• firmy wcześnie osiągające trwałą rentowność mają większe szanse na długoterminowy, dynamiczny wzrost.

Dzięki dziesiątkom analiz przypadków, szczegółowym poradom oraz charakterystycznemu dla niego poczuciu humoru Michalowicz może pomóc ci już na zawsze odmienić kondycję finansową twojej firmy.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b2260-po-pierwsze-zysk.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b2260-po-pierwsze-zysk.htm

PrzeCzytana | 2018-07-18
Na półkach: Mam ebook, Przeczytane, Biznes
Przeczytana: 18 lipca 2018

Jeśli twoja firma ma kłopoty finansowe, wystarczy wykonać natychmiastową ocenę, wdrożyć metodę opisaną w tej książce i stanie się cud – od tego momentu zaczniesz zarabiać. To mniej więcej możemy wyczytać na początku książki pt. Po pierwsze: ZYSK. Zmień swoją organizację w efektywną maszynę do zarabiania pieniędzy autorstwa Mike’a Michalowicza. Takie rozpoczęcie wzbudziło we mnie niemałą ostrożność, bo czego się spodziewać po autorze, który od samego wstępu próbuje nas przekonać, że znalazł cudowny sposób na zarabianie od zaraz?

Pomimo moich początkowych obiekcji, metoda wygląda w porządku. Michalowicz stworzył ją wykorzystując stare sposoby naszych rodziców i dziadków na “dzielenie na koperty”. Ta koperta na jedzenie, a tamta na opłaty. Tyle kopert ile potrzeb. Tu jest podobnie, tylko są inne narzędzia – zamiast kopert, konta bankowe. Sama z powodzeniem stosuję podobne rozwiązania od dwóch lat i dzięki temu udało mi się faktycznie sporo zaoszczędzić, stąd wiem, że to faktycznie...

megaz0rd | 2018-11-24
Przeczytana: 20 listopada 2018

Proste rozwiązania na skomplikowane problemy.

anna | 2018-11-21
Łebski | 2018-10-28