The Toilet Paper Entrepreneur: The tell-it-like-it-is guide to cleaning up in business, even if you are at the end of your roll.

Wydawnictwo: Obsidian Launch
biznes
biznes, finanse
angielski
LordRuthven

"Never started a company before? Struggling with little or no cash? Have no experience, no baseline to judge your progress against? Thank God! You’ve got a shot at making this work." So says Mike Michalowicz, author of The Toilet Paper Entrepreneur, a business book that is so uniquely useful, so raw and entertaining, it reads like the brainchild of Steve Jobs and Chris Rock.

źródło opisu: http://www.toiletpaperentrepreneur.com/book/overview/

źródło okładki: http://www.toiletpaperentrepreneur.com/store/