Jak zerwać ze swoim smartfonem

Okładka książki Jak zerwać ze swoim smartfonem Catherine Price
Okładka książki Jak zerwać ze swoim smartfonem
Catherine Price Wydawnictwo: Sonia Draga poradniki
poradniki
How to break up with your phone: the 30-day plan to take back your life
Sonia Draga
2018-03-14
2018-03-14
Katarzyna Różycka
uzależnienie smartfon nałóg

Separacja, do której niejako zmusiła ta książka, uświadomiła mi jak bardzo telefon nie jest mi potrzebny. Teraz uważam, że jest jak młotek - czasem przydatny, ale nie niezbędny, leży sobie spokojnie w skrzynce na narzędzia i czeka aż będę go bardzo potrzebować.
Uświadamia, że wiele rzeczy, które robisz z telefonem, umiesz robić sam.
Każdemu polecam aktywne przeczytanie tek książki, bo później sami z siebie będziecie chcieli robić odwyk od telefonu, choćby miał trwać godzinę dziennie czy pół dnia w tygodniu.

Uświadamia, że wiele rzeczy, które robisz z telefonem, umiesz robić sam.
Każdemu polecam aktywne przeczytanie tek...

#665 - Jak zerwać ze swoim smartfonem - Catherine Price - Wydawnictwo Sonia Draga
#225/52/2021

Książka ma 198 stron. Swoją premierę miała dnia 14.03.2018 roku i jest to poradnik.

Składa się ona z dwóch części:
- Przebudzenie - do przeczytania od razu,
- Zerwanie - podzielone na cztery tygodnie - do czytania kolejno w danym tygodniu.

Autorka pokazuje w humorystyczny sposób czym jest smartfon i jak wiele naszego czasu mu poświęcamy.

Znajdziecie tutaj także ciekawe porady, oraz opis procesu uzależnienia.

Jest to poradnik, do którego warto zajrzeć dla samego siebie.

#225/52/2021

Składa się ona z dwóch części:
- Przebudzenie - do przeczytania od razu,

Autorka pokazuje w humorystyczny...

Bardzo fajna, z odpowiednim dla mnie humorem. Autorka w świetny sposób wyjaśnia czym tak naprawdę jest dla nas smartfon i czy aby na pewno warto poświęcać dla niego tyle czasu. Daje fajne rady i opisuje proces uzależnienia. Bardzo dobra!

Ciekawa lektura napisana w przystępny sposób. Szybko się czyta.

Ciekawa lektura napisana w przystępny sposób. Szybko się czyta.

Czy po przeczytaniu tej książki wyrzucimy swoje smartfony ? Nie wiem. Książka ukazuje nam bolesna prawdę jak mała rzecz jaką jest smartfon zawładnęła i po części ograniczyła nasze życie. Ja w swoim telefonie mam wszystko, nie umiem bez niego funkcjonować. Postaram się ograniczyć i wcielić w życie kilka rad z tej książki. Czy mi się uda ? Wiem, ze będzie bardzo ciężko .

Coraz młodsze osoby nie potrafią funkcjonować bez smartfona. Coraz więcej osób maja problem z nawiązaniem i utrzymaniem relacji. To niepokojące zjawisko.

Polecam hi

Polecam hi

Nie uważam się za osobę mocno uzależnioną od telefonu jednak tytuł książki tak mnie zainteresował, że postanowiłam ją przeczytać. Jak można zaobserwować w dzisiejszym świecie uzależnienie od telefonów komórkowych i mediów społecznościowych to spory problem szczególnie wśród młodzieży. Na samym początku poradnika czytelnik musi odpowiedzieć na kilka pytań, by ocenić swój stopień uzależnienia. Następnie autorka zapoznaje czytelnika z przygotowanym przez siebie 30 dniowym planem zrywania z uzależnieniem od telefonu.
Dni od 1 do 7 noszą tytuł Ocena Sytuacji – to ogólna ocena etapu w jakim aktualnie znajduje się nasza relacja z telefonem. Zmiana nawyków to dni od 8 do 14 w tym czasie następuje wprowadzanie działań poprzez np. wyłączenie powiadomień, ustawienie blokera aplikacji, wyznaczanie sobie stref bez telefonu. Ostatni najdłuższy etap zatytułowany Odzyskiwanie mózgu obejmuje dni od 15 do 30. W tym rozdziale autorka przekonuje do innych sposobów spędzania czasu i zabijania nudy niż bezmyślne wpatrywanie się w ekran. Poleca np treningi koncentracji, medytację, spacery, czytanie, spontaniczne krótkie rozmowy w świecie rzeczywistym. Głównym punktem jest przeprowadzenie 24 godzinnej separacji z telefonem i ogólne uporządkowanie swojej cyfrowej przestrzeni.
Catherine Price eksperyment zerwania z telefonem przeprowadziła najpierw...

Zdaje sobie sprawę, że znajdą się tacy co to powiedzą, że w książce jest tylko oklepane bla, bla, bla... Ja jednak uważam, że warto przeczytać, że można coś z książki dla siebie wyciągnąć. Dla mnie nie był to stracony czas.

• Poradniki
  • ♣ E-booki ♣