Szczęśliwe jelita. Program oczyszczania, który pomoże ci wyeliminować ból, pozbyć się toksyn i pasożytów oraz schudnąć

Tłumaczenie: Anna Gąsowska
Wydawnictwo: Vivante
Happy Gut: The Cleansing Program to Help You Lose Weight, Gain Energy, and Eliminate Pain
zdrowie, medycyna
Precious

Wedle ostatnich doniesień ze świata medycyny, nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Jeśli flora bakteryjna zostaje zaburzona, a jelita nie pracują tak jak powinny, choruje cały nasz organizm. Przewlekłe zmęczenie, uporczywe wzdęcia, trudna do zrzucenia nadwaga i zły stan skóry (również alergie) mogą mieć swoje źródło w nieszczęśliwych, bo chorych, jelitach. Dr Vincent Pedre przychodzi na...

Dr Vincent Pedre przychodzi na pomoc wszystkim tym, którzy podobnie jak on cierpią na zespół jelita drażliwego lub odczuwają powyższe symptomy, nie mogąc wyleczyć ich źródła. Specjalista od medycyny funkcjonalnej wykorzystując zdobytą przez lata praktyki lekarskiej wiedzę oraz doświadczenie własne i swoich pacjentów, opracował uniwersalny program opieki zdrowotnej, który pomaga przywrócić prawidłową pracę jelit i uczynić je szczęśliwie zdrowymi.

Autorska metoda, łącząca medycynę integracyjną i funkcjonalną, pomoże ci:
– Wyeliminować stymulatory nieprawidłowej pracy jelit, które znajdują się w twoim jedzeniu.
– Oczyścić jelita z nagromadzonych substancji chorobotwórczych.
– Wprowadzić do swojej diety probiotyki i składniki odżywcze pomocne w odbudowie jelit.
– Przywrócić układ pokarmowy do właściwego stanu funkcjonowania.
– Zastosować 28-dniowy program oczyszczania, łączący jogę i dobrze zbilansowane posiłki wspomagające trawienie.
Wypróbuj sprawdzony program Vincenta Pedre, pozbądź się problemów z wagą i metabolizmem, chronicznymi bólami brzucha lub bulgotaniem w żołądku, a także pożegnaj się z sezonowymi alergiami.

Zbuduj swoje idealne zdrowie na szczęśliwych jelitach!

źródło opisu: Wydawnictwo Vivante, 2016

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

Arturion | 2016-11-14

Bardzo pożyteczna książka, której wartość doceni, tak myślę, każdy, który nie tylko ją przeczyta, ale i zastosuje się do rad autora. Chore, a nawet tylko zaniedbane, jelita to duży problem dla całego organizmu. Nie raz lekarze poszukują przyczyn naszego złego samopoczucia i innych objawów wszędzie indziej. Część pierwsza książki mówi o tym, jak doszło do "złego samopoczucia" jelit. Część druga to leczenie za pomocą "systemu restartującego" - w praktyce to skuteczna dieta oczyszczająca. Część trzecia pomaga wprowadzać nowe pokarmy po zakończeniu diety, zaś część czwarta wyjaśnia, w jaki sposób chore jelita mogą prowadzić do zaburzeń na tle psychicznym. Natomiast część piąta to "Kuchnia Szczęśliwych Jelit" - smaczne i korzystne dla jelit przepisy. Warto pożegnać się tą drogą z różnymi dolegliwościami, a do ego schudnąć i poprawić sobie samopoczucie. Każda część podzielona jest na rozdziały i punkty. Łatwo się w tym odnaleźć i chyba warto.

Bonia | 2017-02-17
Przeczytana: luty 2017

Dawka pożytecznej wiedzy na temat funkcjonowania naszego organizmu.

malania | 2017-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2017

Świetna pozycja, dużo przydatnej wiedzy podanej w przystępny sposób i co najważniejsze, nie nudny. Polecam

just | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Jelita to część ludzkiego organizmu, o której zwykle specjalnie nie myślimy i nie dbamy. Wszystko jednak jest do czasu aż pojawią się dziwne dolegliwości, często pozornie niezwiązane z jelitami, a wiele problemów właśnie tam ma swój początek. Dr Pedre w swojej książce przedstawia plan reperacyjny, "oczyszczający" jelita. Wskazuje również na kilka schorzeń, problemów i zaleca, które badania warto wykonać by dokonać właściwej diagnozy.
Część książki zawierająca spis laboratoriów wykonujących badań jak i zawierająca informacje na temat zalecanej suplementacji raczej zbędna dla osób, które mieszkają w Polsce. Chyba, że ktoś za namową autora zamierza zamawiać specyfiki zza oceanu.
Z ciekawość weszłam na stronę dr Pedre, licząc na to, że może znajdę tam więcej informacji na temat problemów jelitowych, a niestety okazało się, że głównie promowane są towary do kupienia przez internet - suplementy itp. Nie na to liczyłam.
Książkę uważam za średnią, wiele w temacie można jeszcze...

dogdogdog | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017