Świadek ostatniej sceny

Tłumaczenie: Martyna Plisenko
Cykl: Aurora Teagarden (tom 7)
Wydawnictwo: Replika
Last Scene Alive
Ag2S

Minął już przeszło rok od śmierci jej męża Martina, a Roe Teagarden wciąż jest w żałobie. Pragnie tylko jednego – zostać sama ze swoim żalem. Okazuje się to jednak niemożliwe, bowiem do Lawrenceton przyjeżdża ekipa filmowa. Na podstawie książki dawnego chłopaka Roe, Robina Crusoe, w której opisane zostało ich wspólne śledztwo w sprawie serii morderstw popełnionych przed laty, zostanie nakręcony film.
Mieszkańcy Lawrenceton są zachwyceni. Robin ponownie zbliża się do Roe, gdy jedna z aktorek zostaje zamordowana. Raz jeszcze dawni partnerzy łączą siły, aby odkryć mordercę – nie wiedząc, że kolejnym celem jest sama Roe…
Wciągający kryminał retro z wątkiem romansowym w tle!

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

Meowth | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Czytając poprzedni tom cyklu o Aurorze Teagarden ("Łatwo przyszło, łatwo poszło"), sympatyzowałam z nią i współczułam problemów, jakimi hojnie uraczyła ją autorka. Niestety, w trakcie lektury "Świadka ostatniej sceny" moja sympatia do głównej bohaterki parowała szybko w miarę połykania kolejnych stron. Rozumiem, kobiecina niedawno owdowiała, a to drastycznie zmienia perspektywę, z jakiej ogląda się świat, jednak jej totalne skupienie na samej sobie doprowadzało mnie chwilami do mdłości. Na dodatek działania otoczenia na ogół były przedstawiane jako krzywda i ból dla niej, kobiety były dziwne i najczęściej niezbyt sympatyczne, mężczyźni za to bezustannie zainteresowani nieszczęśliwą wdową. Litości! Proszę o krople żołądkowe!

Ogólnie jest to powieść na temat "ja, mnie, moje, o mnie, ze mną", to, co w poprzednim tomie było dowcipem, tu zamieniło się w złośliwości i ironię, a bohaterka z sympatycznej w sumie osoby przekształciła się w irytującą, pełną żółci babę, domagającą się...

Aniutka90 | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Zawsze jest miło wrócić do przygód Roe, jednak z kolejnymi częściami coraz częściej "wieje nudą". Mimo wszystko miło spędziłam czas zanurzając się w tą historię.

Gąska | 2015-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Charlaine Harris to sześćdziesięciu cztero letnia kobieta pochodzenia amerykańskiego. Jej twórczość sięga lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Swą karierę zaczynała pisząc poezje, jednak po studiach zdecydowała się na pisanie powieści. Kobieta stała się sławna dzięki bestselerowemu cyklowi książek The Southern Vampire Mysteries, na podstawie którego powstał serial „Czysta krew”.

„Świadek ostatniej sceny” to już siódma z ośmiu powieści poświęconych Aurorze Teagarden. Tym razem jak zwykle bohaterka znajduje się w pobliżu morderstwa. Jak wiadomo z poprzednich tomów kobieta ma tendencję do pakowania się w kłopoty. Na własną rękę próbuje rozwikłać zagadkę śmierci młodej aktorki. Prócz zmagania się z filmowcami, którzy próbują nakręcić jej życie, zmaga się również z utratą bliskiej osoby i samotnością.

Książka została napisana w trochę innym stylu niż poprzednie pozycje z tego cyklu. Większy nacisk został położony na prywatne sprawy bohaterki borykającej się z nagłą śmiercią męża....

po przeczytaniu poprzedniej części zastanawiałam się czy kupić i tą, jednak podjęłam dobrą decyzję o jej zakupie ponieważ jest dużo lepsza od tomów 5 i 6. Zagadka trudna, wątek romantyczny i oczywiście niewybredny humor.
Aurora nadal nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanego męża, a jeszcze na dodatek do miasta przyjeżdża ekipa filmowa która ma zekranizować książkę jej dawnego przyjaciela Robina, w którym to opisuje prawdziwe wydarzenia z przed kilku lat. Oczywiście główną bohaterką tych wydarzeń jest sama Aurora. Reporterzy proszą o wywiad, Robin chce się z nią spotkać, aktorka grająca Aurorę chce ją trochę po podglądać, żeby nauczyć się jej zachowań. Nie dodałam jeszcze, że Robin spotyka się z tą właśnie gwiazdą. Jak by tego było mało to jeszcze dochodzi do morderstwa na planie...A Aurora chciała by teraz trochę spokoju by dalej opłakiwać utracone szczęście.
To co się dalej wydarzy trzeba poprostu przeczytać, ale uwaga to niezwykle wciąga:)

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

"Świadek ostatniej sceny" to już siódmy tom przygód Aurory Teagarden. Jak można się domyśleć, i tym razem główna bohaterka znajdzie się w pobliżu morderstwa. Co z tego wyniknie? Roe na pewno wpakuje się w kłopoty. Tym razem będzie wyjaśniać tajemnicę śmierci młodej aktorki. Ponadto będzie musiała przejść utrapienie z filmowcami, którzy będą chcieli nakręcić jej życie. Jakby tego było mało przeżywa śmierć bliskiej osoby i stawia czoła samotności.

Ta część wyróżnia się na tle swoich poprzedniczek. Całkiem zagubiony tutaj został wątek kryminalny. W całej książce jest mu poświęcony tylko niewielki fragment. Więcej informacji mamy na temat prywatnych spraw Aurory, która aktualnie przeżywa niespodziewaną śmierć swojego męża. Aurora podejmuje decyzję o rozpoczęciu nowego etapu w swoim życiu. Oprócz głównego wątku ciekawy jest wątek poboczny, dotyczący pracującej w bibliotece Patricii.

Co to głównego wątku wyjaśnienie śmierci aktorki jest dotychczas najciekawsze z całej serii - motyw...

Lily76 | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Bardzo rozerotyzowany tom, jak na opowieść o maleńkiej bibliotekarce w okularach, która niedawno straciła męża i pogrąża się ciągle w żalu po nim. Oczywiście wiem, że niscy ludzie w okularach też mają życie seksualne, żeby nie było, że mam tu jakieś uprzedzenia, choć w literaturze to już różnie bywa - bohaterki są zazwyczaj wysokie, szczupłe, biuściaste i oszałamiająco seksowne, no i nie nazywają się Aurora Teagarden - czyli... Herbaciarnia? Albo coś w tym rodzaju :)
W każdym razie fajnie się czytało.

Agata76 | 2018-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

nie wiem dlaczego lubię jej książki , są tak proste, pisane naiwnym językiem ....a jednak mają ten niepowtarzalny urok "amerykanskych" miasteczek, klasy średniej i tego całego tandetnego blichtru. :)

książek: 2068
rumiko | 2017-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 26 lutego 2017

No. Jakoś przemęczyłam.
Kryminał nietypowy, bo akurat kryminału w tym wszystkim najmniej. Akcja jakoś ciągnie ten ciężar, czasem wypływa pytanie: "Kto zabił?", ale jakoś tak jakby pobocznie i od niechcenia.
Ostatecznie jednak odpowiedź pada, czyli jakaś satysfakcja z rozwiązania jest, ale znowu wszystko przesłaniają wszechobecne problemy egzystencjalne Aurory. Zdecydowanie przesadnie rozdęte.

tombraiderka009 | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Od śmierci Martina minął już rok i Aurora w miarę się pozbierała po stracie małżonka. Jej rutyna wciąż jest ta sama: praca - dom. Do tego mieszkanie na uboczu nie pomaga wkręcić się znów w życie miasteczka. Do czasu, gdy scenarzyści z Hollywood postanawiają nakręcić serial na podstawie książki dawnego przyjaciela Roe - Robina Crusoe. A co jeszcze dziwniejsze, ma to być serial o niej i o Robinie w rolach głównych.
Całe Lawrenceton jest zachwycone i podekscytowane tym, że gwiazdy Hollywoodu przybędą do ich miasteczka. Wszyscy, oprócz jednej, jedynej Aurory, która jest negatywnie nastawiona do całej sprawy. I jeszcze dziewczyna Robina ma ją grać.!

Stare znajomości zostają odnawiane, Robin i Aurora na nowo się zaprzyjaźniają, choć Roe jest trochę niepewna, bo przecież Martin.. Ale to już stare historie i nasza bohaterka zaczyna na nowo żyć. Co dziwne, zaczyna się do niej znów przystawiać Arthur, a to już przegięcie.!
Tak więc na małą bibliotekarkę spadają dwie byłe miłostki, sława w...

czarnadalia21 | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Wszyscy znamy powiedzenie "nie osądzaj książki po okładce". Czasami ciężko jest się przed tym ustrzec i tak też było w moim przypadku, bo to właśnie okładka skłoniła mnie do wypożyczenia powieści. Cudna szata graficzna i hasło głoszące że jest to mocny kryminał retro zrobiły swoje (czytałam dużo rodzimych kryminałów retro, ale żadnego zza oceanu, a jest to mój ulubiony gatunek ;)) i wprost wybiegłam z biblioteki gotowa na wielką literacką przygodę. Tylko gdzie tu jest kryminał retro? Niestety, w moim odczuciu go nie było. Zresztą sam wątek kryminalny jako taki rozkręca się mniej więcej w połowie akcji. Początkowo trochę mnie to drażniło, ale kiedy już "trup ożywił fabułę" zrobiło się naprawdę ciekawie. Zakończenie nie było przewidywalne, czego troszkę się obawiałam, a wręcz przeciwnie. Nie jest to strasznie ambitna literatura, ale warto sięgnąć po tę pozycję dla czystej rozrywki. Szybko się czyta, ma dość ciekawy klimat. Z pewnością sięgnę po wcześniejsze części cyklu. Z mojej...