Chaos

L.J. Shen Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Święci Grzesznicy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Ruckus
Data 1. wydania:
2017-05-23
Sylwia Chojnacka
Edipresse
miłość szansa uczucia erotyka seks cierpienie przyjaźń sekrety siostry szczerość kłamstwa
Ruckus
Święci Grzesznicy (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Sylwia Chojnacka

Lubię L.J. Shen, nawet bardzo. Jej książki to "odmóżdżacze" ale w bardzo dobrym sensie. Świetnie napisane, dobre historie, fajni bohaterowie. A ta cześć- sztos. A jak się czytało "Broken Knight" (notabene warto) to smakujesz historię miłości Rosie i Deana niczym dobre wino. W ogóle polecam czytać tę serię w połączeniu z serią All Saints High i to w odpowiedniej, trochę...

Początek czytało mi się ciężko, miałam się poddać i zrezygnować z dalszego czytania, ale wątek zaczął się rozwijać i czytało się już lepiej. Końcówka była najlepsza, bardzo mi się spodobała i wzruszyła.

Ta część wymiata! Jest zdecydowanie lepsza niż pierwsza. Nie jest to taka zwykła książka o zwykłych dwóch młodych ludziach. Oczywiście mamy tu standardową sytuacje, on przystojny i bogaty, ona piękna i biedna, jednak cały bagaż jaki ze sobą niosą naprawdę daje do myślenia. Bardzo często zabierając się za czytanie tego typu książek nie oczekujemy jakichś wzniosłych sytuacji...

Naprawdę dobra kontynuacja cyklu powieści. Spodziewałam się czegoś bardziej przewidywalnego, albo nawet bardziej dramatycznego. Ale prawdę mówiąc, książka ciekawi, zaskakuje, wzrusza i ukazuje kruchość życia. Warto ją przeczytać choćby dla tych emocji.

Dean Cole i Rosie LeBlanc znają się od lat. Nie utrzymują jednak bliskich kontaktów od czasów liceum, kiedy oboje złamali sobie serca. Nigdy jednak nie zbliżyli się do siebie za bardzo - on był chłopakiem jej siostry i choć czuli przyciąganie, nigdy nie chcieli zranić Emilii. Po latach, starsza siostra dziewczyny jest już w poważnym związku z kimś zupełnie innym, jednak...

Kontynuacja powieści w gatunku New adult. W dalszym ciągu mocno pokręcone losy kolejnego członka paczki Hot Holes. To w dalszym ciągu romans ale podany w formie hard rockowej i to jest atutem tej opowieści. Dużo tu się dzieje. bohaterowie trudni ale walczący, język ostry dostosowany do sytuacji i całość spójna chociaż chropawa. Warta uwagi.

Na półkach: , , , , ,

Dean Cole & Rosie LeBlanc

Pragnęli się od kilkunastu lat. Jednak on był jej zakazany, był chłopakiem jej siostry.
"On zawsze sprawiał, że czułam się oszukana.
Nie chodziło o to, że chciał się ze mną przespać. To ja byłam królową krótkich związków i zerwań. Właśnie tak się dzieje, gdy człowiek wie, że nie ma w życiu za dużo czasu.(...) Jest byłym chłopakiem mojej siostry i...

1901

Na półkach: , , , ,

Oj słaba, nużąca, powtarzająca się i przewidywalna. Zazwyczaj lubię się przy takich romansidłach od stresować a w tym przypadku niestety nie było to możliwe. Mocno irytujące zachowania bohaterów, mało ekscytujące sytuacje, brak emocjonujących dialogów. NUDA!

Smutna a zarazem pokrzepiająca historia. Posiada w sobie głębokie wartości. Czas ucieka, przelatuje nam między palcami. Nie cofniemy tego co było, ale żyjmy tym co jest teraz. Postawmy pytanie : Co jest dla nas ważniejsze? Ciągłe harowanie i gonitwa za pieniędzmi? Czy miłość i rodzina? Możliwość przytulenia, spędzenia czasu z bliską osobą, mniej życia w stresie i ciągłym...

Rzadko się zdarza, że książka porusza mnie do łez. Tej się udało, szczególnie pod koniec.

Dyskusje

1 514