Daredevil by Ed Brubaker & Michael Lark: Ultimate Collection, Book 1
superbohaterowie, Daredevil
komiksy
Łukasz

Matt Murdock wpadł w niezłe tarapaty. Zostaje osadzony w więzieniu na Ryker’s Island, gdzie swoje wyroki odsiaduje wielu złapanych przez niego przestępców. Skazani nie ukrywają, że marzą o zemście. Czy niewidomy adwokat może się wśród nich czuć bezpiecznie? Foggy Nelson oczywiście podejmuje się obrony swojego przyjaciela. Jednak i dla niego odwiedziny u Murdocka mogą się skończyć fatalnie. Tymczasem na ulicach Hell’s Kitchen pojawia się nowy Daredevil, a do Ryker’s niespodziewanie trafia Punisher. Czyżby nieprzypadkowo? A może ktoś ma wobec Murdocka większy plan?

źródło opisu: https://egmont.pl/Daredevil.-Nieustraszony.-Tom-4,8149023,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Daredevil.-Nieustraszony.-Tom-4,8149023,p.html

eR_ | 2018-05-25
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 23 maja 2018

Daredevil zaistniał w wyobraźni czytelników już w 1964 roku, za sprawą Stana Lee i Billa Everetta.
Jak się dowiedziałem, chciano stworzyć postać, która miałaby jakąś znaczącą wadę-w tym przypadku-bohater jest niewidomy. Obawiano się reakcji osób z podobnym problemem, jednak ich opinie były więcej niż pozytywne. Murdock, który jest od dzieciństwa niewidomy pracuje jako adwokat, w najgorszej dzielnicy NY, zwanej Hell Kitchen, a nocami walczy z przestępczością w stroju diabła. Mimo utraty wzroku, nic nie wskazuje na to że jest w jakimś stopniu niepełnosprawny, bowiem jego zmysły są bardzo wyostrzone, a typowa biała laska, to także niezłe narzędzie do walki wręcz. Daredevil przede wszystkim planuje zemścić się na zabójcach swojego ojca-boksera. Z różnym skutkiem mu to wychodzi, w zależności kto akurat pisał scenariusz do jego przygód.
A sama postać zyskała na tyle popularności, że także film upomniał się o tego bohatera. Że o serialu nie wspomnę. Swoją drogą całkiem ciekawy ten serial,...

QUEENfan | 2018-05-23

Trzyma w napięciu jak najlepsze filmy sensacyjne z ery VHS, ciężki, przytłaczający klimat z rewelacyjną kreską Michaela Larka.

Fub4r | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018