Trylogia Szpiegowska

Vincent V. Severski Wydawnictwo: Czarna Owca kryminał, sensacja, thriller
Czarna Owca
2014-11-23
2014-11-23

Rewelacja. Świetny, współczesny cykl dla każdego, niezależnie od płci, wieku, zainteresowań. Doskonały na przestój czytelniczy. Świetnie napisany, z tempem, tajemnicą, trzymający w napięciu. Zazdroszczę wszystkim, którzy są przed lekturą. Po zakończeniu tęskni się za bohaterami.

znakomicie się czyta i praktycznie czyta się od razu całość bo trudno się oderwać od ciasnego, wciągającego i bardzo polskiego klimatu; pieprzu dodaje duże prawdopodobieństwo prawdziwości
wątków, zdarzeń i ludzi i to znanych nam ludzi; formuła klasyczna główny szpieg pułkownik Leski postać pozornie nieciekawa, trochę śmieszna, zepchnięta na siódme piętro a jednak trzęsie całym wywiadem i państwem; a jednocześnie pozostaje w ukryciu i nie pławi się w świetle sukcesu; jeśli mamy takich ludzi w sŁużbach (ale raczej już zostali wypchnięci o czym świadczy bomba pod Bydgoszczą)) możemy spać w miarę spokojnie; trudno wrócić do literatury pięknej w klasycznym wydaniu

Trylogia nadzwyczaj bardzo dobra. Nie spodziewałam się po polskim pisarzu takiej twórczości. Czapki z głów. Czekam na kolejne powieści

Rewelacja nic dodać !!

Rewelacja nic dodać !!

Książkę ktoś mi polecił. Długo zwlekałam. Że nie dla mnie, że literacki świat szpiegów i wywiadu mnie nie wciągnie itd...
A jednak...

Bardzo dobra powieść plus rewelacyjna interpretacja Krzysztofa Gosztyły (który wśród lektorów jest dla mnie numerem jeden) gwarantują świetnie spędzony czas.

Polecam.

A jednak...

Polecam.

No miód po prostu

No miód po prostu

3 szpiegowskie powieści Severskiego. Każda inna ale łączy je ten sam zespół Konrada Wolskiego. Przybliża działalność wywiadowczą i współpracę z innymi krajami w tym zakresie. Ciekawa, nie przeintelektualizowana lektura.

"Nielegalni"
Świetnie czytająca się książka mimo braku trupów i krwi. Subtelnie przedstawiona wartka akcja z położeniem nacisku na planowanie i niszczącą rolę przypadku lub jak kto woli łutu szczęścia w drobiazgowo zaplanowanych akcjach wywiadu. Rzecz dzieje się współcześnie jednak odniesienia do polityki są nienachalne podane. Bardziej to lekkie przymrużenie oka do myślących samodzielnie.
Czyta się doskonale, trudno się oderwać, a lektura gruba.
"Niewierni"
Kontynuacja wątków nieznacznie bardziej krwista i dynamiczna, wciąż jednak duży nacisk położony na pracę koncepcyjną. Z lektury wyniosłam wrażenie, że praca wywiadu polega na splocie przypadków i szukaniu łutu szczęścia, które chwyta się za ogon i dusi jak cytrynkę.
Lektura ciekawa, zachęcająca do kontynuacji.
"Nieśmiertelni"
Zmienia się klimat książki. Nadal fabuła szpiegowska ukazywana jest od strony planowania, ale więcej tu dynamiki i "rzeczywistej" pracy szpiega takiej znanej z Bonda;). Czyta się nadal z wypiekami na twarzy.

"Nielegalni"

Świetnie się czyta. Książka szpiegowska w polskich realiach.

Świetnie się czyta. Książka szpiegowska w polskich realiach.

• E-Booki
  • Schowek - thrillery