Okładka książki Jak poradzić sobie po rozstaniu? Wyciągnij wnioski z nieudanego związku i rozpocznij
Renata Zarzycka Wydawnictwo: The Black Horse poradniki
poradniki
The Black Horse
2016-03-30
2016-03-30

Chyba pierwszy raz wystawiam książce tak słabą ocenę. Straszliwy i chaotyczny bełkot. Są na rynku lepsze książki w temacie. W zasadzie słowo "coaching" na okładce powinno samo w sobie stanowić ostrzeżenie przed lekturą tego 'lania wody'.

Polecam książki psychiatrów, psychologów, tę jednakże należy omijać szerokim łukiem. Cieszę się, że miałam ją w abonamencie Legimi i nie płaciłam za nią dodatkowo żadnych pieniędzy.

Super Coach i profesjonalny terapeuta, treść na 5 ❤️ To jest tylko dla osób, które wyszły ze związku lub trudnej relacji, są już po rozstaniu i chcą z optymizmem i radością odbudować się na nowo, podnieść swoją samoocenę i odszukać własne szczęście i miłość w sobie, aby poczuć się silne! To dla osób dojrzałych, które biorą odpowiedzialność w swoje ręce i chcą się rozwijać, zamiast siedzieć w negatywnych myślach i w roli ofiary oraz poprzez pesymistyczne złośliwe komentarze roztrząsają przeszłość i tkwią w niej po uszy w emocjach żalu, roszczeń, w obwinianiu innych oraz w pretensji do świata. To postawa niedojrzałej emocjonalnie, infantylnej osoby. Chyba nikt nie chce być zbyt długo w takich emocjach. Stąd ten audiobook oraz jego odpowiednik w formie ebooka jest dobra pozycja dla osób dorosłych i emocjonalnie dojrzałych, które chcą wyjść z roli ofiary przeszłości. Miło się słucha i czyta. Jest tam wiele porad oraz pięknie przeprowadzony coaching i zadawane nam pytania w profesjonalny sposób. Zresztą wszystkie blisko 100 audiobooków i ebooków autorki to ogromna wiedza, której tak bardzo dziś brakuje ludziom, aby mogli uzdrawiać w sobie choroby psychosomatyczne oraz samych siebie i swoją duszę poprzez "Kwantową MOC uzdrowienia" ( nazwa serii audiobooków i ebooki).
Dziękuję za podzielenie się swoimi osobistymi doświadczeniami z praktyki a nie tylko teorią, co dodaje dodatkową wartość badan naukowych na doświadczeniu, dla tej pozycji. Osobiście dodaję tę pozycję do subskrypcji i inne audiobooki oraz ebooki tej autorki. To kolejna profesjonalna pomoc w terapii rozstania i generalnie w drodze do dobrostanu, do dobrego szczęśliwego życia z pozytywnym nastawieniem do świata. Nawet jeśli coś jest nie po naszej myśli i bardzo byśmy czegoś nie chcieli, to dr Renata Zarzycka tłumaczy podobnie, jak w całej serii "Mindfulness - trening usuwalności", że wszystko jest po coś i ma sens. Podobnie jak w serii o zasadach działania energii w naszym życiu - energii myśli, słowa, reakcji działania lub bierności, energii pożywienia, roślin, wody, ziemi, środowiska w jakim przebywa człowieka oraz wpływu tego na nasze zdrowie, to wszystko również ma wpływ na działanie ludzi i dalsze tego konsekwencje. Warto nauczyć się panować nad sobą i swoimi emocjami, nad tym gdzie kierujemy swoją uwagę i ku czemu kierujemy swoją energię... O tym też jest audiobook i ebook mówiący o tym "Co wybierasz po rozstaniu, żal gniew czy smutek lub radość i szczęście" , a także seria Kwantowa Moc Uzdrawiania o zasadach energii i przestrzeniach psychologicznych w postaci filozofii indyjskiej a inaczej jako czakroterapia w celu dojścia do swojego wnętrza i poznania samego siebie, wyciszenia się, zdrowego snu, uspokojenia rozszalałych myśli, rozładowania napięcia itd... Autorka ma wiele ciekawych pozycji książkowych na ten temat, w formie audiobooków i ebooków, które są pomocne dla zdrowia ludzi i osiągania wewnętrznego spokoju, szczęścia i dobrostanu. W swoich pracach, dr Zarzycka łączy zdrowie fizyczne z psychicznych i zajmuje się Psychosomatyką w pojęciu medycyny holistyczną. Polecam tę i wiele innych cyfrowych książek tej terapeutki, licencjonowanego coacha, praktyka medycyny żywienia i doktora komunikacji społecznej ❤️

Na koniec refleksja...
Czytając i analizując niektóre komentarze napisane tutaj mam wrażenie, że piszące je osoby albo są z konkurencji, albo nie wyszły jeszcze ze związku i nawet po rozstaniu nie odcięły więzów energetycznych. Tym samym nie potrafią z optymizmem patrzeć na świat i dostrzec żadnej pozytywnej cechy w audiobooku, poza krytyką autorki i treści. Najgorzej, jak ktoś nie rozumie, że mowa tu o rozstaniu i sytuacji po relacji, a nie o powrocie. Autorka nie pisze o tym, jak na siłę zatrzymać faceta czy kobietę w relacji i przedłużyć często agonię związku. To, że ludzie się rozstają związane jest również z ich rezonowaniem już w innej energii, niż jak się poznali. Oznacza to, iż taka użalająca się nad sobą osoba nie odcięła się energetycznie jeszcze od starego i nie zatrzasnęła mocno drzwi za sobą, aby wejść w nowe. Taka osoba będzie zatem w szpagacie, a to dość niewygodna pozycja. Jak długo tak będzie tkwić?
Zapewne do chwili kiedy uświadomi sobie to co ma nieuświadomione w chwili obecnej.... bo nie chce tego zobaczyć lub nie zna wszystkich faktów, albo wygodnie jej jest tkwić w roli ofiary i ma z tego korzyści. Myślę, że warto jak najszybciej wyjść z letargu i obudzić się w tu i teraz.

Porażka! Nawet nie próbujcie tego czytać, bez względu na to, czy jesteście po rozstaniu, czy chcecie zajrzeć z ciekawości. Takiego bełkotu można się spodziewać po kafeterii, a nie po ebooku napisanym przez dorosłą kobietę... To bardzo przykre, że potem przez takie osoby każdy coach jest postrzegany jako kretyn rzucający cytatami Paulo Coello.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pieniądze wyrzucone w błoto. Jakieś głupie afirmacje. Jeśli rozpadł się Twój ważny związek, partner odszedł, a Ty jesteś w szoku, tęsknisz - nie zaglądaj do niej nawet. Mnie tylko zdołowała. Może pomoże bardzo młodym ludziom po krótkich związkach. Wmawianie komuś w dojrzałym wieku, że zasługuje na udany związek, jest okrutne. Mój związek był wspaniały przez długie lata, aż coś się zepsuło. Nie szukam nowego, gdy świat mi się zawalił. Nie zmieni to mojej rozpaczy. Oczekiwałam większej empatii, a nie porad z magazynów dla dziewcząt. No cóż, naiwna jestem po raz kolejny.

• Psychologia
  • Rok 2020
  • Przeczytane 2023
  • Ulubione w 31 - Audiobooki
  • Psychologia / poradniki
  • Scan

Renata Zarzycka Jak poradzić sobie po rozstaniu? Wyciągnij wnioski z nieudanego związku i rozpocznij "nowe życie" bez obwiniania się o przeszłość Zobacz więcej