Niepowtarzalni z Wielkopolski

Wydawnictwo: Witanet
polska, wielkopolska, patriotyzm
historia
LubimyCzytać

Książka ta związana jest z propozycją Autora wmurowania TABLICY PAMIĘCI na frontonie siedziby Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Poznaniu, zawierającą 51 nazwisk lekarzy weterynarii związanych z Wielkopolską, którzy zginęli/polegli czy zostali zamordowani w okresie walk z okupantami i innymi wrogami, ponad 70 lat temu. "Niepowtarzalni" ginęli nie tylko na froncie - w walkach nad...

"Niepowtarzalni" ginęli nie tylko na froncie - w walkach nad Bzurą czy pod Monte Cassino, jako zakładnicy w pierwszych dniach wojny czy w powstaniu w getcie bądź w powstaniu warszawskim ale także w obozach, czy zamordowani strzałem w tył głowy w Katyniu, Charkowie i w Ponarach. Swoje młode życie oddali także tuż po wojnie, w wyzwolonej i wolnej Polsce.
Autor, dr n. wet. Włodzimierz A. Gibasiewicz, urodził się w Sulmierzycach. Mieszkał w Ostrowie Wlkp. Ukończył Technikum Weterynaryjne we Wrześni oraz Wydział Medycyny Weterynaryjnej na dzisiejszym Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 40 lat prowadzi gabinet weterynaryjny dla dużych i małych zwierząt w Dusznikach.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!