Psy i rycerze

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
wojna
Pistacia

Doskonale napisana powieść przygodowo-wojenna, którą się czyta jednym tchem. Barwne opisy walk powietrznych, błyskotliwe dialogi, tempo akcji mogące przyprawić o zawrót głowy oraz dbałość o realia rzadko spotykane w tego typu powieściach sprawiają, że będzie to książka czytana nie tylko przez miłośników lotnictwa czy powieści wojennych. Zawiera ona także krótkie wprowadzenie w historię lotnictwa z czasów I wojny światowej oraz zdjęcia najpopularniejszych maszyn latających.

[opis wydawcy]

mirolek | 2012-03-27

Ciekawa i dynamiczna opowieść o latach pierwszej wojny, gdy lotnicy byli herosami niebios, gdy honor był wartością a czas płynął wolniej. Ludzie na każdej wojnie giną a pamięć o nich zaciera się z każdym dniem po jej zakończeniu jednak o tych którzy tworzyli historię walk powietrznych nie sposób zapomnieć. Tą zasadę wykorzystuje zręcznie autor prowadząc wątek przez front, rywalizację o tytuł myśliwskiego ASA ukazując jednocześnie postęp techniki i coraz to nowe możliwości techniczne budowanych samolotów.
Ta książka, moim zdaniem zawiera najlepsze opisy walk powietrznych a czytając słyszymy szum powietrza, czujemy drżenia silnika i słyszymy świst dziurawiących nasz samolot pocisków.
ms

nocheoscura | 2016-07-12