Taoismus
taoizm, Chiny
religia
Pistacia

Taoizm narodził się w Chinach i jest obok konfucjanizmu i buddyzmu jedną z trzech największych religii tego kraju. Korzenie taoizmu sięgają co najmniej 2500 lat wstecz. Pojęciem taoizmu obejmowane są bardzo różne tradycje, które mają jedną istotną cechę wspólną: we wszystkich tradycjach taoistycz-nych Tao czczone jest jako absolut. Książka ta jest wprowadzeniem do różnych nurtów tradycji...

Książka ta jest wprowadzeniem do różnych nurtów tradycji taoistycznej. Jej podstawę stanowią najnowsze publikacje, przeznaczona jest jednak raczej dla laików niż dla specjalistów.
W pierwszej części przedstawione są początki taoizmu oraz kilka elementów światopoglądu. Druga część poświęcona jest rozwojowi tradycji taoistycznej i jej najważniejszym szkołom, podczas gdy trzecia omawia najważniejsze tematy, jak nieśmiertelni czy święte góry.

[opis wydawcy]

krystyna kalinowska | 2012-03-21