Wszystkie poranki świata. Ponad 40 propozycji na wyśmienite śniadania

Okładka książki Wszystkie poranki świata. Ponad 40 propozycji na wyśmienite śniadania Laura Ascari, Elisa Paganelli
Laura AscariElisa Paganelli Wydawnictwo: Buchmann kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Buchmann
2018-01-01
2018-01-01
kulinaria kuchnia przepisy śniadania

Całkiem pyszne przepisy, dość egzotyczne w większości. Polecam, dla urozmaicenia diety!

Jeśli szukasz śniadań których przygotowanie trwa 1,5 godziny, albo śniadań z tak powszechnie dostępnych składników jak: zielone platany i sok z tamaryndowca to właśnie dla Ciebie jest ta książka.
Książka idealna do oglądania zdjęć i kurzenia się na półce.

Książka idealna do oglądania zdjęć i kurzenia się na półce.

1982

Pyszna książka, która pozwoli urozmaicić każde śniadanie. Przepisy są bardzo proste, ale wielkim plusem są apetyczne zdjęcia i cudowne ilustracje. Piękna książka, w sam raz na prezent.

Kulinarna podróż po kontynentach, krajach i kuchniach różnych narodów. Propozycje barwne, aromatyczne, czasem śmieszne, a czasem wręcz szokujące. Potrawy, które możemy przygotować w pół godziny lub kilka dni, ale przede wszystkim inspiracje i pozytywna atmosfera, dzięki której początek dnia nabierze nowego smaku.

Bardziej wyczerpującą opinię o książce dodałam na blogu Redhead in Wonderland, gdzie serdecznie zapraszam:

Bardziej wyczerpującą opinię o książce dodałam na blogu...

Bardzo fajna, pięknie wydana książka. Dużym plusem jest to, że przepisy zawierają składniki ogólnie dostępne (poza kilkoma wyjątkami) w każdym supermarkecie.
Jedyny mankament jaki widzę (ale to w tym przypadku bardzo subiektywne odczucie) to fakt, że większość śniadań jest na słodko, ale to już kwestia gustu :)

Każde dziecko wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia.
Aby mieć energie na resztę dnia, potrzebujemy solidnej dawki energii.
Dwie autorki Elisa Paganelli i Laura Ascari w książce pt. ”Wszystkie poranki świata” zapraszają Was na cudowną podróż do egzotycznych miejsc, w których głównym składnikiem potraw są promienie słońca.
Niektóre książki kucharskie zachęcają jak gotować zgodnie z porami roku, zaś ta książka zachęca Was, aby odkryć smakołyki, których nigdy wcześniej nie próbowaliście, smaki, których można skosztować tylko raz do roku i energię, którą może Wam dodać smaczne śniadanie.
W tej książce znajdują się 43 przepisy, z 43 krajów całego świata, a na pierwszy rzut przepis z Afganistanu na różową herbatę z mlekiem.
Niesamowita herbata w magicznym ogrodzie pełnym herbacianych róż.
Z kolei Alaska zaprasza Was na pieczoną owsiankę. Spora dawka płatków owsianych i bakalii zapewni Wam energię na cały długi dzień.
Egipt słynie głównie z pasty z bobu.
Odkrywanie nowych smaków może okazać się wspaniałą przygodą. Łagodna kwaskowatość cytryny, pikantna słodycz papryki. Poproś kogoś, aby przygotował dla Ciebie taką pastę.
Czy odgadniesz wszystkie jej składniki?
Zupa z Miro z Japonii - ciepła i kojąca zmysły zupa.
Spróbuj jej i wyobraź sobie siebie w kimono - na spacerze wśród kwitnących wiśni.
Wydawnictwo Buchmann wydało przepiękną książkę w twardej oprawie, szytą, zawierającą niezwykłe przepisy, tak jak niezwykłe są miejsca, z których pochodzą te przepisy.
Elisa zaprojektowała te przepisy, a Laura je sfotografowała i zadbała o to, aby te rysunki tworzyły klimat miejsc z których pochodzą te przepisy.
Czy dasz się zaprosić na taką podróż?
Zachęcam bardzo - zajrzyj do tych przepisów i poczuj klimat i magię miejsc, tak bardzo różniących się od siebie.
Ta książka to bilet w jedną stronę, dzięki któremu obudzisz się w innym mieście, w innym miejscu na świecie - bez konieczności przestawiania zegarka.

Każde dziecko wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia.
Aby mieć energie na resztę dnia, potrzebujemy solidnej dawki energii.
Niektóre książki kucharskie zachęcają...

Książka dla każdego kto lubi gotować :)
Śniadanka z każdego zakątka świata ?
Dla mnie bomba.
Szybko i smacznie :)
Szata graficzna książki jest piękna !
Gdy tylko ją kupisz będziesz chciała gotować od razu.
www.zaczytanasowka.pl

Książka dla każdego kto lubi gotować :)
Śniadanka z każdego zakątka świata ?
Dla mnie bomba.
Szybko i smacznie :)
Szata graficzna książki jest piękna !
Gdy tylko ją kupisz będziesz chciała gotować od razu.
www.zaczytanasowka.pl

Bardzo ładne wydanie. Przepisy proste w wykonaniu. Książka godna polecenia.

Bardzo ładne wydanie. Przepisy proste w wykonaniu. Książka godna polecenia.

Pięknie wydana książka z prostymi przepisami na śniadania lub przekąski.

Pięknie wydana książka z prostymi przepisami na śniadania lub przekąski.

• Kuchnia
  • Kulinarne
  • Kulinaria
  • Kucharskie

Dodaj cytat z książki Wszystkie poranki świata. Ponad 40 propozycji na wyśmienite śniadania