Niesamowity Billy Wild

Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Incredible Billy Wild
LubimyCzytać

Billy ma trzy marzenia: mieć psa, być kimś wyjątkowym i żeby jego kolega ze szkoły po prostu zniknął. Jego największe marzenie spełnia się, kiedy znajduje w ogrodowej szopie czworonoga. Billy jest pewny, że to cud. Chłopiec musi jednak ukrywać go przed Ojcem i poprzednim domem – okrutną farmą, na której trenowano go do wyścigów chartów, a potem zamknięto w klatce. To zadanie nie jest jednak...

Jego największe marzenie spełnia się, kiedy znajduje w ogrodowej szopie czworonoga. Billy jest pewny, że to cud. Chłopiec musi jednak ukrywać go przed Ojcem i poprzednim domem – okrutną farmą, na której trenowano go do wyścigów chartów, a potem zamknięto w klatce. To zadanie nie jest jednak łatwe, tym bardziej, że szkolna koleżanka Billy’ego zgłasza chłopca i jego czworonoga do lokalnego talent show!
Nadszedł czas, by Billy zrobił coś odważnego, szalonego i wyjątkowego…

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Buba | 2018-06-08
Przeczytana: marzec 2018

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że "Niesamowity Billy Wild"
Joanny Nadin jest książką niesamowitą! Tak sądzę, tak czuję!
Wciągała mnie ta historia pomalutku, niewielkimi kroczkami.
Czytałam o marzeniach, tęsknotach i perypetiach małego bohatera,
współczułam mu, kibicowałam, przywiązałam się do niego i.... pokochałam.
Pod koniec popłakałam się, potem śmiałam się głośno, a przewracając ostatnią stronę
poczułam w sercu ciepło i ulgę. Tu też nie przesadzam :-)

Kim jest Billy Wild?
To 10-letni chłopiec, który w czasie ferii - na zlecenie nauczycielki - pisze listy do Boga.
To listy-sprawozdania z codziennych wydarzeń (i myśli).
Billy pisze jak potrafi, bardzo naiwnie, trochę jak do kolegi, trochę jak do cudotwórcy,
trochę jak do przedstawiciela innej cywilizacji.
Opowiada o zdarzeniach, prosi o przysługi, o interwencje,
zwierza się (z tęsknoty za zmarłą mamą, z chęci posiadania psa),
objaśnia świat współczesny (Google, seriale, cheetosy, strajki),
wyznaje / usprawiedliwia błędy /...

DiamentowaRóża | 2018-05-19
Przeczytana: 04 maja 2018

Gdybym miała dzieci, na pewno przeczytałabym im tę książkę. Zabawna, choć poruszająca dosyć istotne problemy, jak cierpienie zwierząt, niepełna rodzina czy dorastanie.
Billy przedstawiam nam opowieść swoich ferii wielkanocnych w listach, których adresatem jest Bóg. Mimo to, autorka nie chce nam narzucić, czy On istnieje, czy też nie ani jakie powinniśmy mieć poglądy religijne.
Nie raz uśmiałam się przy czytaniu, a pod koniec zakręciła mi się łezka w oku, mimo, że mam 16 lat.
Myślę, że warto ją przeczytać, nawet będąc starszym (choć wówczas nie należy spodziewać się spektakularnego zakończenia - to jednak książka dla dzieci, która ma coś przekazać, mieć charakter lekko dydaktyczny, a nie zaskakiwać).
Miło się ją czytało i ogólnie polecam, ale lepiej nie czytać dziecku poniżej tych 9 lat.

Przy okazji bardzo dziękuję za książkę, która trafiła w moje ręce dzięki Patrykowi F. Drzewieckiemu. Zrobił super recenzję tej książki - https://www.youtube.com/watch?v=0cBCGr3UUPo&t=40s

sillmagg | 2018-09-02
Przeczytana: 10 października 2018