Fantastyczna Jane Austen. Rozważna i romantyczna

Okładka książki Fantastyczna Jane Austen. Rozważna i romantyczna Jane Austen, Joanna Nadin
Okładka książki Fantastyczna Jane Austen. Rozważna i romantyczna
Jane AustenJoanna Nadin Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Fantastyczna Jane Austen literatura dziecięca
literatura dziecięca
Fantastyczna Jane Austen
Zielona Sowa
2023-08-09
2023-08-09

Nowa, zaskakująca nowoczesnością, językiem, zabawnym stylem i pełnymi humoru ilustracjami seria Fantastyczna Jane Austen zyskuje coraz więcej zwolenników. Opowiedziane na nowo powieści sprawiają, że młody czytelnik chętniej po nie sięgnie.

"Rozważna i romantyczna" to trzecia część tej serii. Tym razem poznajemy rodzinę Dashwood, która musi zmierzyć się z trudną sytuacją. Gdy umiera pan Dashwood, jego żona i córki opuszczają rodzinny dom i przenoszą się do nieco skromniejszego. Rozważna Elinor i romantyczna Marianne próbują odnaleźć swoje szczęście. Będą potrzebowały siebie nawzajem, by połączyć swoje siły.

Fantastyczna Jane Austen to seria, która przenosi w czasie, porusza, pokazuje wartości i relacje rodzinne epoki. A wszystko to opowiedziane tak, by zaciekawić młodego czytelnika. Nie bez znaczenia są tutaj zabawne czarno-białe ilustracje. Dzięki takim zabiegom klasyka literatury staje się ciekawsza i można ją odkrywać na nowo.

Gdy umiera Pan Dashwood wdowa wraz z córkami musi wyprowadzić się z domu rodzinnego. Zostają zmuszone to życia w skromniejszej posiadłości. Główne bohaterki zaczynają układać sobie życie w nowych realiach. Mają odmienne podejście do miłości. Elinor jest bardzo rozważna, natomiast Marianna zdecydowanie posiada duszę romantyczki. Pierwsza z nich skrycie darzy sympatią brata swojej szwagierki. Łączy ich wyjątkowa nić porozumienia. Marianna natomiast zakochuje się bez pamięci w swoim wybawcy. Ta relacja bardzo szybko się rozwija, ale i również bardzo szybko wywołuje u naszej bohaterki morze wylanych łez. Obie panny pragną miłości niestety złośliwy los płata figle i rzuca im kłody pod nogi. Czy Elinor i Marianna odnajdą miłość ?

Cieszy mnie fakt, że młode pokolenie może poznać tą ponadczasową klasykę napisaną w lekkiej formie, idealnie dostosowanej pod względem językowym dla młodego czytelnika ! Książka jest zdecydowanie krótsza niż oryginał, ale w dalszym ciągu zachwyca swym przekazem.

To rewelacyjna powieść o pierwszej miłości tocząca się w czasach kiedy konwenanse rozdzielały zakochanych. Zdecydowanie za często wygrywała majętność z miłością.

„Rozważna i romantyczna” to kolejna książka z serii „Fantastyczna Jane Austen” przeznaczona dla młodych czytelników.
Jak dla mnie była to najlepsza wersja uproszczona. Czytało mi się ją najlepiej, ale to chyba dlatego, że napisała ją inna autorką. Język i samo napisanie tej książki było dużo lepsze niż w dwóch wcześniejszych książkach.
Oczywiście powieść jest wypełniona pięknymi i zabawnymi ilustracjami, które cieszą oko. Całość wygląda bardzo dobrze.
Bardzo przyjemna książka dla małych dziewczynek. Gdybym miała wprowadzać swoją córkę w świat Jane Austen, to zaczęłabym od tej książki.

Oczywiście powieść jest wypełniona...

• PONIŻEJ 6.5, ZBIÓR, POWTÓRZONA, ODRZUCONA
  • Muszę kupić