Zgłosuj na książki roku 2017

Klan Kossaków

Wydawnictwo: Arkady
L_Settembrini

Klan Kossaków to historia czterech pokoleń krakowskiej rodziny mającej trwałe miejsce w polskiej kulturze. Książka znakomicie oddaje atmosferę kolejnych epok, przytacza liczne anegdoty, zdradza tajemnice dynastii Kossaków, która swój patriotyzm i umiłowanie ojczyzny wyrażała nie tylko pędzlem, ale i piórem. Kossakowie ilustrowali powstania narodowe, epopeję napoleońską, walki I wojny światowej. Zostawili także, choć pod innym nazwiskiem, trwały ślad w poezji i literaturze…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

MoznaPrzeczytac | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

Książka zawiera liczne anegdoty, ale i wstydliwe tajemnice klanu Kossaków. Zdrady, romanse, pojedynki, wielkie miłości, wielkie marzenia, tekst dopełniają archiwalne fotografie. Ponadto, poprzez liczne dygresje, autor pokazuje jak działał świat artystyczny tamtych czasów. Dowiadujemy się o losach innych malarzy, poetów, wydawców.
Pełna recenzja na:

Krzysiek | 2018-02-23

Polecam tą książkę. Wciągająca fabuła

Irek | 2018-02-23

Bardzo polecam tą książkę. Umila czas

Genowefa | 2018-02-23

Anna__Magdalena | 2018-02-22
MZ1952 | 2018-02-21
Chmurzasta87 | 2018-02-21
Patronaty tygodnia

Rozpoczynamy kolejny tydzień, a wraz z nim prezentujemy nowości ze znaczkiem lubimycztać.pl na czwartej stronie okładki. Tym razem polecamy waszej uwadze m.in. książkę Marka Sołtysika o czterech pokoleniach krakowskiej rodziny Kossaków. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy thrillerów – na księgarskich półkach pojawią się „Niewiadoma” Marka Stelara i „Mroczny układ” Dawida Waszaka.