Znajdź w życiu sens

Tłumaczenie: Anna Czajkowska
Wydawnictwo: Muza
The Power of Meaning
Bezimienna

Poszukiwanie sensu życia daje większe poczucie spełnienia niż dążenie do szczęścia.

Jak wieść życie dobre, bogate i satysfakcjonujące. Gdzie szukać źródeł sensu życia i jak je wykorzystać, aby dodać głębi własnej egzystencji. Ta książka wyjaśnia również, jakie są korzyści z życia z sensem - dla nas samych, naszych rodzin, miejsc pracy i społeczeństwa

źródło opisu: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2888-znajdz-w-zyciu...(?)

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2888-znajdz-w-zyciu...»

tajemniczeksiazki | 2018-03-09
Przeczytana: 09 marca 2018

W życiu każdego człowieka nadchodzi czasem chwila, w której zaczyna on zastanawiać się nad sensem swojego życia. Niejednokrotnie, przemyślenia te nie prowadzą do żadnych konkretnych stwierdzeń, co wywołuje jedynie frustrację. Takim ludziom z pomocą przychodzą poradniki i wszelkie im podobne pozycje, których zadaniem jest pokazanie człowiekowi drogi, dzięki której w prosty sposób może on odnaleźć sens swojego życia. Jednym z nich jest niedawno wydana publikacja autorstwa Emily Esfahani Smith pt "Znajdź w życiu sens".

Emily Esfahani Smith to autorka kilkunastu publikacji, w których porusza takie tematy, jak kultura, psychologia, czy związki międzyludzkie. Jest absolwentką psychologii pozytywnej uniwersytetu w Pensylwanii. Jej artykuły często publikowane są w najważniejszych gazetach świata, takich jak np. New York Times, Wall Street Journal, czy The Atlantic. Prywatnie wraz z mężem mieszka w Waszyngtonie.

"Znajdź w życiu sens" to zdecydowanie książka inna, niż wszystkie. Jest to...

Elwira | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Książka na pewno nie jest poradnikiem „receptą na szczęście” jakich mamy zalew ostatnimi czasy. Na pewno zaś jest mądra i prawdziwa i raczej naświetla nam pewne sprawy. Pozwala m.in. lepiej zrozumieć, po co jesteśmy na świecie i jaki jest sens naszego bytowania. Wszystko po to aby nasze potyczki z życiem i szczęściem przechylały szalę jak najczęściej w naszą stronę.

A podstawą wszystkiego, jak sobie uświadomiłam, jest po prostu pozytywne myślenie, nastawienie. I tego się trzymajmy.

Znajdź w życiu sens – została napisana sensownie, prostym i przystępnym językiem polecam każdemu.

Aniaczyanka | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Jeśli lubicie czytać opowiadania historyczne, to jest to książka dla Was! Autorka opisuje w niej co możemy zrobić, aby znaleźć w życiu więcej sensu. Robi to jednak w bardzo przystępny i ciekawy sposób, ponieważ opowiada na przykładach ze swojego życia, z życia swoich znajomych, a także z historii i badań naukowych. Dzięki temu książkę czyta się naprawdę ciekawie. Nie ze wszystkimi tezami się zgadzam, ale większość dała mi do myślenia

MoznaPrzeczytac | 2018-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2018

„Szczęście” to mityczny stan obiecany kroczącym na drodze sukcesu, gdzieś tam, czeka na końcu ścieżki pełnej wyrzeczeń. Wystarczy, że bardzo chcesz! Wystarczy, że będziesz ciężko pracować! Tyle że nie ma żadnej ścieżki — zdaje się uświadamiać nas autorka — a uganianie się za obiecanym szczęściem to marchewka na kiju. Książka ta to nie jest kolejna pozycja, która obieca Ci spełnienie warte pokazania na instagramie. Ale z pewnością pomoże w głębszym doświadczaniu życia takim, jakie ono jest.
Pełna recenzja książki na:

książek: 2078
natalia | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Świetna okładka zdecydowanie idzie w parze z zawartością książki - solidna, poparta teoriami psychologicznymi i badaniami eksperymentalnymi. Ale przede wszysykim, co najistotniejszej dla mnie, historiami i opowieściami osób, dla których życie niekoniecznie było łaskawe, a którzy przez wszelkie trudności niezwykle się rozwinęli i znaleźli swój sens. Skłania do refleksji i poszukiwań tego, co najważniejsze.

Kejdi | 2018-12-15
Przeczytana: 16 grudnia 2018