Wyzwanie czytelnicze LC

Dziewczyna na karuzeli

Wydawnictwo: Czarna Owca
Girl in snow
Ag2S

Kim jesteś, gdy nikt nie patrzy? Kiedy lubiana przez wszystkich uczennica Lucinda Hayes zostaje zamordowana, mieszkańcy małego miasteczka w Kolorado są zszokowani. Najbardziej dziwi to chłopaka, który kochał ją za mocno, koleżankę, która zazdrościła jej idealnego życia i policjanta wyznaczonego do zbadania sprawy. Cameron, Jade i Rus będą musieli zmierzyć się ze swoimi najmroczniejszymi...

Kim jesteś, gdy nikt nie patrzy?

Kiedy lubiana przez wszystkich uczennica Lucinda Hayes zostaje zamordowana, mieszkańcy małego miasteczka w Kolorado są zszokowani. Najbardziej dziwi to chłopaka, który kochał ją za mocno, koleżankę, która zazdrościła jej idealnego życia i policjanta wyznaczonego do zbadania sprawy. Cameron, Jade i Rus będą musieli zmierzyć się ze swoimi najmroczniejszymi tajemnicami, aby poznać prawdę i odzyskać spokój…

Wspaniałe studium tożsamości pokazujące, jak cienka może być granica pomiędzy miłością a obsesją, podglądaniem a patrzeniem, prawdą a wspomnieniem.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/dziewczyna_na_karuzeli,p980116794

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/dziewczyna_na_karuzeli,p980116794

lila | 2018-06-03
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Zdecydowanie nie moja bajka :-)
Nie podobała mi się ta książka.
Kładę na półkę obok: "Zapisane w wodzie" i "13 powodów", czyli strata czasu i oczu.

WielkiBuk | 2018-03-03
Przeczytana: luty 2018

„Dziewczynę na karuzeli” czyta się z narastającą obawą, z pytaniem, które buzuje w głowie – ilu jest na świecie ludzi, którzy nie żyją własnym życiem? Ilu jest pożeranych przez obsesyjne, voyeurystyczne pragnienia podglądania, patrzenia, wygapiania cudzych światów? Oko niczym luneta, lupa, penetrująca lornetka pogrążone w żądzy patrzenia. Oko, które hipnotyzuje mózg, opętuje ciało… Jak u George’a Bataille’a, dla którego oko miało również symboliczny wymiar lustra, służyło transgresji, przekraczania granic i wreszcie do zaglądania w głąb samego siebie. Danya Kukafka umiejętnie wykorzystuje ten motyw, doprowadzając swoich bohaterów na skraj poznania, nad przepaść zrozumienia – czy powrócą stamtąd w pełni władz umysłowych zależy już tylko od tego, czy uda im się dostrzec światła w ciemności.

aaaniia | 2019-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Nudna. W ogóle nie poczułam, że czytam triller. Z każdej całej strony tekstu istotne do posunięcia się historii naprzód bywały co najwyżej 1-2 zdania (niektóre strony lub nawet rozdziały można by było bez konsekwencji pominąć).
Książka napisana jest prostym językiem i szybko się ją czyta.
Mimo wszystko byłam ciekawa zakończenia, choć trochę się zawiodłam kiedy do niego dotarłam - spodziewałam się czegoś ciekawszego, miałam wrażenie, że autorka nie miała już na nie pomysłu.

Jakub | 2018-02-23

Wciągająca książka pełna sytuacji które stwarzają ludzie kładkę innym osobom posługując się i wyłącznie plotkom. Uważam książkę za bardzo fajna i nakłaniającą do refleksji.

Tosiaalwayssmile | 2019-01-11
Na półkach: 2019, Przeczytane