Nela i polarne zwierzęta

Wydawnictwo: National Geographic
Nela, podróże
przygodowa
Łukasz

Cześć! Nazywam się Nela i mam dwanaście lat, a to jest moja dziewiąta książka. Wybierzemy się w niej na niezwykłą mroźną wyprawę. To będzie wyjątkowa przygoda, bo będziemy poszukiwać zwierząt polarnych, czyli takich, które występują w zimnych rejonach świata i lubią chłód. Nasze poszukiwania przeprowadzimy nie tylko na lądzie, lecz także w mroźnej morskiej wodzie! Będziemy obserwować orki,...

Cześć!
Nazywam się Nela i mam dwanaście lat, a to jest moja dziewiąta książka.
Będziemy obserwować orki, sprawdzimy, co foki robią pod wodą, poszukamy niedźwiedzia polarnego i popływamy z rekinem olbrzymim!
Zabiorę cię też na dno mroźnego morza i razem odkryjemy, jak wygląda arktyczna rafa.
Świat jest cudowny, a dzięki wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj ciepłe rzeczy i w drogę!
Nela
W tej książce znajdziesz dużo dodatkowych treści multimedialnych poukrywanych w tajnych kodach! Baw się ze mną. Szukaj tajnych kodów i oglądaj filmy!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: https://cdn.bonito.pl/zdjecie/1768412

NELA MAŁA REPORTERKA
Chyba wszystkie dzieci znają Nelę małą Reporterkę.

Dziewczynka podróżuje po świecie ze swoimi rodzicami odkąd skończyła 5 lat. Wszystkie swoje przygody opisuje w starannie i pięknie wydanych publikacjach, dodatkowo jest bohaterką ciekawych programów podróżniczych dla dzieci.

Dziś mała Reporterka ma już 12 lat, a Nela i polarne zwierzęta to akurat dziewiąta pozycja w jej dorobku. Książka wydawana została przez Wydawnictwo Burda Książki.

Osobiście bardzo lubię narrację Martyny Wojciechowskiej – kobiety, która jest niesamowicie otwarta na świat, a Nela jest moim zdaniem jej “dziecięcym odpowiednikiem”! Tak jak reportaże Wojciechowskiej są popularne wśród dorosłych, tak Nela ma masę fanów wśród młodych czytelników!

Wszystkie reportaże z podróży tej niepozornej, niemal zawsze uśmiechniętej dziewczynki, są przez dzieci wprost uwielbiane!

CZYTAĆ, OBSERWOWAĆ, ZADAWAĆ PYTANIA
Wiedzę o świecie można zdobywać na różne sposoby. Dzieciaki uwielbiają jednak, gdy jest...

Książki Neli Małej Reporterki pokazywałam Wam już tyle razy, że tak naprawdę powinnam mieć już problemy z pisaniem kolejnych recenzji książek z tej serii. Ale powiem Wam, że nawet jeśli za każdym razem się powtarzam to wcale nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia, bo uwielbiam tą dziewczynkę i jej przygody i jej książki i z ogromną przyjemnością będę prezentowała Wam każdą kolejną część :)

Poprzednia część była o kole podbiegunowym więc w sumie były tam zimowe, mroźne klimaty zupełnie jak i w tej części, jednak tym razem Nela skupia się wyłącznie na zwierzętach, tych żyjących w zimnie i wśród śniegów, a także pod wodą. Oczywiście wybierzemy się wraz z nią w kilka ciekawych i pięknych miejsc. Mnie jak zwykle ogarnia zazdrość, bo sama też chciałabym kiedyś odwiedzić takie kraje, zobaczyć takie cuda natury, takie piękne i niezwykłe gatunki zwierząt. Ach marzenia ;)

Tym razem wraz z Nelą wyruszymy na Grenlandię, do Islandii, do Finlandii oraz do Szkocji, ale nie będziemy tam...

Iwona | 2018-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2018