Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kółko hiszpańskiego

Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kółko hiszpańskiego Agnieszka Mielech
Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kółko hiszpańskiego
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Wilga Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 2) Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn literatura dziecięca
literatura dziecięca
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 2)
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Wilga
2014-02-19
2014-02-19

Emi prowadzi tam tajny klub czytajcie śmiało.

Emi prowadzi tam tajny klub czytajcie śmiało.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Może nie chcę ci się czytać tego co napisałam. Ale ta historia jest ważna i warto ją przeczytać, bo pokazuje, jak może być przyjaźń zależna od wyprowadzki i trudna bo z dnia na dzień możesz stracić osobę, z którą spędziłeś połowę swojego życia. Ja tak miałam mam to doświadczenie.

Ta seria książek mi przypomina dzieciństwie na dawnym osiedlu gdzie mieszkałam 6 lat temu (w bloku) i czytałam tą książkę z moimi przyjaciółkami za ściany. Spędzałyśmy razem czas praktycznie cały czas odkąd miałyśmy 5, 6 lat. Nawet założyłyśmy taki tajny klub. Lecz odkąd się przeprowadziliśmy to kontakt nam się urwał bo nie byłyśmy przyzwyczajone do siebie pisać, bo przecież widywałyśmy się co dziennie bez pisania tylko pukania do drzwi. Przez te całe 6 lat widziałyśmy się chyba po roku po wyprowadzce. Zmieniła się i to bardzo. Miała inny kolor włosów, twarz też inną i wzrost również. To z jednej strony smutne, że przez rok można się tak zmienić a z drugiej strony fajnie jeśli chcesz się zmienić wyglądowo.

Pamiętaj aby zachować kontakty z osobami, które są w danym momęncie twojego aktualnego życia ważne!
Długo to pisałam i staranie dobierałam słowa abyś mogła/mógł zrozumieć to co chciałam ci przekazać!
To wszystko dziękuję, że to przeczytałać/przeczytałeś. Jestem z ciebie dumna! Możesz to skopiować i wysłać znajomym lub do osoby, która jest dla ciebie ważna.
Miłego dnia, popołudnia, wieczoru albo nocy.

Co kolejna książka z tej seri staje się moją ulubioną

Co kolejna książka z tej seri staje się moją ulubioną

Zapraszamy do kolejnej rozmowy CoolCórek Kulturek, tym razem o 2 i 3 części przygód Emi i jej Tajnego Klubu Superdziewczyn:)

Drugi tom o przygodach Emi i jej koleżanek. Tym razem Tajny Klub próbuje rozwiązać sprawę zaginionej papugi i jak łatwo można się domyślić, bohaterki świętują kolejny sukces 🦜

Prosta historia, która niesie ze sobą pozytywny przekaz. Wielkim plusem jest wyjaśnianie pojęć, które dla Emi lub innych klubowiczek są nowe. Tym sposobem książka uczy dzieciaki nowych wyrazów i wyjaśnia ich znaczenie 🧠

Polecam 🙂

Książka bardzo ciekawa, ale na pewno gdybym była młodsza to by bardziej się mi spodobała.

Decyzja zapadła i powolutku zaopatrujemy się w kolejne części przygód Emi. Tak, żeby mieć swoje własne, bo ze wszystkich książek - najfajniejsze są takie "niemacane" przecież. A że Dzień Dziecka za pasem, to i okazja JEST!
Dlatego recenzje kolejnych tomów będą, chociaż niekoniecznie chronologicznie. Bądźcie więc z nami :*
"Kółko hiszpańskiego" to drugi tom cyklu i tym razem Emi ze swoim niesamowitym Klubem staje przed skomplikowanym zadaniem odkrycia miejsca pobytu szkolnej papugi, Gaduły. Podejrzaną jest nauczycielka prowadząca kółko hiszpańskiego.
I jak zwykle - czytamy, a superciekawe wiadomości same wskakują nam do głowy. O gatunkach papug i ich cechach charakterystycznych, o behawiorystyce, o hiszpańskim tańcu flamenco, o tym, jak powstaje chleb, a nawet o tym, jak napisać ogłoszenie. I o wróżbach i halloween i pokonywaniu stresu związanego z publicznym wystąpieniem. I wielu, wielu jeszcze innych sprawach, bardzo przydatnych i aktualnych. A wszystko to ujęte w sposób klarowny i przystępny.
Czyta się z ogromną przyjemnością i o ile jakiś czas temu sugerowałam się okładką i omijałam serię o Emi z daleka - o tyle dziś chylę czoła przed niesamowitością tych książek i polecam każdemu, kto ma prawienastolatki w rodzinie ;-)
Miękka okładka, niewiele czarno-białych rysunków i dużo, dużo tekstu. W sam raz na wspólne wieczory!

"Kółko hiszpańskiego" to drugi tom cyklu i tym razem...

Cytując główną bohaterkę książka jest MEGA i cała cykl jest MEGA. Moja 6 letnia córka uwielbia klub i chce zakładać własny.

TAJEMNICE

Któż nie lubi tajemnic… Dodają one czasem smaczku naszemu nudnawemu życiu! Sprawiają, że budzi się w nas instynkt detektywa, który pragnie rozwikłać skrzętnie skrywane sekrety! Jacy bywamy z siebie dumni, kiedy je rozwikłamy!!! Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Kółko hiszpańskiego to lektura pozornie tylko skierowana do dziewczyn. Uważam, że każdy chłopiec również powinien ją przeczytać. Dziewczyny są przecież SUPER, zresztą tak jak chłopcy, a autorka Agnieszka Mielech, zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie!

„KÓŁKO HISZPAŃSKIEGO” I ZAGADKA

Życie pierwszoklasistki, która niedawno skończyła zerówkę, wzięła udział w wielkim przedstawieniu (w prawdziwym teatrze!) i ma masę zajęć, naprawdę nie jest wcale takie łatwe. Ale jest na szczęście bardzo wesołe i przyjemne, zwłaszcza jeśli należy się do klubu superdziewczyńskiego!

Wszyscy zgodzimy się z tym, że nie tylko szkołą dziecko żyje! A jednak tam właśnie rozgrywają się najlepsze momenty, które nasze dzieci będą kiedyś rzewnie wspominać! Emi niemal straciła tę szansę. Dlaczego? Ponieważ jej mamusia postanowiła, że Emilka może równie dobrze… nie iść do szkoły!

Mama głównej bohaterki jest bardzo specyficzna, stawia na nowy nurt, propagujący naukę w domu. Ku radości niedoszłej ale i przyszłej pierwszoklasistki, zapał rodzicielki (a niedoszłej nauczycielki),spełza na niczym. 😉 Mama, choć ma tupet, postanawia pochylić głowę i przyznać, że szkoła nie jest jednak najgorszym wyjściem dla przyszłości jej dziecka! Na szczęście przedłużone o dwa tygodnie wakacje, Emilka w nowej szkole nadrabia bardzo szybko.

TAJNY KLUB SUPERDZIEWCZYN

Długie przerwy choć niestety zakłócane często obiadem złożonym z nielubianych ziemniaków, są dla Emi wręcz wskazane! To tam właśnie dziewczynka znajduje chwilę aby ustalić plan działania! Do tego Flo, przyjaciółka ze starszej klasy, dzieli się z nią pewną tajemną wiedzą… Kto, jak nie Emi właśnie, rozwikła sekret wraz z innymi przyjaciółkami ze swojego klubu?

Kiedy ginie szkolna papuga i okazuje się, że w całą tę sytuację zamieszana jest Pani Flamenko, dziewczyny nie mogą już spać spokojnie! Tajny Klub Superdziewczyn ma kilka innych członkiń oprócz Emi i Florentyny, pozostałe koleżanki są równie doskonałymi detektywami, a co cztery, może nawet pięć głów, to nie jedna!

Od tego momentu ważna jest odpowiedź na jedno podstawowe pytanie: Gdzie podziała się szkolna papuga Gaduła, która często używa powiedzonka „Ale heca”??? Czy Pani Flamenko, właścicielka papugi żako, ma z tym coś wspólnego? Pucuś, czyli nowa miłość nauczycielki jest ptaszkiem specyficznym, w pewnych okolicznościach staje się on dość nerwowy i może potrzebuje towarzystwa… Oj, w książce jest wiele tajemnic, niedomówień, podejrzeń ale i dobrego humoru!

TROCHĘ PRAWDY ŻYCIOWEJ DLA PIERWSZAKA

Bogate w różnorodne zajęcia życie dziewczyn z Tajnego Klubu Superdziewczyn, naprawdę wszystkim się spodoba. Młody czytelnik odnajdzie kilka wskazówek, które pozwolą mu na spokojne przetrwanie szkoły i zrozumienie reguł, jakie w niej panują. Z samych przygód Emi ale i jej rozmów z mamą, dzieciaki dowiedzą się, że nie one pierwsze i jedyne dostały np. dwóję z dyktanda i nie tylko one są przymuszane przez swoich rodziców do uczestniczenia w zajęciach dodatkowych ;). Poza tym, zdecydowanie pierwszaki nie powinny nosić plecaków swoich starszych kolegów… To wszystko trzeba po prostu wiedzieć i Agnieszka Mielech, otwarcie o tych dziecięcych problemach pisze, całkiem lekko i przy okazji!

Jeśli więc macie ochotę aby Wasze dziecko poczytało o życiu dziewczyn, które się nie nudzą, to jest to książka dla nich! Jeśli lubią przygody i tajemnice, to zdecydowanie jest to książka dla nich! Jeśli chcą spotkać kogoś podobnego do siebie, to tym bardziej muszą sięgnąć po całą serię Tajnego Klubu Superdziewczyn, ponieważ czyta się ją znakomicie. Jest lekka, przyjemna, bawi i uczy! 🙂

A niebawem (już za kilka dni) premiera kolejnej części!!! 🙂

Serdecznie polecam!

Joanna Kietlińska

Tam, gdzie matka mówi dobranoc

TAJEMNICE

• Audiobooki