Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kółko hiszpańskiego

Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 2)
Wydawnictwo: Wilga
Eliza

Tornistry spakowane? Drżyjcie szkolne mury!
Tajny Klub Superdziewczyn wyrusza do szkoły!
Co spodoba się Emi najbardziej - długa przerwa, zielona szkoła czy kółko hiszpańskiego? Przeczytajcie o tajemniczej historii papugi Gaduły i Pani Glorii Carlos Flamenco, która po prostu uwielbia gadające ptaki!

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga,2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

AnnaSikorska | 2017-07-25

Emi mieszkającą w domu Na Bateryjce poznałyśmy już około dwóch lat temu. Od tamtego czasu regularnie sięgamy po kolejne tomy. Seria o „Emi i Tajnym Klubie Superdziewczyn” doczekała się już dziewięciu tomów. Mimo przybywających książek ciągle wracamy do wcześniejszych opowieści o Emi. Tematyka książki jest nam bardzo bliska: przedszkolne i szkolne realia. Pisarka w doskonały sposób oddaje dziecięcy sposób patrzenia na rzeczywistość, próbę zrozumienia działań do rosłych.
Po pierwszym tomie „Emi i Tajnym Klubie Superdziewczyn” szybko sięgnęłyśmy po kolejny, zabierający nas w świat nowych przygód dziecięcych bohaterek. Założony w poprzednim tomie Tajny Klub Super Dziewczyn nie jest już taki tajny jaki miał być. Jednak główny cel pozostał bez zmian: poznawanie nowych osób, zabawa, podejmowanie wyzwań, rozwiązywanie zagadek. Zadaniem członkiń jest wyszukiwanie interesujących zajęć i bardzo dobrze im się to udaje. Przy okazji przyswajają sobie sporą dawkę wiedzy. Tom drugi zaczyna się z...

TAJEMNICE

Któż nie lubi tajemnic… Dodają one czasem smaczku naszemu nudnawemu życiu! Sprawiają, że budzi się w nas instynkt detektywa, który pragnie rozwikłać skrzętnie skrywane sekrety! Jacy bywamy z siebie dumni, kiedy je rozwikłamy!!! Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Kółko hiszpańskiego to lektura pozornie tylko skierowana do dziewczyn. Uważam, że każdy chłopiec również powinien ją przeczytać. Dziewczyny są przecież SUPER, zresztą tak jak chłopcy, a autorka Agnieszka Mielech, zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie!

„KÓŁKO HISZPAŃSKIEGO” I ZAGADKA

Życie pierwszoklasistki, która niedawno skończyła zerówkę, wzięła udział w wielkim przedstawieniu (w prawdziwym teatrze!) i ma masę zajęć, naprawdę nie jest wcale takie łatwe. Ale jest na szczęście bardzo wesołe i przyjemne, zwłaszcza jeśli należy się do klubu superdziewczyńskiego!

Wszyscy zgodzimy się z tym, że nie tylko szkołą dziecko żyje! A jednak tam właśnie rozgrywają się najlepsze momenty,...

Na półkach: Przeczytane, WILGA

Alicja coraz częściej zupełnie sama, bez żadnego namawiania - sięga po książki. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że moje dziecko nie ogranicza się do jednej tematyki. Czasem ta są jakieś opowiadania, czasem wierszyki, niekiedy zastaje ją siedzącą nad jakąś encyklopedią czy inną naukową pozycją. To nie jest tak, że mała uwielbia czytać i robi to na każdym kroku. Jak każde dziecko podchodzi do czytania z lekką niechęcią. Ale treść książek, które mamy w domu na tyle ją interesują, że siłą rzeczy moje dziecko czyta. Jak nie przeczyta - nie dowie o czym jest dana lektura. A wygląda na to, że mam bardzo ciekawskie dziecko, bo choć z czytaniem u niej różnie bywa, to i tak często widuję ją z głową pochyloną nad książką.

Staram się zatem, by na jej półkach były lektury o bardzo różnej tematyce. Zresztą co ja Wam tu będę pisać. Biorąc pod uwagę ilość recenzowanych przez nas książek na tym blogu na pewno domyślacie się, że półki naszych dzieciaków pękają w szwach. Jest tam nie tylko...

Zi-Zu | 2015-03-24
Przeczytana: 06 marca 2015

Ta książka bardzo mi się podoba ponieważ jest bardzo ciekawa i zabawna. Najlepiej dla dziewczyn w wieku 6-11 lat. Nie jest przerysowana i opowiada o przeżyciach i ciekawych przygodach dziewczynki chodzącej do 1 klasy. Emi -główna bohaterka wraz ze swoimi koleżankami z tajnego klubu prowadzą śledztwo w sprawie papugi Gaduły która zniknęła ze szkolnego zwierzyńca. Podejrzana w tej sprawie jest pani Flamenco.

Polecam!!!!!!!!!
Zi-Zu

Ada | 2016-02-11
Przeczytana: 31 lipca 2015

Nie mogę się doczekać następnej części !!!

natasza | 2014-04-19
Przeczytana: 28 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

super

Dominika Lizak | 2018-06-14