This Girl

Cykl: Slammed (tom 3)
Wydawnictwo: YA!
This Girl
Angie

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych sytuacji i wiele trudnych wyborów. Czy wreszcie uda im się być razem bez żadnych przeszkód i bez...

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover
Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych sytuacji i wiele trudnych wyborów. Czy wreszcie uda im się być razem bez żadnych przeszkód i bez bolesnych tajemnic?

źródło opisu: Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal

źródło okładki: Wydawnictwo Ya!

"Jesteś moim ostatnim kawałkiem."
Do szczęścia, lecz to chyba jasne.

Lake i Will w trakcie miesiąca miodowego. Czyli ich 48h, w hotelu, z owocami, szlafrokami i bez żadnych ubrań i ograniczeń.
A pomiędzy romantycznymi chwilami wyjaśniają sobie swoją całą znajomość. Tym razem widzimy to we wspomnieniach Willa, który dołącza kilka fragmentów do naszej układanki. Poznajemy jego rozmowy z Julią, męskie układy i jego punkt widzenia i doprowadzania nas wszystkich do białej gorączki – tym razem nie ma tajemnic, choć czasem może zaboleć, prawda?

Pomimo tego, że jest to przesłodkie i przeurocze jak zawsze, to jednak muszę przyznać, że doskonale pamiętam pierwszą część i na początku nie podobało mi się duplikowanie tego z małymi wyjątkami. Jednakże z czasem doszły nowe fragmenty i gorące chwile z miesiąca miodowego, że w zaledwie kilka chwil wchłonęłam w siebie już ostatnią część tej boskiej przygody.

I jak zawsze pozostaje po sobie rodzaj kaca książkowego, z którym nie będzie się tak...

Aleksandra | 2016-10-30
Przeczytana: 19 września 2016

Nazwanie „Tej dziewczyny” kontynuacją przygód Layken i Willa jest trochę na wyrost, chociaż owszem - mamy tu przedstawione ich dalsze losy, jednak znaczna część powieści to powrót do wydarzeń z „Pułapki uczuć”. Jeśli czytaliście książki to wiecie, że pierwsza część jest opisana z punktu widzenia Layken, druga - Willa. I właśnie dlatego, że nie czytelnik nie wiedział, jak to wszystko wyglądało z punktu widzenia Willa, pani Hoover zdecydowała się opisać jego wspomnienia z ostatnim tomie.

Przyznam, że sięgając po tę powieść liczyłam raczej na kontynuację, dalsze przygody i coś, co mnie zaskoczy. To, co dostałam, było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Dobrze, że od przeczytania pierwszej części minął prawie rok, zatem przypomnienie sobie początków znajomości Layken i Willa było czymś przyjemnym, ale jeśli ktoś byłby świeżo po lekturze poprzednich tomów, mogłoby go nudzić. I choć rzeczywiście dowiadujemy się o rzeczach, o których nie było mowy w „Pułapce uczuć” to momentami miałam...

Gosia | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Poprzednie dwa tomy czytałam z zapartym tchem. Ten niestety dla mnie był powieleniem wcześniejszej historii. Jest to historia opowiedziana oczyma Willa, przeplatana wyjazdem na miesiąc miodowy po ślubie.

Natalia-Lena | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

[http://room6277.blogspot.ie/2015/04/this-girl-colleen-hoover.html]

Po cudownej „Pułapce uczuć” i burzliwej „Nieprzekraczalnej granicy”, bardzo ciekawiło mnie, jak potoczą się dalsze losy Lake i Willa. Liczyłam na to, że „This Girl – Ta dziewczyna” pozwoli mi nie tylko na ponownie spotkanie się z ulubionymi bohaterami, ale także na wgląd w ich przyszłość. Historie tworzone przez Colleen Hoover zauroczyły i zaskoczyły mnie już nie raz, dlatego moje oczekiwania były dość wysokie.

Czy finał trylogii jest satysfakcjonujący?

Każda historia miłosna ma dwie strony. Teraz poznacie wersję Willa.
Miłość Layken i Willa przetrwała najtrudniejsze próby i teraz młodzi kochankowie zaczynają czuć się bezpiecznie i pewnie w związku. Lake cieszy nowe, wspólne życie, ale nie zapomina o przeszłości, chociaż Will wyraźnie daje jej do zrozumienia, że wolałby nie wracać do bolesnych wspomnień. Nie mogąc oprzeć się jej prośbie, postanawia przedstawić swoją wersję historii, po raz pierwszy odkrywając...

AngelFire | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Zwieńczenie historii wielkiej miłości Layken Cohen i Willa Coopera.Po tylu dawkach bólu i problemów nadszedł ich happy end.Zostali małżeństwem na dobre i na złe.Podczas "miesiąca miodowego" wspominają ten krótki okres czasu,od momentu kiedy się poznali.Odkrywają wszystkie karty z przeszłości.Poznają swoje własne serie wydarzeń.Co co dobre ale i to co złe.To co doprowadzało do śmiechu i to co doprowadzało do łez.Mimo iż niektóre wątki nie są przyjemne to jest to dla nich dobra lekcja,bo życie nigdy nie jest idealne i często musimy stawić czoło przeciwnościom postawionym przez los.Ale jeżeli się czegoś naprawdę pragnie to można to osiągnąć.Prawdziwa miłość zwycięży wszystkie przeszkody,a Lake i Will są tego świetnym dowodem.Bo od samego początku mieli pod górkę,a mimo to są wygranymi i mogą się cieszyć wspólnym życiem.

Colleen Hoover potrafi doprowadzić czytelników do łez albo sprawić,że nie potrafią przestać się śmiać.I właśnie taka jest ta historia.Jedne momenty są wręcz śmieszne...

corgi | 2016-12-18

Trzecia część Pułapki uczuć. Wydarzenia, które znamy z pierwszej części oglądamy teraz oczami Willa. Mam wątpliwości czy ta część była jeszcze potrzebna, ale czyta się całkiem przyjemnie.

Ostatnia część trylogii ujęła mnie za serce zachwycona jestem i zaskoczona niesamowicie i to pozytywnie.
Powieść cudowna, poruszająca wciągnęła mnie bardzo.
Opowiada o Laykenie i Willu, którzy biorą ślub w kościele przysięgają sobie, że będą zawsze ze sobą..wyjeżdżają w podróż poślubną przeżywają swój miesiąc miodowy.
Narratorem jest Will, pisze o swoich wspomnieniach powraca do nich...zżyłam się z bohaterami i zaprzyjaźniłam się z nimi ciekawie napisana powieść, trzymająca w napięciu doskonałym.
Po prostu rewelacyjna, dobra książka szkoda, że to już koniec tej serii bo była świetna!!!

Pinina_Paulina | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Nie da się ukryć, że Will jest jednym z moich ulubionych bohaterów literackich. Genialnym było poznać jego myśli i uczucia. Mimo, że książka nie wnosi do historii praktycznie nic nowego to czytało się ją świetnie. Colleen Hoover pisze w taki sposób, że niby ta sama historia, a czytasz ją z zapartym tchem.
Jestem bardzo zadowolona, że mogłam zakończyć tą historię w ten sposób.
Gorąco polecam całą serię <3

Mystery | 2018-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

"Pragnę być Twoim przeznaczeniem, nawet jeśli nie wierzę w przeznaczenie."

Moim zdaniem całkiem zbędna trzecia część cyklu. Miałam wrażenie jakbym drugi raz czytała "Pułapkę uczuć". To po prostu wspomnienia z początku miłości Layken i Willa.

Troszkę się zawiodłam.

Chodząca-Parodia | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Nazywanie "Tej dziewczyny" ostatnią częścią trylogii "Slammed" jest jak dla mnie trochę przesadzone. Chyba bardziej nadawałaby się do kategorii dodatku do wspomnianej serii, bo za wiele nowego się w niej nie dzieje.

"This girl" jest o miesiącu miodowym Lake i Willa, jednak tego opisu jest zaledwie ułamek. Znaczna część książki to opowieść o wydarzeniach ze "Slammed", tylko że z perspektywy Willa. Sam sposób, jak Will chce wszystko opowiedzieć Layken jest nieco naciągane i sztuczne. Nie mam pojęcia, czemu główna bohaterka tak wnika w historię, w której sama brała udział i nie dowiaduje się dużo nowego.

W dodatku Colleen Hoover według mnie była trochę niekonsekwentna. W niektórych momentach opisuje sytuacje i emocje, o których Lake wiedziała w czasie akcji poprzednich tomów, a jednak w tej książce przedstawia bohaterkę jako ignorantkę, która nie miała najmniejszego pojęcia, co się działo wokół niej. I do tego jeszcze pewne wątki, które pojawiły się znikąd i to wywoływało takie...