Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Slammed (tom 3)
Wydawnictwo: YA!
This Girl
Angie

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych sytuacji i wiele trudnych wyborów. Czy wreszcie uda im się być razem bez żadnych przeszkód i bez...

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover
Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych sytuacji i wiele trudnych wyborów. Czy wreszcie uda im się być razem bez żadnych przeszkód i bez bolesnych tajemnic?

źródło opisu: Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal

źródło okładki: Wydawnictwo Ya!

Aleksandra | 2016-10-30
Przeczytana: 19 września 2016

Nazwanie „Tej dziewczyny” kontynuacją przygód Layken i Willa jest trochę na wyrost, chociaż owszem - mamy tu przedstawione ich dalsze losy, jednak znaczna część powieści to powrót do wydarzeń z „Pułapki uczuć”. Jeśli czytaliście książki to wiecie, że pierwsza część jest opisana z punktu widzenia Layken, druga - Willa. I właśnie dlatego, że nie czytelnik nie wiedział, jak to wszystko wyglądało z punktu widzenia Willa, pani Hoover zdecydowała się opisać jego wspomnienia z ostatnim tomie.

Przyznam, że sięgając po tę powieść liczyłam raczej na kontynuację, dalsze przygody i coś, co mnie zaskoczy. To, co dostałam, było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Dobrze, że od przeczytania pierwszej części minął prawie rok, zatem przypomnienie sobie początków znajomości Layken i Willa było czymś przyjemnym, ale jeśli ktoś byłby świeżo po lekturze poprzednich tomów, mogłoby go nudzić. I choć rzeczywiście dowiadujemy się o rzeczach, o których nie było mowy w „Pułapce uczuć” to momentami miałam...

Gosia | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Poprzednie dwa tomy czytałam z zapartym tchem. Ten niestety dla mnie był powieleniem wcześniejszej historii. Jest to historia opowiedziana oczyma Willa, przeplatana wyjazdem na miesiąc miodowy po ślubie.

Natalia-Lena | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

[http://room6277.blogspot.ie/2015/04/this-girl-colleen-hoover.html]

Po cudownej „Pułapce uczuć” i burzliwej „Nieprzekraczalnej granicy”, bardzo ciekawiło mnie, jak potoczą się dalsze losy Lake i Willa. Liczyłam na to, że „This Girl – Ta dziewczyna” pozwoli mi nie tylko na ponownie spotkanie się z ulubionymi bohaterami, ale także na wgląd w ich przyszłość. Historie tworzone przez Colleen Hoover zauroczyły i zaskoczyły mnie już nie raz, dlatego moje oczekiwania były dość wysokie.

Czy finał trylogii jest satysfakcjonujący?

Każda historia miłosna ma dwie strony. Teraz poznacie wersję Willa.
Miłość Layken i Willa przetrwała najtrudniejsze próby i teraz młodzi kochankowie zaczynają czuć się bezpiecznie i pewnie w związku. Lake cieszy nowe, wspólne życie, ale nie zapomina o przeszłości, chociaż Will wyraźnie daje jej do zrozumienia, że wolałby nie wracać do bolesnych wspomnień. Nie mogąc oprzeć się jej prośbie, postanawia przedstawić swoją wersję historii, po raz pierwszy odkrywając...

AngelFire | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Zwieńczenie historii wielkiej miłości Layken Cohen i Willa Coopera.Po tylu dawkach bólu i problemów nadszedł ich happy end.Zostali małżeństwem na dobre i na złe.Podczas "miesiąca miodowego" wspominają ten krótki okres czasu,od momentu kiedy się poznali.Odkrywają wszystkie karty z przeszłości.Poznają swoje własne serie wydarzeń.Co co dobre ale i to co złe.To co doprowadzało do śmiechu i to co doprowadzało do łez.Mimo iż niektóre wątki nie są przyjemne to jest to dla nich dobra lekcja,bo życie nigdy nie jest idealne i często musimy stawić czoło przeciwnościom postawionym przez los.Ale jeżeli się czegoś naprawdę pragnie to można to osiągnąć.Prawdziwa miłość zwycięży wszystkie przeszkody,a Lake i Will są tego świetnym dowodem.Bo od samego początku mieli pod górkę,a mimo to są wygranymi i mogą się cieszyć wspólnym życiem.

Colleen Hoover potrafi doprowadzić czytelników do łez albo sprawić,że nie potrafią przestać się śmiać.I właśnie taka jest ta historia.Jedne momenty są wręcz śmieszne...

Pinina_Paulina | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Nie da się ukryć, że Will jest jednym z moich ulubionych bohaterów literackich. Genialnym było poznać jego myśli i uczucia. Mimo, że książka nie wnosi do historii praktycznie nic nowego to czytało się ją świetnie. Colleen Hoover pisze w taki sposób, że niby ta sama historia, a czytasz ją z zapartym tchem.
Jestem bardzo zadowolona, że mogłam zakończyć tą historię w ten sposób.
Gorąco polecam całą serię <3

Ostatnia część trylogii ujęła mnie za serce zachwycona jestem i zaskoczona niesamowicie i to pozytywnie.
Powieść cudowna, poruszająca wciągnęła mnie bardzo.
Opowiada o Laykenie i Willu, którzy biorą ślub w kościele przysięgają sobie, że będą zawsze ze sobą..wyjeżdżają w podróż poślubną przeżywają swój miesiąc miodowy.
Narratorem jest Will, pisze o swoich wspomnieniach powraca do nich...zżyłam się z bohaterami i zaprzyjaźniłam się z nimi ciekawie napisana powieść, trzymająca w napięciu doskonałym.
Po prostu rewelacyjna, dobra książka szkoda, że to już koniec tej serii bo była świetna!!!

corgi | 2016-12-18

Trzecia część Pułapki uczuć. Wydarzenia, które znamy z pierwszej części oglądamy teraz oczami Willa. Mam wątpliwości czy ta część była jeszcze potrzebna, ale czyta się całkiem przyjemnie.

Wronka373 | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

"Miłość i nienawiść, mimo swojej przeciwstawnej natury, są uczuciami wypływającymi z namiętności."

"Ta dziewczyna" to ostatnia część trylogii "Pułapka uczuć". Uwielbiam wszystkie książki tej autorki. Poruszają mną dogłębnie. Tak samo było z tym utworem. W tej części Will i Lake wspominają wydarzenia rozgrywające się w pierwszym tomie "Pułapka uczuć". Pokazane są te same wydarzenia, ale widziane z perspektywy Willa. Podobało mi się spojrzenie na świat oczami mężczyzny, ale muszę przyznać, że zdecydowanie wolę czytać gdy opowiada Lake. Fajne jest też to, że pomiędzy wspomnieniami są krótkie riposty bohaterów podczas ich "weekendu miodowego".

Cała książka mnie zachwyciła, a epilog jest po prostu cudowny.
POLECAM!!

Marika | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015

W końcu wzięłam się za dokończenie tej serii, po kilku miesiącach od przeczytania drugiej części, „Nieprzekraczalnej granicy”, która za bardzo mi do gustu nie przypadła. Chyba dlatego tak długo zwlekałam z kolejną.

Obserwujemy Lake i Willa podczas podróży poślubnej. Choć właściwie krótko to trwa, bo najczęściej cofamy się do przeszłości, do zdarzeń, o których opowiada Will. I w jakiś sposób to, jak opowiadał te historie, było ciekawsze niż poprzednie części.

Fakt faktem jest, że historia nadal jest trochę przesłodzona. Ale tym razem nie zwracałam na to aż takiej uwagi i po prostu czytałam. I tym razem mi się spodobało, chociaż właściwie nie dowiadujemy się niczego nowego, co najwyżej kilku szczegółów – choć te nie były tak szokujące, jak zapewniał opis. W każdym razie, zakończeniem ich historii był tylko epilog, który daje nam wgląd w to, jak kilka lat później wygląda życie rodziny Cooper.

I choć całość była raczej przewidywalna, to sądzę, że „Ta dziewczyna” jest idealnym...

Dominika | 2016-07-06
Przeczytana: 03 lipca 2016

"Ta Dziewczyna" to ostatnia część trylogii "Pułapka uczyć" Colleen Hoover. Przyznam że czekałam na nią bardzo długo , gdyż pojawiały się wątpliwości co do jej publikacji. Stało się tak ponieważ książka nie jest z perspektywy głównej bohaterki-Layken-a głównego bohatera- Willa. Szczerze to nie rozumiem dlaczego wiele osób krytykuje tę książkę właśnie za opis przeżyć z perspektywy Willa. Dla mnie osobiście było to bardzo fajne , móc dowiedzieć się co czuł on sam w poszczególnych momentach ...

"Nie mam pojęcie, jak to się dzieję, że ktoś może uważać swoje życie za jałową dolinę, w której nie spotka go już nic dobrego, a chwilę później w ułamku sekundy pojawia się ktoś inny i zmienia wszystko jednym uśmiechem"

Akcja tej części toczy się podczas miesiąca miodowego Layken i Willa Cooper.Poszczególne wspomnienia są przeplatane tym co dzieje się aktualnie....

"Po prostu chciałabym wiedzieć o tobie wszystko. Skoro wiem, że twoja przyszłość należy do mnie,
chciałabym poznać twoją...

Walentynka dla książkowego mola [KONKURS]

Chcecie wygrać trylogię Colleen Hoover „Pułapka uczuć"? Nic prostszego! Wystarczy wziąć udział w konkursie i stworzyć projekt pocztówki lub kartki z motywem książkowym! Na wasze propozycje czekamy do 25 lutego.

Colleen Hoover. O Kopciuszku, który został Królową New Adult

Jeszcze trzy lata temu żyła w mobilnym domu wraz z mężem i trójką dzieci. Jako pracownica socjalna ledwo wiązała koniec z końcem. Swoją debiutancką powieść napisała na pożyczonym od matki minilaptopie, któremu brakowało kilku przycisków. Dziś fani, którzy pieszczotliwie nazywają ją Królową, niecierpliwie odliczają dni do premiery kolejnej książki.