Ta dziewczyna

W.A.B.
2016-01-13
2016-01-13
Jarosław Mikos
colleen hoover this girl ta dziewczyna slammed Małżeństwo

~ Ostatni tom serii o Layken i Willu 🫶 cóż można powiedzieć i żyli długo i szczęśliwie.
Nasza para jest już po ślubie, wszystko układa się tak jak powinno, nie ma co narzekać no może na monotonność...
Ostatnia książka to opowieść Willa który opowiada swojej żonie jak cała ich historia od początku do końca widziana była jego oczami ,i owszem niektóre momenty były warte przeczytania to przy niektórych człowiek ma niestety wrażenie że czyta po raz kolejny to samo .
Całość historii piękna 🩷

Zgodzę się z innymi opiniami że nie jest to pozycja przy której wstrzymuje się oddech czekając co będzie dalej. To już wiemy. Ale otrzymujemy brakujące puzzle które uzupełniają całą historię. I jest to cudowne bo poznajemy tę opowieść ze wszystkich stron

Ta część to taki dodatek do historii. Podczas wyjazdu Layken poprosiła Willa, by opowiedział jej jakie emocje towarzyszyły i kierowały nim w poszczególnych momentach ich historii. Także teraz cała powieść jest opowiedziana z jego perspektywy.

Powiem Wam, że nie spodziewałam się tego. Myślałam, że będzie to ciąg dalszy, a nie wspomnienie wszystkiego, tylko z innej perspektywy. Oczywiście, dowiadujemy się więcej szczegółów, ale jak dla mnie ten tom był trochę zbędny. Może historia stała się ciut pełniejsza, ale i bez tego czytelnik by przeżył.

O bohaterach nie mam co nowego powiedzieć. Will nadal był uroczy i kochany, ale też trochę sztywny i czasami wręcz nudny. Jego zachowanie potrafiło czasami irytować, bo niby chciał postąpić słusznie, ale to łamało serce. Layken za to wiele od drugiego tomu się nie zmieniła. W sumie, w tym tomie stała się dla mnie wręcz obojętna. Za to chyba bardziej w moich oczach zyskała Julia, czyli matka Lake. Ta postać w poprzednich częściach została trochę pominięta, ale w tym została znacznie lepiej pokazana.

Nie mam pojęcia co mogłabym jeszcze powiedzieć Wam o tym książce. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Akcji nie ma zbyt dużo i jest mało zaskoczeń. Poznajemy dlaczego Will robił takie rzecz a nie inne i co nim kierowało. Także ta książka to całkiem niezłe dopełnienie historii.

Także Ta dziewczyna nie jest rewelacyjnym zakończeniem trylogii. Może za wiele wymagałam od tej książki, czy po prostu była średnia. Wiele nowego do powieści nie wnosi, jednak pozwala nam bardziej poznać Willa i jego historię. Jeżeli zaczęliście tę historię to przeczytajcie ten tom, tak dla pełnego zakończenia, a jeżeli tego nie zrobiliście, to w sumie wiele nie stracicie. Także nie polecam, ani nie odradzam.

Jak pierwszą część naprawdę uwielbiam, to i druga i trzecia mnie rozczarowały. Ten tom w głównej mierze opowiada tą samą historię co tom pierwszy, ale z jego punktu widzenia, bo pierwszy tom jest z jej punktu. Osobiście nie lubię tego typu książek, że czytam drugi raz tą samą historię, ale z innej perspektywy, bo mnie to po prostu nudzi, więc tutaj również się nudziłam. Nie wciągnęłam się w tą historię, bo już ją znałam i tak sobie teraz myślę, że w sumie mogłam odpuścić sobie jej czytanie, bo tylko się z nią męczyłam. Poznajemy tutaj kilka sytuacji o których nie wiedziała główna bohaterka, ale nie było ich szczególnie dużo. Były tutaj również wstawki z ich miesiąca miodowego, ale było ich bardzo mało i były krótkie. Ogólnie jest to po prostu jego historia, więc jeśli chcecie przeczytać jego punkt widzenia, to możecie ściągnąć po tą książkę, ale jeśli chcecie czegoś nowego od tej historii, to raczej tego tutaj nie znajdziecie

Czy ta książka koniecznie musiała powstać?

Chyba już lepiej po prostu było ją określić jako część pierwsza widziana oczami Willa i byłby spokój. Zamiast tego mamy jakieś pseudorozmowy, które na pewno w prawdziwym życiu tak by nie wyglądały. Jestem całkowicie na nie.

Czy ta książka koniecznie musiała powstać?

Przypomnienie wydarzeń z Pułapki uczuć oczami Willa. Fajnie było sobie przypomnieć. Jednak czytanie jej jako trzeciej pod rząd z serii dla mnie nie było najlepszym pomysłem, dlatego odłożyłam na teraz.

W końcu udało mi się zakończyć przygodę ze Slammed od Colleen Hoover. „This girl” czytałam po raz pierwszy, podczas gdy dwie poprzednie książki z tej serii poznawałam na nowo (po raz drugi). Niezmiernie cieszę się, że dotrwałam do końca tej lipnej i niezwykle słabej serii. Trzecia część Slammed nie powala, powiem więcej: nie widzę sensu w tym, że powstała, nie wnosi praktycznie NIC do fabuły poprzednich tomów, a wręcz niszczy poprzednie części. To zdecydowanie najsłabsza książka z dorobku Hoover, najsłabsza część serii, którą nie warto nawet zaczynać czytać. Naprawdę.

„This girl” jest zwyczajnym skokiem na kasę. Autorka po raz kolejny nie wniosła nic ciekawego do historii Lake i Willa. Akcja zakrawa o absurd, jest bardzo żenująca, żałosna i niepotrzebna. Przede wszystkim w „This girl” NIC, naprawdę NIC się nie dzieje (no poza kolejnymi chorymi i toksycznymi akcjami Willa i Layken). W tej książce autorka postanowiła powrócić do wydarzeń z poprzednich części w ramach opisania ich perspektywą Willa. Para spędza miesiąc miodowy, podczas którego rozmawiają o początkach swojej znajomości oraz trudnościach, jakie napotkali na początku swojego związku. I niby okej, tylko, że czytelnik nie dowiaduje się niczego nowego, bo wszystkie przedstawione historie to powtórka z lichej rozrywki (którą były dwie poprzednie części). Poprzez opowieść Willa dowiedzieć można było się o jego chorych, drażniących akcjach. Dla mnie cała książka to pójście przez Hoover na łatwiznę – nie miała pomysłu, ale fani chcieli kolejnej części, więc jakieś tam wypociny napisała, ale przy okazji ponownie zniszczyła swoich bohaterów, którzy po tej części są stanowczo antypatyczni. Lake i Will ponownie zachowują się jak rozwydrzone dzieci, a nawet gorzej. Zakończenie serii wolałabym pominąć milczeniem, ale też do tego dojdę.

Will. Co za beznadziejna postać, nie wiem co kiedyś w nim widziałam, naprawdę. Dawno nie miałam styczności z tak dziecinnym i toksycznym facetem. Podczas wspominek mężczyzna wyznaje swojej żonie, że miał do niej pretensje, bo ta chodziła do szkoły, w której ten uczył – sądził, że jest starsza. No okej, ale chyba podczas pierwszego spotkania mógł o to ją zapytać, a nie potem robić dramy. Najbardziej jednak rozśmieszyła mnie sytuacja, w której autorka pokazała, że para idealnie do siebie pasuje – oboje są tak samo drażniący i niedojrzali. Chodzi mi tu o wspominkę nieudanej randki Willa z dziewczyną, do której nic nie czuł i powiedział jej to od razu, bo chciał być fair w stosunku do niej, jak i do Lake. Po usłyszeniu o tym, „dorosła” Lake wścieka się, tupie nóżką (dosłownie!),zamyka się w łazience i ma napad licealnego szału, bo jest zazdrosna – wówczas nie mogła być z Willem, przeżywała to strasznie, a on myślał o innej. Logika left the chat. A jaka była reakcja Willa na wybuch żony? Uderzenie w drzwi łazienki kopniakiem XDDD.

Will to postać niebywale problematyczna, a ta część po raz kolejny opowiadana jest z jego perspektywy, dzięki czemu autorka ponownie przedstawia jego manię kontroli nad Lake. Bo nie wiem w sumie jak inaczej wytłumaczyć jego wahania nastroju – czasem odpychał Layken (bo przecież jest jej nauczycielem i nie wolno tak),by potem w przypływie szału i zazdrości rzucać się na nią, by potem znowu ją odepchnąć i tłumaczyć się chwilą słabości XDD. Ponadto Will miał dosyć poważne priorytety życiowe, zwłaszcza, że los nie oszczędzał mu przykrości i ciężko było mi uwierzyć, że dosłownie po kilku spotkaniach z Layken postanowił zmienić swoje życie, by (nowo co poznaną) dziewczynę zacząć nagle stawiać na pierwszym miejscu, zupełnie nie klei mi się te „romantyczne wyjaśnienie”.

Dawno nie uśmiałam się tyle, co na zakończeniu tej książki. Niebywale przesłodzony finał, który zaprzeczał całemu sensu książki i pozostawił mnie z uczuciem ulgi, że w końcu tę słabą serię skończyłam.

No dobra, to jeszcze chwilka (dosłownie króciutko) o plusach powieści. Uwielbiam Gavina i Eddie. Kolejny powrót do ich życia mnie ucieszył, zwłaszcza, że to o nich powinna być cała ta historia, z chęcią bym ją wówczas przeczytała. To są najjaśniejsze punkty tego badziewia i cieszę się, że autorka chociaż chwilę czasu im poświęciła (stanowczo za mało, no ale). Na plus również rozmowa Willa z Julią i przekonanie ją do przepisania opieki nad Kelem Layken. Jak na niego, to była niezwykle rozsądna i dojrzała prośba, oparta na własnych doświadczeniach, więc za to szacun. I w sumie to tyle z pozytywów.

Podsumowując, naprawdę odradzam sięgnięcie po jakikolwiek z tomów serii Slammed, a już szczególnie „This girl”. Nie sądziłam, że aż tak rozczaruję się twórczością Colleen Hoover. Slammed to książka niewarta waszego czasu, no chyba, że spodoba wam się część pierwsza, to druga jeszcze przejdzie, ale „This girl” raczej już nie. Moim zdaniem autorka powinna zakończyć całą historię pierwszą książką, kolejne dwie części są pisane na siłę, bez żadnego specjalnego pomysłu – są też nudne, co w romansach jest niebywale odstraszającą wartością. No i przedstawiają strasznie toksyczne zachowania (ahh ten Will) i antypatycznych bohaterów, którym nie da się kibicować (tak bardzo drażnią). Cieszę się mega, że Slammed w końcu za mną i mam nadzieję, że kolejne spotkanie z autorką nie sprawi mi aż takiego zawodu.

Nie ma jak zacząć czytelniczy nowy rok od przeczytania 3 części trylogii jako pierwszej. Być może dlatego z takim trudem mi się ją czytało.
Z początku byłam zaintrygowana, przerzucałam kolejne strony z zainteresowaniem. W pewnym momencie, kiedy tekst zaczął się powtarzać (przemyślenia i opisy sytuacji z perspektywy Willa),złapałam się na tym, że przeskakuje całe akapity, ponieważ nie wnosiły one nic nowego do lektury. Co i rusz później przewracałam oczami, gdy pojawiały się momenty, które, miałam wrażenie, już przeczytałam.

Jedyny plus, po przeczytaniu innych opinii, że to jest powtórzenie tego, co działo się w pierwszej i drugiej części: nie muszę już ich czytać.

Bezsensowna powtórka pierwszej i drugiej części. Nie wnosi nic do historii bohaterów

Świetna historia, ale ewidentnie za długa.

Świetna historia, ale ewidentnie za długa.

• Colleen Hoover