Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

kulinaria, przepisy kulinarne
WAM
2017-11-22
2017-11-22

Brak potwierdzenia badaniami naukowymi, tylko opis pojedynczych przypadków "wyzdrowienia", brak konkretów co się polepszyło tylko subiektywne samopoczucie? czy wyniki badań? grupa statystyczna? grupa kontrolna? Przy jadłospisach również brak informacji o witaminach i w których schorzeniach jakich produków nie można jeść.

Uważam, że zakup tej ksiażki to strata pieniędzy. Przeczytanie innych książek może więcej dać. Książka jest planerem - można uzupełniać swoje przepisy notatki, daje pierwsze jadłospisy "gotowe", a zatem można zacząć dietę praktycznie z półgodzinnym przygotowaniem i już, ale czy w tej książce jest napisane ile dokładnie trzeba jeść? Otóż, takiej informacji nie ma. Nie ma jej także w przepisach, które zawierają składniki bez ilości. DOpiero po paru dniach bycia na diecie dopatrzyłam się, że tam jest jakiś obrazek z rozmiarem talerza i niby to ma sugerować wielkość porcji. Owszem na jednej stronie jest rysunek jak powinien komponować się ten talerz (x % kiszonek x% czegoś innego) lecz gramatury nigdzie nie dostaniemy. Wydawałoby się, że nie powinno to być takie trudne skoro wiadomo, że dieta ma mieć maksymalnie 800 kcalorii. Dlatego oceniam ją dość nisko. Skorzystałam z jadłospisów na kilka pierwszych dni i te porcje wg przepisu wychodziły mi naprawdę ogromne co było dziwne bo to przecież dieta :-(. Po co mi zatem planer, skoro i tak potrzebuję dodatkowej aplikacji do policzenia kaloryczności? Co więcej, przepisy na wychodzenie obejmują tylko nową metodę (ketozę),podczas gdy ja chciałam stosować starą, planer jednak nie daje mi wyboru, toteż kolejne 50% książki było dla mnie zupełnie nieprzydatne.
CO ważniejsze, planer jest suplementem do głównej ksiązki z przepisami, którą też trzeba posiadać, bowiem w przeciwnym wypadku nie można wykonać danej potrawy. W tamtej książce są dokładnie te same tabele dozwolonych produktów co w tym planerze, jest ich nawet więcej. Ot, pułapka marketingowa, by kupić kolejną pozycję na temat tej diety. Przy odrobinie dobrej woli można skorzystać z jadłospisów w pozostałych książkach z przepisami a ten planer sobie po prostu darować.
Na plus przemawia jasna struktura i możliwość robienia notatek. Niemniej, ponieważ przykładowe jadłospisy na pierwsze dni są dostępne także w pozostałych książkach - to naprawdę zbedny zakup.

To must have wszystkich osób, które interesują się tzw. postem Daniela (dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej) oraz zdrowym odżywianiem w ogóle.

Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej - zacznij od tej książki. Stanowi ona swoiste vademecum, bazę wiedzy, dzięki której będziesz świadomy/świadoma czym jest dieta warzywno-owocowa. W książce znajdziesz w miarę krótki, ale treściwy i dobrze napisany wstęp oraz mnóstwo gotowych przepisów na dania z warzyw i owoców. Przepisy podzielone są na kategorie np. dania surowe, gotowane, pieczone, napoje, desery, przyprawy. Dowiesz się również co można, a czego nie można jeść/pić podczas diety. Dla mnie cenne okazały się wskazówki praktyczne np. w jakie sprzęty dobrze jest się zaopatrzyć, jakie produkty kupić na pierwsze dni diety, jak doprawiać dania. Polecam również ze względu na piękne wydanie - twarda oprawa plus elegancka minimalistyczna okładka robią robotę!

Program na 6 tygodni to tak naprawdę wygodny, przejrzysty planner, dzięki któremu możesz na bieżąco monitorować przebieg swojej diety.
Planner zawiera również gotowe menu, praktyczne wskazówki oraz miejsce na odręczne notatki. Jeśli lubisz mieć wszystko pod kontrolą polecam zaopatrzyć się w swój egzemplarz. Dobre uzupełnienie książek z serii Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej.

Zmienia życie i nawyki żywieniowe. Na minus mało przepisów.

Zmienia życie i nawyki żywieniowe. Na minus mało przepisów.

Pełna informacji i rad ksiażka. Warta przeczytania gdy ktoś jest w temacie postu dr Dąbrowskiej.

ciekawe

ciekawe

Ta dieta postawila mnie na nogi. Warto zamiast glodowek oczyscic się owocowo-warzywnie. Ksiazka dobrze skonstruowana, wszystko wiadomo co i jak.

Ciekawa książka i jeszcze ciekawsze przepisy. Polecam.

Ciekawa książka i jeszcze ciekawsze przepisy. Polecam.

• Zdrowie
  • Rok 2018