Wózkiem przez świat

Wydawnictwo: Ridero
rullaman

"Wózkiem przez świat" to opowieść o podróżowaniu przez życie i świat na czterech kółkach ale nie pięknym i wygodnym autem. To kulanie się na "małym" 150-kilowym elektrycznym wózeczku inwalidzkim. Wbrew utartym schematom i z pełnym uśmiechem na twarzy. Wszystko to przesiąknięte radością z życia ale i ciężkimi chwilami walki z niezwyciężona choroba.

źródło opisu: http://rullaman.net/ksiazka/

źródło okładki: http://rullaman.net/ksiazka/

Blanka | 2018-03-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2018

„Wózkiem przez świat” to autobiografia Zbigniewa Graczyka, który pokazuje, że choroba i poruszanie się na 150-kilowym wózku, nie musi oznaczać zamknięcia w czterech ścianach, ba, udowadnia, że można nawet zwiedzać świat.

„Zwiedziłem ponad dwadzieścia krajów, cztery kontynenty, przebyłem dziesiątki tysięcy kilometrów” (s.116).

Książka bardzo mi się podobała. Pokazuje, że kiedy chcemy realizować swoje marzenia, to nic nie jest w stanie nam przeszkodzić, a ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie. Warto też zaznaczyć, że Pan Graczyk wcale nie jest osobą zamożną i to nie pieniądze są narzędziem w realizacji jego pasji, a upór i determinacja. Z lektury można się wiele dowiedzieć, np. które miejsca na świecie są przyjazne osobom niepełnosprawnym, jakie panują zwyczaje w danej kulturze itp. Autor posługuje się prostym językiem, przez co książka nie jest męcząca i czyta się ją z wielką przyjemnością. Ogromny plus także za umieszczenie zdjęć z poszczególnych podróży.

„Długo się...

Owca | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Za ta książkę złapałam ze zwykłej, babskiej ciekawości. Myślałam, że książki podróżnicze nie są dla mnie, ale mimo wszystko musiałam się przekonać jak pan Zbigniew radził sobie będąc przykutym do wózka, nie miejcie mi za złe, że tak to określam, ja po prostu podziwiam ludzi, którzy z podniesioną głową łamią stereotypy i są wzorem do naśladowania.

Poznajemy historie autora, który za dziecka zapadł chorobę, która polega na zanik mięśni. I mimo to nie poddał się, a wręcz przeciwnie! Jest to jeden z moich największych idoli – człowiek, który pokazując swoją determinację i zaangażowanie w to co robi, a nie użala się nad sobą jest naprawdę godne podziwu! Ten człowiek znalazł sobie tyle siły, by nie widzieć przeszkód, by odwiedzić Nordkapp, Japonię, Paryż, Rzym czy Londyn! To nie lada wyzwanie i nie jeden zdrowy człowiek temu by nie podołał, a jednak pan Zbigniew to zrobił!

Podobało mi się niesamowicie, że Autor zadbał o graficzną stronę tejże pozycji. Gdzieniegdzie trafiamy na zdjęcia...

LifeOnMars | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Pan Zbigniew udowadnia, że kiedy chcemy realizować swoje marzenia, to nic nie jest w stanie nam przeszkodzić, a ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie."Wózkiem przez świat" to opowieść o sile ludzkich marzeń, o ogromnej determinacji i walce o swoje. Myślę, że pan Zbigniew Graczyk to człowiek, który niejednego pełnosprawnego człowieka mógłby nauczyć bardzo wiele.

Minusy książki?
Według mnie zdecydowanie jest nim okładka. Wolałabym albo całą rysunkową, albo całą "realną", żeby zamiast szkicu Big Bena czy Statuy Wolności były prawdziwe zdjęcia. Coś mi ewidentnie nie gra w tej okładce.
Poza tym – minusów brak.

Bardzo, bardzo polecam tę książkę. Zwłaszcza marzycielom, którzy często wmawiają sobie, że spełnianie marzeń jest niemożliwe, niewykonalne, nierealne albo jeszcze inne "nie". Pan Zbigniew udowadnia, że "nie da się" nie istnieje.

Książka przeczytana dzięki portalowi czytampierwszy.pl.

Więcej:...

Iwona Nocoń | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Zbigniew Graczyk, poprzez książkę jaką wydał, uczy nas czytelników, że nie istnieją żadne blokady, które mogłyby nas powstrzymać przed spełnianiem marzeń, albo tak jak w jego przypadku, przed podróżowaniem. Pan Zbigniew, mimo swojej niepełnosprawności, za pośrednictwem książki udowadnia nam, że niemożliwe nie istnieje, że chcieć to móc. W sposób lekki i przyjemny z dodatkiem zdjęć, opowiada nam, o krajach jakie dane było mu zwiedzić.
Na ostatniej stronie, autor książki otwarcie przyznaje, że dedykuje tę pozycje osobom leniwym, by chciało im się chcieć. Zdecydowanie popieram ten apel i myślę, że ta lektura odniosła pożądany skutek. Cieszę się ogromnie, że z kilkunastu pozycji jakie mogłam wybrać na portalu czytampierwszy.pl, sięgnęłam właśnie po tą.

rudarecenzuje | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

„Wózkiem przez świat” to opowieść o ludzkiej sile, determinacji i niezłomności. To połączenie autobiografii z książką podróżniczą, okraszone głębokimi wątkami motywacyjnymi. To powieść, w której każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie, że jej autor, Zbigniew Graczyk, to postać, od której wiele moglibyśmy się nauczyć.

Graczyk od małego zmaga się z niepełnosprawnością. Choć ogranicza go ona pod wieloma względami, nie złamała jednak jego hartu ducha, a może nawet wręcz przeciwnie? Mężczyzna podróżuje, spełnia się zawodowo i prywatnie, ma plany na przyszłość i wie, że jeszcze wiele przed nim.

O odwiedzonych krajach opowiada ciekawie, nie szczędząc nam szczegółów i ciekawostek. Pod tym względem książka przypomina nieco poradnik, w którym znajdziemy wskazówki dotyczące tanich sposobów podróżowania i poruszania się w konkretnych miejscach, hoteli i moteli, jakie warto wybrać oraz cennych atrakcji turystycznych, również mniej znanych. Niektóre spośród informacji zawartych w książce...

Natalia | 2018-07-26

Na co dzień bardzo często spotykamy się z niepełnosprawnością. Jak się wtedy zachowujemy? Pewnie każdy na swój sposób. Zapraszam na moją opinię na temat książki pana Zbigniewa Graczyka "Wózkiem przez świat", który pozwala poznać nam świat oczami osoby z niepełnosprawnością, przy czym ta choroba nie musi być wyrokiem.

"Jeżeli miarą szczęścia jest możliwość spełniania marzeń, to faktycznie mogłem tak o sobie powiedzieć. Wiodłem szczęśliwe życie."

Pan Zbigniew opowiada historie ze swojego życia. Przełamuje granice możliwości i podróżuje po całym świecie, spełniając swoje marzenia. Żyje aktywnie, nie zważając na ograniczenie. W swojej książce opisuje doświadczenia z podróży, młodości, życia prywatnego... Opowiada również o tolerancji na świecie, Polska pod tym względem jest daleko w tyle.

Pan Zbigniew Graczyk dokładnie opisuje swoje podróże, dzięki czemu możemy poznawać tradycje innych krajów i zwyczaje. Opisuje swoje przygody chwilami śmieszne, ale i smutne. Porusza ciężkie tematy....

Zaczytana | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018

"Wózkiem przez świat" Zbigniewa Graczy to niezwykła książka. Porusza ona tematykę podróżniczą, ale w sposób szczególny, dotychczas rzadko spotykany, gdyż pisania jest z perspektywy osoby niepełnosprawnej fizycznie, poruszającej się na wózku inwalidzkim.
Autor książki w ciekawy sposób opisuje wiele z podróży po całym świecie, które odbył, a które w jego przypadku nie były tak bezproblemowe, jak dla osoby w pełni sprawnej. Odwiedził on między innymi Amerykę, Japonię oraz wiele europejskich krajów, a co najbardziej godne podziwu - większość swych wypraw zorganizował samodzielnie, co wydaje się być wręcz niemożliwym do zrobienia w jego przypadku, natomiast na każdej karcie książki przekonywał coraz bardziej, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Uważam, że książka jest warta przeczytania przez każdego, tym bardziej zdrowego człowieka, gdyż pokazuje, że jeżeli tylko mamy marzenia to możemy je spełniać. Autor nie poddaje się mimo przeciwności losu, jak sam mówi "Mam świadomość, że nigdy...

Edyta | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Jestem fanką podróżniczych książek. Uwielbiam czytać o przygodach, przeżyciach podróżników niezależnie czy przemierzają niezbadane dzikie knieje, czy też zmagają się z wielkimi aglomeracjami. W przypadku tej książki moją uwagę zwróciło to, że w tym przypadku podróżnik jest może trochę niezwyczajny.
Zbigniew Graczyk jest naprawdę ciekawą postacią. Mimo wszelkich przeciwności losu, mimo tego, że jest niepełnosprawny – nie poddaje się. Walczy
o swoje. Jest podróżnikiem, blogerem, youtuberem a książka „Wózkiem przez świat” jest jego, można by rzec – autobiografią.
Ciężko w kilku słowach napisać o czym można tu przeczytać. Na pewno jest to książka podróżnicza. Autor pisze o swoich przeżyciach z Włoch, Francji, USA, Meksyku czy Japonii. Oczywiście widzimy wszystko z perspektywy wózka. Graczyk opowiada, które miejsca są przyjazne dla niepełnosprawnych. Chociaż wszyscy możemy dowiedzieć się co warto gdzie zobaczyć a jakie atrakcje są przereklamowane. Z drugiej strony między kolejnymi...

Patt | 2018-07-28

Czytając tę książkę byłam w szoku. Dlaczego? Dlatego że jej autor udowodnił wielu ludziom, ale przede wszystkim jednak sobie, że można osiągnąć wszystko, jeśli się czegoś bardzo chce i za wszelką cenę dąży do postawionego celu. Pomimo ciężkiej choroby i konieczności poruszania się na wózku udowadnia, że można. Bariery, które człowiek posiada są wyłącznie w jego głowie. Nikt nie powiedział, że podróże, które są ogromną pasją autora, stanowią atrakcje jedynie dla ludzi sprawnych. Zbigniew Graczyk przekonuje i zachęca do tego, aby się nie bać i spełniać swoje marzenia. Dzięki swojej odwadze zwiedził ponad 20 krajów, m.in.: Francję, Hiszpanię, Włochy czy Przylądek Północny - Nordkapp. Sama powieść napawa optymizmem. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ogromne mamy szczęście, że jesteśmy zdrowi, możemy się poruszać wszędzie tam, gdzie chcemy. Ta książka otworzyła oczy na życie takich ludzi, którzy niestety - takiego szczęścia nie zaznali, ale pomimo tego - zarażają swoim...

bika_books | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

"Wózkiem przez świat" to książka idealna dla każdego kto szuka bodźca, dzięki któremu mógłby zacząć działać. Pan Graczyk napisał książkę przystępnym językiem, dzięki czemu przyjemnie i szybko się ją czyta. Udowadnia, że nie trzeba być zamożnym, aby podróżować,wystarczy być zdeterminowanym. Autor ukazuje również, że nawet jeśli jesteś niepełnosprawny, a posiadasz marzenia i wystarczająco samozaparcia to dasz radę. Serdecznie polecam książkę każdemu, kto nie wierzy, że da radę, bo pan Graczyk jest doskonałym przykładem, że "chcieć to móc".