The Singles Game
giovanna

NIEZWYKLE ZABAWNA I LEKKA NOWA POWIEŚĆ AUTORKI BESTSELLERÓW – DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY oraz ZEMSTA UBIERA SIĘ U PRADY Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, by zdobyć upragnioną sławę? Rozgoryczona Charlotte „Charlie“ Silver, wschodząca gwiazda amerykańskiego tenisa, po druzgocącej porażce na Wimbledonie i doznaniu poważnej kontuzji, postanawia zmienić swoją długoletnią trenerkę. Gdy ku zaskoczeniu wszystkich podpisuje kontrakt z Toddem Feltnerem, legendą męskiego tenisa i wyjątkowo wymagającym trenerem, nikt nie ma wątpliwości, że właśnie zawarła pakt z diabłem. Nowy coach zamierza pozbyć się łatki grzecznej dziewczynki, która przez lata przylgnęła do Charlie, a także przeobrazić swoją podopieczną w bezlitosną i bezduszną maszynę, która raz za razem będzie gromić kolejne rywalki. Ta zmiana nie tylko umożliwi młodej tenisistce błyskawiczne zdobycie sławy, ale też zmianę jej dotychczasowego wizerunku. Pod wpływem nowego trenera aspirująca do miana jednej z najlepszych tenisistek na świecie Charlie przemienia się z kulturalnej i zawsze przestrzegającej zasad fair play zawodniczki w skłonną do największych poświęceń wojowniczkę, która i na korcie, i poza nim nie zawsze gra czysto. Ale wszystko ma swoją cenę. W świecie ogarniętym obsesją na punkcie perfekcyjnego wyglądu, pieniędzy i rosnącej popularności, a także w pogoni za triumfami w kolejnych wielkoszlemowych turniejach oraz pierwszymi stronami gazet Charlie będzie musiała zdecydować, jak wiele jest w stanie poświęcić dla sławy i sukcesów. „Autorka powieści Diabeł ubiera się u Prady rezygnuje ze swojego ciętego, kąśliwego dowcipu na rzecz opowieści o świecie kobiecego tenisa. Wypatrujcie epizodycznej roli Davida Beckhama oraz członków brytyjskiej rodziny królewskiej – książęta William i Harry dostali od Weisberger swoje przysłowiowe pięć minut“. Cosmopolitan „Wschodząca gwiazda tenisa musi sprostać wysokim wymaganiom jej szalonego trenera. Trening ponad siły i pęd za sławą. Lauren Weisberger jak mało kto potrafi przybliżać czytelnikom realia I tajemnice wielkiego świata“. —Glamour.com „Błyskotliwa powieść o wielkim powrocie młodej tenisistki do świata sportu i celebrytów. Jeśli szukacie lekkiej historii z wątkiem romansowym, w której występują wiarygodne postaci, to powinniście sięgnąć po nową książkę Weisberger“. —Washington Post „Lauren Weisberger, autorka bestselleru Diabeł ubiera się u Prady, tym razem sceną swej powieści czyni nie fascynujący świat mody, a tenisa, najbardziej elitarnej dziedziny sportu. Weisberger z niezwykłą łatwością wplata w swoją opowieść aspekty życia Charlie u boku hollywoodzkich gwiazd, ciekawostki prosto z kortów i rozbudzający zmysły romans głównej bohaterki. Czytelnicy będą zachwyceni!“ —Associated Press "

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Nowalijki książek: 367

Gem set miłość

Lauren Weisberger ma na koncie bardzo udany debiut, który przyniósł jej międzynarodową sławę. Mowa oczywiście o powieści „Diabeł ubiera się u Prady”. Historia asystentki redaktor naczelnej najważniejszego na świecie pisma o modzie, luźno nawiązująca do życia samej autorki, szybko została zekranizowana, a główną rolę zagrała, jak zawsze znakomita, Meryl Streep. Na fali sukcesu pierwszej książki Weisberger opublikowała następne, zawsze wplatając w tytuł albo znany dom mody, albo firmę jubilerską. Jej najnowsza książka „Gra singli” odbiega od tego schematu, ponieważ tym razem poczytna autorka zabiera swoich czytelników za kulisy świata sportu a dokładniej wielkiego tenisa.

Gdy Charlotte Silver podczas jednego z turniejów doznaje poważnej kontuzji wydaje się, że nieźle prowadzona kariera młodej tenisistki właśnie się kończy. Dziewczyna jednak nie daje za wygraną i po rekonwalescencji postanawia wspiąć się na sam tenisowy szczyt. Łatwo nie będzie, ale kiedy jej trenerem zostaje bezwzględny Todd Feltner, karta odwraca się i Charlotte sukcesywnie realizuje swój plan podbicia międzynarodowych kortów. Świat wielkiego sportu i równie wielkich pieniędzy, luksusu i milionowych kontraktów przyciąga jak magnez. Sęk w tym, że dziewczyna zaczyna dostrzegać, że staje się kimś, kim nigdy nie chciała być. Musi więc podjąć najważniejszą w życiu decyzję, dlatego jej największy mecz będzie walką o samą siebie.

„Gra singli” to powieść, która zalicza się do niezwykle popularnego gatunku jakim jest chic lit. Historia Charlotte Silver ma wszystkie zalety i wady typowe dla książek spod znaku literatury lekkiej, łatwej i przyjemnej. Trudno nie zauważyć, że fabuła jest i mało skomplikowana, i schematyczna. Owszem, umiejscowienie akcji na kortach tenisowych w różnych częściach świata jest całkiem udanym pomysłem, ale autorka nie do końca wykorzystała potencjał, jaki tkwi w tej opowieści. Motywem przewodnim jest przemiana Charlotte Silver, jej zmagania z nowym trenerem, sztabem ludzi od PR, wreszcie z rywalkami z kortów. Szkoda tylko, że główna bohaterka jest nijaka, a podejmowane przez nią decyzje nie zawsze zrozumiałe. Weisberger z jednej strony operuje skrótami w konstrukcji fabuły, z drugiej niepotrzebnie rozwleka niektóre fragmenty opowieści, przez co „Gra singli” traci na dynamice. Oczywiście nie mogło w powieści zabraknąć przystojnych bohaterów, chwili (no dobrze, nawet kilku chwil) zapomnienia, wspomnianych tu i ówdzie znanych marek związanych z wielkim sportem. Fani tenisa z pewnością w fikcyjnych sportsmenkach rozpoznają prawdziwe gwiazdy ulubionej dyscypliny.

Wiadomo, że kiedy sięga się po powieści takie jak „Gra singli”, oczekuje się raczej czystej rozrywki. Głębokich emocji i intelektualnej żonglerki trzeba szukać gdzie indziej. I z pewnością nowa powieść Lauren Weisberger taką niezobowiązującą rozrywkę przynosi, choć do świeżości i lekkości, a nawet humoru, pamiętanych z jej debiutu, sporo nowej książce brakuje. Brakuje także pazura, bo nie sposób nie odnieść wrażenia, że jest miło, przyjemnie i trochę nijak. Pytanie, czy Lauren Weisberger została autorką jednego bestsellera, pozostaje nadal otwarte.

Tomasz Radochoński

miki24gr | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Rzadko, zdecydowanie zbyt rzadko SPORT uprawiany na poziomie wyczynowym stanowi tło literatury. Dlatego z ogromną przyjemnością przeniosłam się za kulisy świata tenisa ziemnego, wraz z główną bohaterką podróżując po kortach świata zgodnie z kalendarzem turniejowym. Okazało się, że za kulisami dzieje się bardzo dużo...

Ta powieść to w pewnym sensie hołd złożony sportowcom. Pokazuje, jak olbrzymiego poświęcenia i żelaznego charakteru wymaga osiągnięcie światowego poziomu. Tu nie wystarczy talent- wielogodzinna, codzienna praca (nie tylko milutkie treningi), żelazny reżim dietetyczny i zdrowotny, rezygnacja z wielu rozrywek- a wszystko to w imię nadziei na odniesienie sukcesu...bądź utrzymania się na szczycie. Sława i blichtr towarzyszące najlepszym to tylko mały wycinek ich codzienności. Zarobione tą drogą olbrzymie pieniądze są dostępne tylko dla niektórych i okupione morderczym wysiłkiem. W tym wszystkim niezwykle ważne jest zachowanie sportowej postawy i wysokiego poziomu...

Edyta | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Podobało mi się. Lubię książki Weisberger zawsze dobrze mi się je czyta. Dla mnie to przyjemność przenieść się do innego wykreowanego świata bogaczy.

Po dość długiej przerwie wraca (chociaż książka w Stanach ukazała się w 2016 roku, to u nas musieliśmy dość długo zaczekać na jej tłumaczenie).

Historia może nie powala, ale autorka pisze w swoim stylu luźną, lekką, prostą opowieść o pasji, marzeniach, wytrwałości, sile, walce ale też tym co ważne.

Standardowo jak to w jej historiach pojawiają się piękni, młodzi i bogaci. Bohaterowie pozytywni i Ci irytujący złośliwi i niedostępni. Czytelnik znajdzie tu coś dla siebie: jest miłość, zdrada, flirt, intryga.

Tym co nie czytali: polecam! Cieszę się, ze nareszcie doczekaliśmy się polskiej wersji i wyglądam za kolejnymi powieściami autorki! Tak pozytywnie rozpoczęliśmy tę wiosnę.

Grażyna K | 2018-03-15
Przeczytana: 13 marca 2018

Lauren Weisberger to pisarka znana przede wszystkim z napisania znanej książki "Diabeł ubiera się u Prady". Niestety, jeszcze nie miałam okazji jej przeczytać, ale postanowiłam sięgnąć po inną książkę autorki. Miałam jednak lekkie obawy, ponieważ dotąd jeszcze nigdy nie czytałam powieści, gdzie kluczowym elementem był sport. Bałam się, że może mnie znudzić lub przytłoczyć nadmiarem informacji. Czy ostatecznie "Gra singli" spodobała mi się?

Miło jest mi napisać, że powieść wciąga od pierwszej strony. Od razu zostałam pochłonięta przez wir rozgrywek tenisowych. Mimo że jestem laikiem w dziedzinie sportu jakim jest tenis, to nie miałam problemu z odnalezieniem się w temacie. Lauren Weisberger w pierwszorzędny sposób dawkuje informacje o tenisie, używając przy tym fachowych nazw i zwrotów. Dzięki temu czułam, jakbym była częścią świata wykreowanego przez autorkę.

Wydarzenia rozgrywają się w różnych lokalizacjach, ze względu na odbywające się zawody sportowe, takie jak np. Wimbledon...

Nanette | 2018-04-06
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Sięgając po "Grę" zastanawiałam się, czy autorka jest w stanie pozytywnie mnie zaskoczyć. Po "Diable" (którego papierowa wersja mnie nie zachwyciła, a film uwielbiam) i po "Zemście" (która też nie zrobiła na mnie większego wrażenia), nie bardzo wiedziałam, czy w ogóle opłaca się to czytać. Ale przeczytałam. Pozytywnym zaskoczeniem było umiejscowienie akcji podczas zmagań tenisowych. I niestety, to chyba jedyny mocny pozytyw. Po opisie spodziewałam się czegoś znacznie ostrzejszego, mroczniejszego. Tego, że główna bohaterka zmieni się w prawdziwą sukę, która niczym się nie przejmuje, a dostałam dziewczynę, która raz zagra nieczysto (i to nie do końca) i kilka razy się odszczeknie. I tyle. Zero emocji. Zero napięcia. Wszystko takie przewidywalne. Książka lekka (nawet miejscami mdła), dobra na plażę.

niebieska_zakładka | 2018-03-22
Przeczytana: 22 marca 2018

Są tacy pisarze, którzy przez całą karierę „jadą” na jednej książce. Swego czasu magicznym bestsellerem wbili się idealnie w nastroje i oczekiwania społeczne, zdobywając międzynarodową sławę. Co jest kolejnym krokiem po tak wielkim sukcesie? Stworzenie nowego hitu (co niestety zdarza się dość rzadko) lub odcinanie kuponów od swojego osiągnięcia. Nie znam jeszcze dobrze twórczości Lauren Weisberger, ale coś mi mówi, że należy ona do tego typu autorów i jeszcze długo będzie odgrzewała kotlet pod tytułem „Diabeł ubiera się u Prady”.

Skąd te przypuszczenia? Zacznijmy od okładki – niemal każda kolejna książka Lauren nawiązuje graficznie (i to nie tylko w polskich wydaniach) do jej najbardziej znanej powieści. Tak abyśmy mieli 100% pewności, że to coś związanego z „Diabłem…”. Pierwszy haczyk na czytelników już więc mamy.

Kolejny zarzuca sama autorka, operując do bólu znanymi schematami. Nawet w „Grze singli”, pozornie odbiegającej tematycznie od historii jędzowatej redaktor naczelnej,...

Deppowa | 2018-03-07

Lauren jak dotąd nigdy mnie nie zawiodła! Jestem jej fanką od czasów kultowej już lektury "Diabeł ubiera się u Prady", a wszystkie wydane przez nią powieści mają swoje zaszczytne miejsce w mojej biblioteczce. Taką kobiecą literaturę chce się czytać. A mianowicie lekką, niewymuszenie zabawną, a także traktującą o różnego typu relacjach łączących ludzi. Znamienne, że Lauren nie traktuje swoich czytelniczek jak idiotki. "Gra singli" to dla mnie powieść o kulisach PR-u, ogromnego poświęcenia ponoszonego ze strony sportowców, a także o zaufaniu do samego siebie i bliskich nam osób. To powieść o sile, porażkach oraz wzlotach, a także o odkrywaniu tego, czego tak naprawdę potrzebujemy w życiu. Do zakochania podczas pierwszej lektury :)

monweg | 2018-08-04
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Gra singli to lekka powieść, której lektura naprawdę nie zajmuje wiele czasu. Może nie jest tak zabawna jak wcześniej przeze mnie wspomniana Diabeł ubiera się u Prady, ale można bardzo miło spędzić z nią kilka chwil. Jeżeli jesteście ciekawi, jak można interesująco napisać o tenisie ziemnym z wszystkimi zaletami i wadami, które się z nim łączą, to zapraszam was do lektury najnowszej powieści Lauren Weisberger. Polecam jako idealną lekturę na wiosenne leniuchowanie na łonie natury.

Sławka | 2018-08-13

Po przeczytaniu Prady spodziewałam się czegoś więcej od autorki. Ta jest nudna i przewidywalna, niestety.

malenstwo_83 | 2018-03-09
Przeczytana: 09 marca 2018

Fajna luźna lektura. Jej bohaterką jest Charlie dziewczyna, która pod wpływem impulsu postanawia coś zmienić w swoim życiu. By wyjść po za dwudziestkę najlepszych tenisistek zwalnia swoją dotychczasową trenerkę i zatrudnia "trenera-sadystę". Jest niemiły, złośliwy, każde jej prowadzać wiele zmian nie tylko w grze, ale i w sobie, ale cel Charlie zostaje osiągnięty. Przy tym poznajemy również jej i nie tylko perypetie uczuciowe, co powoduje, że mamy fajną powieść obyczajową. Może nie jest tak śmieszna jak "Diabeł" ale czyta się z zaciekawieniem.

paratexterka | 2018-04-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Weisberger wraca - tym razem krok obok świata mody, za to z chrapką na Wielkiego Szlema. Ale czy “Gra singli” aby na pewno warta jest świeczki? Powrót na szczyt jest mozolny, co dowodzi historia głównej bohaterki. Zwłaszcza jeśli przy boku ma się trenera z piekła rodem… Trudno nie postrzegać nowej powieści Lauren Weisberger przez pryzmat jej najpopularniejszej dotąd książki, “Diabeł ubiera się u Prady”. Co, niestety, może działać na niekorzyść nowej.

Charlotte Silver, od dzieciństwa ambitnie poświęcająca życie swojej pasji, traci szansę na topową pozycję w rankingu WTA nigdzie indziej, a na korcie centralnym Wimbledonu. Z powodu butów… Nabawiając się podwójnej kontuzji, zmuszona jest sięgnąć po środki, których dotąd nie musiała rozważać. Z pojawieniem się w jej codzienności guru świata trenerskiego, Todda Feltnera, jej życie zmienia się przynajmniej o 180 stopni. Nieugięty, przyzwyczajony do dawania wycisku mężczyznom trener, dojrzał w Charlie potencjał, jakiego nie zauważył...