Gra singli

2018-02-28
2018-02-28
2016-07-12
Maria Gębicka-Frąc
dziewczyna manipulacja podstęp rywalizacja sport trener uczucie zazdrość

Gem set miłość

Konto usunięte
Konto usunięte

Sięgnęłam po tę książkę, bo napisała to autorka „Diabeł Ubiera Się U Prady”, ale to nie pomogło tej historii. Fabuła książki mnie przynudzała i nie zachęcała do dalszego czytania, długo mi zajęło, żeby przez nią przebrnąć. Jedyne co mi się podobało to ukazanie wytrwałości w działaniu głównej bohaterki. Charlie dobrze wiedziała czego chce i dążyła do tego za wszelką cenę, mimo przeszkód dopięła swego. Ukazane było też jej poświęcenie i to, że nie można się od razu poddawać tylko iść za ciosem, a uda nam się zrealizować nawet najskrytsze marzenia. Za poruszenie tego wątku daje 6 gwiazdek.

Jako wierna wyznawczyni "Diabeł ubiera się u Prady", choć bardziej wersji filmowej niż książkowej, nie mogłam sobie odpuścić i tej lektury. Bardzo dobrze się to czyta, mimo, że fragmenty czysto sportowe mało porywające dla kompletnego laika, trochę za bardzo jak dla mnie technicznie a za mało dramatycznie, ale spokojnie, nadążałam za piłką ;) zaś końcówka trochę chaotyczna i przyspieszona. Poza tym autorka przybliża codzienność zawodowego sportowca, nie jest to życie usłane różami: ból, łzy, mordercze treningi plus pływanie w towarzyskim sosie współzawodników, wisienką na torcie - trener psychopata - trzeba naprawdę kochać ten sport, żeby to wszystko znieść. Polecam i dla laików, i dla miłośników tenisa - taka okazja zapuścić żurawia za kurtynę.

Książka z kategorii „guilty pleasure”. Daję jej dodatkową, szóstą gwiazdkę, bo uważam, że autor potrafiący poruszyć pewne struny w czytelniku zasługuje na docenienie. Przeczytałam ją dużo szybciej, niż się spodziewałam. To oczywiście nie jest „dobra literatura”, ale wciąga i momentami powoduje nawet lekki wypiek na twarzy. Jednak tekst z okładki o „zawarciu paktu z diabłem” uważam za marketingowo przesadzony; aż tak to tu nie jest. ;-)

100/2022 (E)

100/2022 (E)

Lekka książka, nie "obciąża" umysłu. Dla mnie takie książki są przerywnikiem pomiędzy powieściami poruszającymi trudne, historyczne tematy :) Autorka z wyczuciem podeszła do scen erotycznych (porównując do niektórych książek, których odechciewa mi się czytać widząc naciągane, "niesmaczne" opisy itp.). Ogólnie "co kto lubi", ja polecam tę książkę jako odskocznię od książek "cięższego kalibru" ;)

"Gra Singli" to powieść o dążeniu do celu, wytrwałości i wyrzeczeniach, jakie trzeba w związku z nimi podjąć. Główna bohaterka jest niebywale twardą zawodniczką i kobietą, która zdaje się rozwalić wszystko co napotka na swojej drodze. W trakcie rozwoju jej kariery przeplatają się romanse i liczne perypetie. Bohaterka musi podjąć trudne wybory w swoim życiu, które wpłyną na jej dalsze losy. Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie, a historia wraz z przewijaniem kartek staje się coraz bardziej wciągająca. Jeśli masz ochotę przeczytać coś lekkiego, ta lektura będzie tym czego szukasz :)

Klisza na kliszy. Przerwałem lekturę po 110 stronach, robię to bardzo rzadko, ale nie warto dalej się męczyć.

Prosta, przewidywalna,. Sytuacje ratują opisy życia tenisistów.

Prosta, przewidywalna,. Sytuacje ratują opisy życia tenisistów.

Lekka zabawna powieść, która w przystępny sposób wprowadza nas w świat sportu i rywalizacji na najwyższym poziomie. Czuć klimat nieustannych podróży, dążenia do perfekcji i życia z ustalonym harmonogramem.

Idealna na prezent dla przyjaciółki...

Idealna na prezent dla przyjaciółki...

• Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Gra singli