A w konopiach strach

Okładka książki A w konopiach strach Maria Mazurek, Jerzy Vetulani
Okładka książki A w konopiach strach
Maria MazurekJerzy Vetulani Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Bez tajemnic popularnonaukowa
popularnonaukowa
Bez tajemnic
Wydawnictwo Naukowe PWN
2016-04-01
2016-04-01
konopia

Okładka książki Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko Maria Mazurek, Jerzy Vetulani
Neuroerotyka. ... Maria Mazurek, Jerz...
Okładka książki Sen Alicji, czyli jak działa mózg Maria Mazurek, Jerzy Vetulani, Marcin Wierzchowski
Sen Alicji, cz... Maria Mazurek, Jerz...
Okładka książki Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu Grzegorz Strzelczyk, Jerzy Vetulani
Ćwiczenia dusz... Grzegorz Strzelczyk...
Okładka książki Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim Marcin Rotkiewicz, Jerzy Vetulani
Mózg i błazen.... Marcin Rotkiewicz, ...

Wyniosłam z książki parę ciekawostek nie tylko o cannabis jak sugerowałby tytuł ale o szeregu innych substancji psychoaktywnych. Książka ma obiektywne podejście do sprawy, a specjaliści z którymi przeprowadzana jest rozmowa nie ukrywają zagrożeń jakie te substancje ze sobą niosą próbując odczarować ich negatywny obraz. Problemem nie są substancje a użytkownicy i ich podejścia co jest wielokrotnie podkreślane.

Przedszkole. Ale JV zawsze spoko.

Przedszkole. Ale JV zawsze spoko.

Bardzo pouczająca książka. Dla mnie, osoby, która nigdy nie próbowała żadnych narkotyków, w tym także i trawki, jest to pozycja niezmiernie informatywna. W przystępny i dowcipny sposób dowiaduje się o co w tych konopiach chodzi.

Dzięki książkom takim jak ta można uczcić skończenie lektury medycznym jointem. Trochę mi brakło (albo przeoczyłem) naukowego opisu krok po kroku tego co się dzieje po zapaleniu, ale całość bardzo fajnie się czyta- z resztą jak wszystko związane z Vetulanim.

Przesłuchana w audiobooku. Ciekawa. Ciekawy wątek z biblią.

Przesłuchana w audiobooku. Ciekawa. Ciekawy wątek z biblią.

Ciut lepsza pozycja niż "Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg" jednak bez fajerwerków. Luźna rozmowa z dość "cyklicznymi" argumentami dotyczącymi głównego tematu. Warto przeczytać ale nie nastawiać się na wiarygodne doniesienia naukowe poparte bibliografią.

Pracuję w branży pomocowej, za rzadko słychać głos rozsądku. Będę polecała tę pozycję.

Profesor Vetulani - wyrazista osobowość, ogromna wiedza, ale też specyficzne poglądy na temat wielu spraw, co przysparza czytelnikowi mnóstwo emocji podczas lektury książek, poszerza wiedzę i pokazuje, że warto mieć odwagę wyjść poza schemat, nie szukać autorytetów, ale samodzielnie myśleć i łączyć wiedzę z wielu dyscyplin naukowych, aby dojść do tego, co w gruncie rzeczy jest prawdą.

Super, polecam.

Super, polecam.

Pozycja fragmentuje słowo "narkotyk", a porozrzucane odłamki zbiera i segreguje. Autor pokazuje i wyjaśnia jak krzywdzące jest to zbiorcze określenie stawiające w jednej lini wyniszczającą heroinę i choćby psylocybinę o właściwościach antydepresyjnych. Jest to książka, która rozbija taboo, ktora daje szansę czytelnikowi uzyskać wiedzę zabronioną przez reżim.

• Popularnonaukowe

Jerzy Vetulani A w konopiach strach Zobacz więcej