¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych

Okładka książki ¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych Monika Bień-Königsman, Maria Dek
Okładka książki ¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych
Monika Bień-KönigsmanMaria Dek Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Świat dla Dociekliwych literatura dziecięca
literatura dziecięca
Świat dla Dociekliwych
Dwie Siostry
2016-11-01
2016-11-01
hiszpania

Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Okładka książki O ósmej na arce Ulrich Hub, Jörg Mühle
O ósmej na arce Ulrich Hub, Jörg Mü...
Okładka książki Man zou. Chiny dla dociekliwych Jacek Ambrożewski, Izabella Kaluta
Man zou. Chiny... Jacek Ambrożewski,&...
Okładka książki Banzai. Japonia dla dociekliwych Zofia Fabjanowska-Micyk, Joanna Grochocka
Banzai. Japoni... Zofia Fabjanowska-M...
Okładka książki Drzewa Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Drzewa Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...

Już niedługo wakacje! Każdy co roku czeka na ten okres, wygląda pięknej pogody, słońca i ekscytujących podróży. Jeśli wybieracie się do gorącej Hiszpanii, mam dla Was idealny przewodnik!

"Olé! Hiszpania dla dociekliwych" to książka, która już w domowych pieleszach sprawi, że poczujecie żar słońca na skórze, słony smak wody i zapach paelli 😍

Na samym początku lektury znajdziecie ilustrowaną mapę Hiszpanii z zaznaczonymi najważniejszymi miastami i zabytkami wraz z krótkimi odnośnikami. Następnie, przemierzając przez ponad 30 krótkich rozdziałów, zagłębimy się w historię i kulturę tego kraju.

Wiedzieliście na przykład, że to właśnie Hiszpania jest stolicą najbardziej znanych na świecie lizaków (Chupa Chups),a ich logo wymyślił sam Salvador Dali?

Słyszeliście o makaronowych westernach Sergio Leone, które początkowo wyśmiewane, dziś są uważane za arcydzieła?

A może chcielibyście poznać prawdziwą historię Don Juana czy Don Kichota i dowiedzieć jak to się stało, że te postaci są dziś sławne na całym świecie?

To świetnie napisana i pasjonująca lektura, druga z serii "Świat dla Dociekliwych", którą miałam przyjemność czytać (i z pewnością nie ostatnia!). Wspaniale oddaje klimat i kulturę opisywanego kraju, jest zabawna, błyskotliwa i bardzo przyjemna w odbiorze. Krótkie rozdziały czyta się szybko, a oryginalne ilustracje dodają im smaku i uroku.

To lektura nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców, która stanowi idealny wstęp przed podróżą. Polecam!❤️

Na samym początku lektury...

Na pewno przedstawia najważniejsze kwestie Hiszpanii, ładne ilustracje, ale w porównaniu do wydania o Japonii - mnie pokrywająca to ogólnie lektura.

Na półkach: , , , , , ,

Jaka to była świetna książka i dla młodszych, i dla starszych!

Jako wielbicielka Hiszpanii uwielbiam sięgać po tego typu pozycje, bo zawsze dowiaduję się z nich czegoś nowego.

Bardzo polubiłam charakterystyczny styl ilustracji oraz krótkie, ale treściwe rozdziały.

"¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych" może być idealną opcją na początek dla kogoś, kogo chcielibyśmy zainteresować tym cudownym krajem. Może ona stanowić takie wprowadzenie do poszerzania swojej wiedzy na temat tego europejskiego państwa.

Jaka to była świetna książka i dla młodszych, i dla starszych!

Wszystkie książki, które do tej pory czytałam z serii "Świat dla dociekliwych",
posiadają przepiękne ilustracje, przedstawiające daną nowinkę czy też
ciekawostkę, co upraszcza nam zagłębienie się w lekturę. Każdy rozdział
coś za sobą niesie. Ciekawostki są bardzo prosto przekazane, by każdy czytelnik
niezależnie od wieku, mógł poznać naszą wspaniałą Hiszpanię i jej mocno
zadziwiające tradycje.
Świetnym dodatkiem na koniec są łatwe i proste
Hiszpańskie przepisy, które wprowadzają nas w tamtejszą kuchnię.

💃
Nie ma słów, by opisać jak dobrze, przy tej książce się bawiłam! Po prostu
kocham tę serię!
Ciekawostki, przez które ledwo co trzymałam się na fotelu,
były zdumiewające i zaskakujące!
Czy wiedzieliście, że w Hiszpanii są
mistrzostwa w drzemaniu?
Albo, że w Sylwestra w Polsce puszczamy
fajerwerki, a w Hiszpanii cisza jak makiem zasiał? Wszystko dlatego, iż wszyscy zajadają się winogronem w dodatku na jednej nodze!
🐂
Wiedzieliście?
Ja nie!

💃
Uwielbiam Hiszpanie! Jakoś dużo o niej nie wiedziałam, aż do momentu
przeczytania tej pozycji! Teraz czuję, że warto zagłębiać się w kulturę tego
kraju, ponieważ jest on ciekawy i na pewno ma jeszcze wiele tajemnic! Jeśli
szukacie czegoś niebanalnego, ale i na urozmaicenie czasu to ta pozycja jest
idealna! Trzymajcie się mocno! Que tenga un lindo día! (Miłego dnia!)

Wszystkie książki, które do tej pory czytałam z serii "Świat dla dociekliwych",
posiadają przepiękne ilustracje, przedstawiające daną nowinkę czy też
ciekawostkę, co upraszcza nam zagłębienie się w lekturę. Każdy rozdział
coś za sobą niesie. Ciekawostki są bardzo prosto przekazane, by każdy czytelnik
niezależnie od wieku, mógł poznać naszą wspaniałą Hiszpanię i jej...

Gdzie leży pępek Hiszpanii?
W jakim rytmie w Andaluzji klaszczą ręce i tupią nogi?
Skąd przybyły słynne azuelejos, które zdobią andaluzyjskie ściany, podłogi, ławki, fontanny?
Jak F. Goya chciał oszukać inkwizycję i malował Maje?
Jak smakuje czekolada bekonowa czy spaghetti z wina w kuchni molekularnej katalończyka Ferrana Adrii?
To wszystko i wiele więcej serwuje autorka, sprytnie odkrywając ukryte za nimi historie, zachęca do poznawania miejsc, ludzi, kultury, historii, geografii. Jest wspaniała!

Gdzie leży pępek Hiszpanii?
W jakim rytmie w Andaluzji klaszczą ręce i tupią nogi?
Jak F. Goya chciał oszukać inkwizycję i malował Maje?
To wszystko i wiele więcej serwuje...

Świetna książka! A jakie rewelacyjne zajęcia można dzięki niej zrobić to poezja! :) Polecam małym i dużym :)

Piękne ilustracje, styl lekki dzięki czemu lektura bardzo przyjemna. Dzieciakom na pewno przypadnie do gustu. W słowniczku na str. 153 literówka/błąd: ¿Como se llamas? zamiast ¿Cómo te llamas?

Piękne ilustracje i wydanie. Ocena zaniżona za fragment o piłce nożnej - skąd autorka wzięła informację, że najsłynniejszą drużyną piłkarską jest FC Barcelona a nie Real Madryt? Facebook? O kilka milionów więcej na fanpage Królewskich. Ilość trofeów? Pudło - tutaj też korzyść przy drużynie ze stolicy. Real Madryt został oficjalnie uznany przez Fifę za najlepszy klub XX wieku - czy to nie jest godna informacja w haśle o piłce nożnej? Ani słowa o El Classico - meczu, który jest oglądany na całym świecie?

Książka dla dociekliwych dzieci :) Sporo ciekawostek, ładne ilustracje. Polecam

Książka dla dociekliwych dzieci :) Sporo ciekawostek, ładne ilustracje. Polecam

Garść informacji o Hiszpanii z fantastycznymi, prostymi ilustracjami Marii Dek.

Garść informacji o Hiszpanii z fantastycznymi, prostymi ilustracjami Marii Dek.

• Dla dzieci
  • Podróżnicze